Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Валентина КАБАЛЮК: «БУДЕ РОЗВИВАТИСЯ КУЛЬТУРА НА СЕЛІ, БУДЕ ЗВУЧАТИ ПІСНЯ, ТОДІ БУДЕ ПОЗИТИВНА ЕНЕРГЕТИКА В ЛЮДЕЙ»

«Без культури – немає народу» – це одне із тих життєвих кредо, якими послуговується Валентина Іванівна Кабалюк. – Для народу його історія, культура – це не просто минуле, це його душа. А душа нашого народу вражає своєю глибиною та неосяжністю, у ній не лише завзятий дух козаків та працьовитість хліборобів, а й величезна національна культурна спадщина. Валентина Кабалюк переконана, що той, хто не знає свого минулого, не зможе побудувати ні сьогодення, ні майбутнє, а наша багата на творчі та визначні досягнення історія дозволяє нам збудувати прекрасне майбутнє, варто лише вивчати та розвивати  її культурні надбання.

–  У Вертокиївській сільській раді я працювала 26 років, люди мені довіряли, я вдячна їм за це. Шість разів мене обирали на посаду сільського голови. Ще коли була головою сільради, у вихідні займалася творчістю, писала сценарії, проводила репетиції самодіяльних колективів. Адже за освітою я хормейстер, тому після закінчення повноважень сільського голови, вирішила  займатися тим, що мені найближче,  – розповідає Валентина Кабалюк, керівник народного вокального ансамблю «Вербиченька» села Іванківці.

У нашому народному колективі «Вербиченька»  беруть участь  Дмитро Шевчук,  Клавдія Хробуст, приватні підприємці подружжя Людмили та Василя Гаврилюків, Марія Комісарчук, вчителі  Вертокиївської  школи Людмила Панченко, Лідія Комісар, Валентина Єфімчук, завідуюча бібліотекою села Іванківці Юлія Пушкар, колишній військовослужбовець Анатолій Коротких , Василь  Кучер та  Анастасія Скороход. Серед ентузіастів  художньої творчості  – Світлана Татарчук та Олена Гаврилюк. Колектив «Вербиченьки» неодноразово брав участь  в районних масових заходах, у звітних концертах, які проходили в Житомирському музично-драматичному  театрі імені Івана Кочерги, у виставці народного господарства в Києві.

Водночас  я  організувала   дитячий фольклорний колектив «Веселка», до якого залучені  діти Вертокиївської  школи І-ІІІ ступенів (музичний керівник  Василь Пилипович Кучер, художній керівник  Клавдія Іванівна Хробуст).  Сьогодні потрібно розвивати культуру на селі. І починати потрібно з дітей. Ми з ними вчимо і колядки, і щедрівки, і веснянки. Це не лише фольклор, а наше життя, життя українського народу. Діти хочуть співати, вони прагнуть пізнавати себе. Я щиро радію, коли вони задоволені.  Пригадую вислів банкіра Володимира  Матвієнка: якщо людина  без культури  – це зло, а суспільство без культури – це жах. Ми повинні дійсно нести культуру в життя. Буде розвиватися культура на селі, буде звучати пісня, тоді буде позитивна енергетика в  людей.  Адже сьогодні, коли люди пригнічені складним життям, їх важко в чомусь переконувати. Ми хочемо, щоб усі солдати, які воюють на сході України на нашу незалежність, повернулися живими та здоровими, щоб закінчилася війна.

Завданням самодіяльних творчих колективів   є організація багатоманітних форм дозвілля і відпочинку  на селі, створення умов для повної самореалізації індивідуальності у сфері дозвілля. Відомо, що у людини, з дитинства залученої до мистецтва, зокрема народної творчості, фольклору, змінюється весь устрій життя. Особистість стає цікавішою, яскравішою. Діти, що пройшли школу художньої самодіяльності, природно тягнуться до хорошої музики, задушевної на­родної пісні, гарної книги, кінофільму, стають приємними у спілкуванні, назавжди зберігають праг­нення до творчості, потяг до пошуків краси в житті і покликання дарувати прекрасне оточуючим людям.

веселка1

Батьки дуже задоволені тим, що їхні діти відвідують фольклорний колектив «Веселка».  У районі немає подібного колективу.  Вдячна за те, що депутати Вертокиївської сільської ради  виділили з місцевого бюджету кошти  на пошиття сценічних костюмів  для дитячого колективу .

Я  вже підготувала два народні колективи  – фольклорний колектив «Криниченька» з Городищ та «Вербиченька» з   Іванківців. Моя мета – зробити  дитячий фольклорний  ансамбль «Веселка»  зразковим.

 

Михайло ГРАДОВСЬКИЙ

На фото: дитячий фольклорний колектив «Криниченька» та народний вокальний ансамбль «Вербиченька».

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.