Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

КАТОЛИЦЬКА ШКОЛА У КОРЧАКУ: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?

До редакції «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» звернулися батьки дітей, які навчаються в Корчацькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, які занепокоєні тим, що місцева влада планує закрити школу.

Віта Магалецька, мати учениці 8-го класу Корчацької школи:

– Нашу школу хочуть закривати у зв’язку з тим, що немає коштів на утримання цього навчального закладу. Такі аргументи у  голови  Тетерівської сільської ради В. Ільницької. Натомість пропонується здати в оренду  приміщення для приватної католицької школи, яку зможуть відвідувати й наші діти. Для цього, виявляється, уже є спонсори з Польщі . Або ж наші діти будуть навчатися в Денишівській чи Тетерівській школах.

На початку березня у Корчаку відбулися збори жителів села, на яких   вони виступили проти  такого рішення.  Коли ми запитали, чи можуть наші діти відмовитися від  уроків християнської етики, нам відповіли, що ні, тому що це обов’язкові уроки для християнської школи. Начальник відділу освіти Тетерівської ОТГ В. В. Весельський сказав, що директором школи може бути монахиня. Ми просто шоковані такою новиною.

Олена Олефір, мати учня першого класу:

– Ми вважаємо, що нав’язувати нам релігійну політику місцева влада не має права. Адже, у яку школу буде ходити дитина, мають визначати її батьки. Сьогодні наші діти дуже емоційні. Я розповім про випадок, який стався у школі з моєю дитиною. Якось до них приїхали представники церковної школи, гралися з ними, щось розповідали. Дитина після цього прийшла додому і почала плакати. Запитую: «Сашуня, що трапилося?»  Дитина розповіла, що релігійні люди розповідали їм історію однієї дівчинки, у якої померли батьки, після чого дівчинка почала займатися проституцією, стала наркоманкою і згодом померла. Моя дитина сприйняла це до душі, два тижні ходила в стресовому стані й говорила мені: «Мамо, я не хочу, щоб ви повмирали, тому що я хочу жити з вами».  Дитина повинна бути готова до сприйняття якихось релігійних постулатів.

Лариса Галецька, директор Корчацької школи:

– Я проти закриття школи, якщо немає коштів, їх треба шукати.

Заступник голови Житомирської районної ради Олег Білецький прокоментував цю ситуацію:

– Підставою для закриття школи місцева влада визначає те, що відсутні кошти і школа малокомплектна (понад 40 дітей). Конституцією України гарантується  безкоштовна освіта, тому місцеві органи влади мають забезпечити доступ дітей до такої освіти. Є постанова Кабміну, відповідно до якої на базі шкіл, які можуть бути закритими, лишити школи І ступеня. Адже довозити дітей до інших шкіл непросто. Якщо у Тетерівській сільській раді  говорять, що не вистачає коштів, у такому разі, чи не повинні переглянути там штатний розпис чиновників. На утримання апарату Тетерівська ОТГ використовує майже 6 мільйонів гривень щорічно, а на потреби школи потрібно 1,3-1,4 млн. грн. Постає питання: чому сільська рада не зважає на інтереси громади? Адже Корчак  –  фактично приміське село, у 2016 році тут було надано біля 100 земельних ділянок атовцям під будівництво, тобто у села є перспектива щодо розвитку. Тим паче,  сьогодні тут понад 40 дітей дошкільного  віку, для яких можна організувати у приміщенні школи дитсадок. Чи не станеться так, як на початку 90-х, коли дитячі садки повсюдно закривали, продавали, а через десять років у батьків була проблема з влаштуванням дітей в дошкільні заклади.

До цього питання варто підходити зважено і враховувати думку людей, а не провокувати соціальний конфлікт.

Ми повинні знати, що джерелом місцевого самоврядування є місцеве населення тобто громада села, а  сільський голова та депутати  повинні розуміти, що вони є всього-на-всього слугами народу і повинні приймати рішення в інтересах людей.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.