Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

СТВОРЕННЯ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД НА РОБОТУ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ НЕ ВПЛИНУЛО

Вже більш як два десятиліття у Житомирському районі функціонує Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян Житомирського району, забезпечуючи  систему надомного соціального обслуговування жителів району, та надання адресної допомоги.

Зі створенням територіальних центрів розпочався якісно новий етап турботи місцевої влади про одиноких людей похилого віку та інвалідів.

Про роботу районного територіального центру протягом 2016-го року розповів заступник директора цієї установи Віктор Олексійович Вежновець.

 – Під опікою Територіального центру  знаходиться 1287 громадян похилого віку, інвалідів, які потребують соціального обслуговування. 1013 чоловік з тих, що знаходяться на обліку у відділенні соціальної допомоги вдома, вкрай потребують допомоги і обслуговуються соціальними робітниками.

У відділенні організації надання адресної, грошової та натуральної допомоги знаходиться на обліку і обслуговується 1011 чоловік, з них 220 чоловік обслуговується виключно відділенням натуральної допомоги.

Контингент тих, хто обслуговується  територіальним центром, включає більш як 700 ветеранів та дітей війни, серед яких 19 учасників бойових дій та 19 інвалідів Великої Вітчизняної війни,  341 чоловіка – інвалідів різних категорій, 343 ветеранів праці, 40 потерпілих   від аварії на ЧАЕС та 207 чоловік – громадян похилого віку без статусів.

У 2016 році на утримання територіального центру було виділено фінансування в сумі 3 382 207 грн, що дало змогу повноцінно функціонувати нашій установі. Вартість обслуговування одного підопічного у відділенні соціальної допомоги вдома за 2016 рік склала 3321,42 грн.

Протягом минулого  року виявлено та поставлено на облік у відділення соціальної допомоги вдома 230 чоловік, серед них 205 чоловік обслуговуються  безкоштовно.

За зверненнями про відділення натуральної допомоги у 2016 році в територіальний центр надійшло гуманітарної допомоги речами, продуктами та коштами на суму 247,7 тис. грн., в основному  від благодійного фонду «Хлібний дім».

Особливого значення у наш час набувають благодійні акції, в рамках яких збирається гуманітарна допомога від сільських рад, приватних підприємств, релігійних організацій. Благодійна акція «Милосердя» проводиться до Дня людей похилого віку, Дня інвалідів, Дня Перемоги, 8 Березня, різдвяних свят, річниці аварії на ЧАЕС. Всього за 2016 рік територіальним центром надано гуманітарної та адресної допомоги на суму 649,8 тис. грн.

– Вікторе Олексійовичу, скільки у районному терцентрі працює соціальних робітників і які послуги вони надають? Чи всі населені пункти охоплені саме надомною соціальною допомогою?

– Підопічних обслуговують 70 соціальних робітників та 5 фахівців із соціальної роботи, які надають понад 40 видів різних послуг, серед яких, крім допомоги по догляду, у побуті, по господарству, – і забезпечення твердим паливом, і оформлення  субсидій на тверде паливо та комунальні послуги, що особливо  стоїть на контролі у відділенні соціальної допомоги вдома.

Проаналізувавши обслуговування одиноких непрацездатних громадян по всіх сільських радах району, спеціалісти Територіального центру виявили, що є ще ряд сіл, в яких соціальне обслуговування відділенням соціальної допомоги вдома не надається, а саме в селах Глибочок, Крута, Довжик, Сонячне, Рудківка, Клітчин, Світин. Щоб вирішити питання про охоплення обслуговуванням у цих населених пунктах, в територіальному центрі необхідно додатково ввести в штат 15 одиниць працівників – водіїв, медичного працівника, психолога, 11 соціальних робітників. Зараз фактично навантаження  на одного соціального робітника в територіальному центрі складає 14,7 чоловік при нормі 6 чоловік.

Для вдосконалення обслуговування, за умови наявності для цього матеріальної бази, можна було б  впровадити інноваційну модель надання соціальних послуг, тобто створити мультидисциплінарну команду не менш як з трьох чоловік – працівників територіального центру (соціальний фахівець, соціальний робітник, медичний працівник, водій).

– Які відбулися зміни  в роботі вашого Центру з утворенням обєднаних територіальних громад на території району?

– Під патронат Тетерівської об’єднаної  громади передано 110 наших підопічних. У Тетерівській ОТГ створений сектор соціального захисту населення, до якого були переведені, згідно з відношенням Тетерівської сільської ради,  9 соціальних робітників, які працювали в Територіальному центрі.

Структурні ж підрозділи нещодавно створеної Станишівської об’єднаної територіальної громади поки що до кінця не сформовані, нам невідомо, чи передбачений у них такий же сектор, як у Тетерівці. Тому із Станишівською ОТГ і Територіальним центром існує домовленість про співпрацю, ми надали всі розрахунки, які потрібні на утримання наших підопічних, що проживають  на їхній території, а це 131 людина. Там працюють соціальні робітники нашого Центру, кошти з об’єднаної громади перераховуються вчасно, угода про співпрацю укладена поки що на 1 рік. Користуючись нагодою, хочемо подякувати Станишівському сільському голові Юрію Матвійчуку за розуміння, збереження робочих місць і соціальних гарантій для наших працівників.

 

Еліна ВАЦЕК

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.