Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

СІЛЬСЬКІ РАДИ ПРИЙМАЮТЬ ПРОГРАМИ ЩОДО ПІЛЬГОВОГО ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Управління праці та соціального захисту населення Житомирської райдержадміністрації інформує, що  Законами України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та «Про Державний бюджет України на 2017 рік»  не  передбачені видатки на фінансування пільг  з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством послуг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Разом з тим,  стаття 91 Бюджетного кодексу України передбачає видатки з місцевого бюджету на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Тому рішенням шостої сесії районної ради сьомого скликання № 126 від  29 липня 2016 року була затверджена районна  Програма  фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у  Житомирському   районі    на 2016 рік. Метою Програми є забезпечення окремих категорій громадян Житомирського району пільгами на безплатний проїзд на приміських автобусних маршрутах. Програма передбачала, що селищна, сільські ради затверджують аналогічні Програми, укладають договори з перевізниками, організовують пільгове перевезення шляхом  видачі талонів чи іншим способом, та здійснюють компенсацію перевізникам. 

                                                                            

Програма щодо пільгового перевезення приймалася Василівською, Зарічанською, Заможненською, Садківською, Луківською та Коднянською сільськими радами. Кожна з вищезазначених сільських рад в межах фінансових можливостей визначала перелік категорій на безплатний проїзд. Так, Василівська  сільська рада видавала талони на проїзд усім пільговим категоріям, які згідно чинного законодавства мають право на пільговий проїзд.  Зарічанська сільська рада перевозила безкоштовно в середу всі пільгові категорії, а в інші дні тижня інвалідів 1 групи, дітей-сирів, учасників АТО та сім’ї загиблих учасників АТО. Заможненська сільська рада безкоштовно перевозила інвалідів, учасників бойових дій, ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, пенсіонерів, дітей-сиріт. Коднянська сільська рада видавала талони на пільговий проїзд інвалідам війни, учасникам бойових дій, ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, дітям з багатодітних сімей, дітям-сиротам. Садківська сільська рада безкоштовно перевозила один раз на тиждень дітей з багатодітних сімей.

За 2016 рік  перевізникам, які обслуговують приміські маршрути Житомирського району, компенсовано сільськими радами 202701,79 грн.

Рішенням 9 сесії 7 скликання Житомирської районної ради №305 від 27.02.2017 року затверджена районна Програма фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Житомирському районі на 2017 рік . Рекомендовано селищній та сільським радам затвердити аналогічні місцеві програми  На даний час затверджено Програми на 2017 рік Заможненською, Коднянською, Садківською, Миролюбівською, Високопічською та Головенківською сільськими радами.

Заможненська, Миролюбівська та Садківська сільські ради передбачили безкоштовно перевозити всі категорії, які мають право згідно  чинного законодавства.  Садківська сільська рада вже видала талони на пільговий проїзд на перше півріччя. Коднянська сільська рада передбачає пільговий проїзд для інвалідів війни, учасників бойових дій, ЧАЕС 1 категорія та 2  категорії ліквідаторів, дітей з багатодітних сімей, дітей-сиріт, інвалідів по зору, батьків загиблих в/с, інвалідів ВС, інвалідів з дитинства. Високопічська сільська рада – для громадян ЧАЕС 1 та 2 категорії ліквідаторів, дітей-інвалідів ЧАЕС, батьків загиблого в/с, інвалідів 1 та 2 групи, дітей з багатодітних сімей, пенсіонерів за віком. Головенківська сільська рада безкоштовний проїзд забезпечить для учасників бойових дій, інвалідів війни, ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 категорії та 2 категорії, інвалідів 1 та 2 групи, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних сімей.

Решта  сільських  рад   працюють над вирішенням  питання щодо пільгового перевезення.

 

Людмила ВАКУЛЮК,

начальник управління праці

та соціального захисту населення

Житомирської РДА

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.