Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

Віктор ЗАГЛАДЬКО: «БЮДЖЕТНІ КОШТИ ПРИ РЕМОНТІ ДИТСАДКА «ЛАСТІВКА» В ЛІЩИНІ ВИКОРИСТАНІ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ

 У 2016 році була успішно проведена реконструкція дитячого навчального закладу  «Ластівка» в селі Ліщин Житомирського району. Із районного бюджету на це було виділено 750 тисяч гривень, з яких 722 тисячі гривень – на загальнобудівельні роботи. Необхідно зазначити, що підрядну організацію замовник (Ліщинська сільська рада) вибирав прозоро.

Спочатку від виконання передбачених проектно-кошторисною документацією робіт відмовилася рекомендована представниками громадської організації села компанія. Очевидно, зважаючи на суму фінансування. Тільки після цього було підписано договір із житомирським ПП «Справжня імперія вікон».

Відповідно до ПКД, підрядником було побудовано новий 4-х схилий шатровий дах з сучасним накриттям, змонтовано систему вентиляції, блискавкозахист, організоване водовідведення.

16

25

Окрім даних видів робіт, на які пішло майже 80% коштів від загальної суми, проведено ремонт всього другого поверху закладу із заміною старої електричної проводки на нову, монтажем нових приборів освітлення, заміною десяти дерев’яних віконних блоків на металопластикові, монтажем систем пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу, внутрішнім оздобленням ігрових кімнат, спалень і санвузлів.

Слід відмітити, що технічний нагляд за будівництвом по даному об’єкту здійснював сертифікований спеціаліст, якого було рекомендовано від представників громадської організації села.

А ще на сьогоднішній день на замовленням керівництва Станишівської ОТГ уже виготовлена проектно-кошторисна документація щодо проведення термосанації дитячого садочка. Згідно з нею, на виконання цих робіт знадобиться біля одного мільйона гривень.

Депутат Житомирської районної ради Віктор Загладько прокоментував ситуацію довкола ремонту дитячого садка «Ластівка»:

– Як депутат районної ради від села Ліщин  я доклав максимум зусиль для того, щоб для ремонту дитсадка були виділені кошти з районного бюджету. Першочерговим завданням було замість м’якої покрівлі побудувати шатровий дах. І кошти якраз виділялися для цього. Вільні залишки передбачалося спрямувати на ремонт хоча б однієї групи на другому поверсі. Це мене не зовсім влаштовувало, хотілося б, щоб другий поверх був відремонтований у повному обсязі.

Взявши на себе ініціативу з виготовлення проектно-кошторисної документації (на той час я працював керівником КП  «Облагропроект» Житомирської обласної ради), ми за символічну суму розробили  проектну документацію, за власні кошти провели відповідну експертизу і по суті видали усі дозвільні документи  замовнику для укладення договору підряду.

Дехто з ліщинських активістів почав підозрювати, що під час ремонту дитячого садка можуть використовуватися кошти не за цільовим призначенням, почали пропонувати свого підрядника. Коли приїхали представники  пропонованих активістами підприємств і ознайомилися з документацією та обсягами робіт, вони сказали, що за такі кошти виконати ремонті роботи нереально.

Відверто скажу, що я особисто, як голова асоціації будівельників Житомирської області, звернувся до ПП «Справжня імперія вікон» з пропозицією  виступити генеральним підрядником з реконструкції будівлі дитсадка і, пройшовши усі процедури, сільська рада  уклала з цим підприємством договір. Коли постало питання технічного нагляду, громадськість села запропонувала  кандидатуру  сертифікованого інженера з технічного нагляду Йосипа Осінського, саме він в подальшому здійснював  технагляд за будівництвом. Роботи виконувалися згідно усіх державних будівельних норм  і відповідно до розробленої проектної документації.

– Вікторе Миколайовичу, у тимчасової контрольної комісії з питань  контролю за використанням коштів районного бюджету, яка  9 березня побувала у дитячому садку «Ластівка», були претензії щодо якості будівельних робіт на другому поверсі.

– Як депутат я ставив за завдання, щоб був відремонтований весь другий поверх. Відсотків 20 виконаних робіт  не були відображені в  проектній документації, це – підлога із керамічної плитки, внутрішнє оздоблення приміщення, ігрових кімнат, спалень, повна заміна електропроводки на поверсі, пожежна сигналізація. Усе було зроблено так, щоб до ремонту цього поверху не поверталися років 5-7.  На момент, коли дитсадок відвідала депутатська робоча група, до якої я також належу, мої колеги чомусь звернули увагу не на основні роботи, які були виконані, зокрема це – новозбудована  покрівля, а на щілі у балконних дверях, де ще не було встановлено ущільнюючу резину тощо. Комісія запропонувала усунути недоліки до кінця березня. Ці роботи вже виконані.

74

3

Вважаю, що кошти при ремонтних роботах були використані за призначенням. Однак, щоб розвіяти остаточно всякі сумніви, я маю намір звернутися до фінінспекції і замовити перевірку  використання коштів районного бюджету  по цьому об’єкту.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.