Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЗАПРОШУЄМО ДО ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТРУ!

 Добре розуміючи, що наявність у сучасній бібліотеці всесвітньої мережі Internet не просто забаганка, а гостра необхідність, Ліщинська сільська бібліотека взяла участь у проекті “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” в рамках програми «Бібліоміст». І ось нарешті перемога. Завдяки виграному гранту бібліотека отримала 3 комп’ютери з веб-камерами, навушниками, які підключені до мережі Інтернет. Є зона Wi-Fi. Завдяки програмі «Бібліоміст» бібліотека має ліцензоване програмне забезпечення корпорації Майкрософт.

У 2012 році в сільській бібліотеці було відкрито сучасний Інтернет-центр  вільного доступу до мережі Інтернет, який покликаний перетворити бібліотеку на сучасний інформаційний центр.  З того часу наша бібліотека надає послуги жителям села, використовуючи мережу Інтернет. Велика кількість відвідувань свідчить про популярність Інтернет-центру в селі.

Інтернет допомагає задовольнити найрізноманітніші запити користувачів на інформацію, в тому числі і на ту, що відсутня в бібліотеці. Питання з якими звертаються користувачі різноманітні: від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, пошук рефератів, курсових, автомобільні новації, застосування новітніх технологій у медицині, пошук текстів улюблених пісень,вибір товарів через Інтернет магазини тощо.

Користувачам надаються послуги із запису інформації на оптичний диск та флеш- носії, роздруківку матеріалів, набір тексту.

З метою кращого задоволення потреб користувачів створені рекомендаційні вебліографічні списки сайтів.

Підбір сайтів допомагає в освоєнні фахових навиків і знань, дає певні підказки для здійснення професійної діяльності,можливість завжди бути в курсі новин, кращого досвіду. Користувачі, в першу чергу, здивовані якістю технічного оснащення, а також задоволені безкоштовним доступом до світових інформаційних ресурсів. Особливо вдячні за доступ до Інтернету студенти вузів та учні школи села.

Ведеться документація щодо обліку роботи Інтернет – центру: журнал попереднього запису, журнал обліку читачів.

Кожний користувач бібліотеки, попередньо записавшись, може впродовж години безкоштовно працювати в Інтернеті.

IMG_8565

Завдяки проекту одне з основних завдань бібліотеки – забезпечення читачів оперативним доступом до різносторонньої інформації – набуло реальності. За час роботи Інтернет-центру користувачі здобули навики роботи із комп’ютером, навчилися шукати та опрацьовувати інформацію із Інтернет.

 

С. Ю. ПАНЧЕНКО, 

бібліотекар

с. Ліщин

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.