Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

У ВИСОКІЙ ПЕЧІ ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ ПОКРАЩИЛАСЯ, ОДНАК ДЛЯ ПРОМИВКИ ВОДОГІННОЇ МЕРЕЖІ ПОТРІБНО ПОНАД 400 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Минулого  року  жителі містечка Висока Піч були занепокоєні якістю води, яка надходила через мережу централізованого водопостачання. Вода мала сторонні домішки, які утворювали товстий шар осаду жовтувато-бурого кольору. За результатами лабораторних досліджень, які були проведені ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», було встановлено, що якість води не відповідає гігієнічним вимогам питної води. Майже в усіх пробах був виявлений надмірний вміст заліза.

Зараз вода у квартирах нормальна – за кольором, смаком, запахом. Прозора, придатна для харчових та господарських потреб, говорять мешканці багатоквартирних будинків по вулиці Воронкіна. Кожного дня з третьої до четвертої години проводиться відключення води для санітарної очистки.  Докладно про те, яких заходів було вжито для поліпшення ситуації з водою у Високій Печі розповів керівник ДКП «Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство» с. Висока Піч Григорій Букрєєв:

– На початку цього року ми звернулися до організації «Водпроект» з проханням надати професійні рекомендації для покращення якості води, тому що періодично погіршуються її фізичні властивості. У воді з’являлася жовтизна, що викликало зрозумілі нарікання населення. Після перевірки організація «Водпроект» дійшла висновку, що якість води погіршилася після проведеної у 2014 році промивки свердловини. Ймовірними причинами погіршення якості води можуть бути недостатній напір на аераторі станції знезалізнення та те, що насос встановлений на глибині 92 м при глибині свердловини 93 м. Таким чином насос може втягувати осади на дні свердловини, що виникають через корозію, якій піддаються  обсадні труби при експлуатації. Один раз на квартал здійснюється аналіз проб води на показники бактеріального та  хімічного  складу.

Після того, як глибинний насос підняли на 9 метрів, якість води покращилася. Повторний аналіз показав, що вміст заліза становить 1,2 мг на дм куб. Дві десятих  міліграма – це молекулярне залізо, яке змішується з повітрям і випадає у вигляді осаду. Для очищення води у водопровідній башті стоїть станція знезалізнення, в якій минулого року промили і замінили фільтр із кварцового піску, що теж сприяло покращенню якості води. Кошти на ці роботи виділила Високопічська сільська рада. Щоденна промивка фільтру проводиться з 15-ї до 16-ї години. Один раз на місяць здійснюємо промивку водогінної мережі, коли водопостачання відключається майже на добу, про що завчасно повідомляємо населення.

Ремонтні роботи проводилися  у період з 2005 по 2008 роки. Сталева водогінна  мережа  замінена  на пластикову довжиною 2,1 кілометра.

Наше житлово-експлуатаційне підприємство звернулося до однієї з київських організацій, представництво якої є у Житомирі – «Відновлення інженерних систем». Замовили відеообстеження наших водогінних систем у свердловині на глибині 26,5 метрів, а також ділянок мережі на глибині розміщення труб. Кошти на це у розмірі 6 тисяч гривень виділила сільська рада. Відеообстеження показало, що на деяких ділянках в трубах залишився зазор діаметром усього 20 міліметрів. Через накопичення бруду та іржі труби забиті, міжквартирна та міжбудинкова водогінні мережі потребують промивки, включаючи і  пластикові труби, які забилися  за 10-12 років експлуатації. Від водонапірної башти до кожного будинку загальна протяжність водогону становить  2,8 кілометра. Спеціалісти, у яких ми замовляли обстеження водогону, пояснили, що  промивка відбудеться під великим тиском, більш як у 400 атмосфер. Кошторис робіт – промивка свердловини, водонапірної башти, водогінної мережі – 434 тисячі гривень. Оскільки таких коштів зараз немає, ВЖРЕП має намір звернутися до органів місцевого самоврядування  з проханням, щоб нам виділили кошти хоча б на поетапну промивку.

– Після клопотання керівництва ДКП «ВЖРЕП» Високопічська сільська рада буде звертатися до Житомирської районної ради з проханням про виділення коштів на відповідні роботи з ремонту водогінної мережі містечка згідно з загальнорайонною програмою «Питна вода», – сказав Високопічський сільський голова  Анатолій Маслов.

 

Еліна ВАЦЕК

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.