Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

«ТУРОВЕЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА»: РОЗВИВАТИ ПРИНЦИП НАРОДОВЛАДДЯ!

Пройшло два місяці з моменту проведення установчих зборів громадської організації «Туровецька територіальна громада». Задум створення організації виник несподівано. У кінці грудня 2016 року сільський голова Любченко Г. І. та депутати Туровецької сільської ради Житомирського району провели останню сесію сільської ради. Сесія не мала навіть належного кворуму депутатів для проведення, тобто було п’ять з одинадцяти. Але не це збурило жителів сіл Туровецької громади.

На сесії сільської ради вже колишній Туровецький сільський голова Любченко Галина Іванівна зібрала депутатів для вирішення своїх інтересів. Земельна ділянка та гідроспоруди на ставах були виділені  сину  Любченко Г. І. Любченку Андрію Станіславовичу.

 

31 грудня 2016 року жителем Туровця Гнідовським Олексієм Адамовичем було ініційовано проведення зборів жителів села. На ці спонтанні збори прийшло близько півтора десятка чоловік. Зібрання  більше нагадувало стихійний мітинг, де присутні почали висловлювати свої думки стосовно останньої сесії Туровецької сільської ради. Тільки моє втручання та депутата Станишівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Назарчука Володимира Володимировича угамували ті пристрасті, що розгорілись. Ми були змушені проінформувати про те, що збори потрібно провести на законних підставах, з попереднім оголошенням дати і місця проведення зборів, питань, що виносяться на збори, протоколом зборів. Крім того, ми пообіцяли взяти на себе всі організаційні питання і призначили дату проведення зборів на 6 січня 2017 року. Таким чином, за ініціативи Назарчука Володимира Володимировича, Любченко Тетяни Лукашівни та Ярмоли Олега Олексійовича, які виступили засновниками організації, були проведені установчі збори громадської організації.

У зв’язку з тим, що Туровецька сільська рада після об’єднання в Станишівську ОТГ припинила свою діяльність, а села, що відносились до сільської ради, завжди мали спільні проблеми, громадську організацію назвали “Туровецька територіальна громада”. Слід сказати, що основною метою створення громадської організації “Туровецька територіальна громада” є контроль за діяльністю органів влади з метою забезпечення соціально-економічного розвитку сіл Туровець, Буймир, Лісовщина, Мошківка, Грабівка, що входять нині  до складу Станишівської ОТГ  Житомирського району, контроль за використанням природних ресурсів, що є на території громади, сприяння розвитку території та забезпечення потреб людей, що проживають на цій території.

Люди повинні розуміти, що організація створюється на захист інтересів всіх членів громади. Організація не ставить собі за мету протидіяти існуючим органам влади, а допомагати їм врегульовувати питання, що стосуються життєвих  інтересів людей. Я особисто зустрічався зі Станишівським сільським головою Юрієм Вікторовичем Матвійчуком, він з розумінням поставився до моїх слів стосовно створення громадської організації, адже лише взаємодія між ініціативними громадянами на місцях та представниками місцевого самоврядування, обраними на законних підставах є запорукою розвитку нашої території.

Проведені збори громадян є першим кроком до створення громадянського суспільства, до розуміння того, що влада – це інструмент в руках народу, що влада є підконтрольна і підзвітна своєму народу. Селяни повинні зрозуміти, що вони є тією реальною  владою, яка повинна керувати на місцях. Адже принцип народовладдя – один з основних  відповідно до  Конституції України.

За період, що минув, керівництвом організації доведено до відома Станишівської ОТГ  інформацію про створення громадської організації та ініціативи, що ініціювались місцевими жителями для створення умов розвитку нашої території на сході села 6 січня минулого року.

1 лютого нинішнього року  громадська організація “Туровецька територіальна громада” офіційно зареєстрована Головним територіальним управлінням юстиції в Житомирській області за №1466849. Отримано на руки реєстраційні документи та печатку організації. Який курс візьме громадська організація, наскільки вона буде дотримуватись статутної  мети, наскільки дієвими будуть задуми, залежить від обраного правління організації та ініціативи жителів наших сіл.

 

Олег ЯРМОЛА,

с. Туровець

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.