Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Василь СТАХ: «ДОБРИМ ТРЕБА БУТИ ЗА СВІЙ РАХУНОК!»

У даному випадку словосполучення “свій рахунок” слід сприймати умовно. Адже стосується воно квоти депутата щодо розподілу коштів районного бюджету. Так, за пропозицією керівника фракції Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії “За добробут та соціальний захист народу” Василя Стаха відповідно до рішення Житомирської районної ради №203 від 4 листопада 2016 року голова Житомирської районної державної адміністрації Сергій Микитюк як головний розпорядник коштів районної казни погодився поділитися своїми законними фінансовими повноваженнями з представниками депутатського корпусу. 27 лютого поточного року за нових реалій відбулася дев’ята сесія районної ради: депутати отримали право внести свої пропозиції щодо розподілу 30 відсотків вільних на 1 січня 2017 року залишків коштів районного бюджету – 7 млн. 967 тис. 930 грн. (або 221 тис. 331 грн. кожен). Що з того вийшло, своїм баченням поділився ініціатор такого нововведення для району депутат Житомирської районної ради Василь Стах:

– По-перше, депутати відчули свою значущість. І хоч це не означає, що усі без винятку їхні ініціативи обов’язково будуть підтримані радою, вони отримали реальну можливість допомагати жителям району вирішувати проблемні питання.

По-друге, даним рішенням завдано удар по потенційних кулуарних домовленостях: фінансових можливостей у керівництва району для цього відчутно поменшало. Тепер, як учив мене в дитинстві батько, депутатам доведеться бути добрим за свій рахунок.

По-третє, відносно урівноважено, як мінімум у бюджетному процесі, вплив депутатів.

По-четверте, додаткові повноваження стимулюють колег відповідальніше ставитися до своїх депутатських обов’язків: глибше вникати в особливості життя виборців та бути виваженішими  під час голосування, оскільки за вислів “від мене одного нічого не залежить” тепер не сховаєшся. Що стосується особисто мене, то за моєю пропозицією рада уже спрямувала 100 тис. грн. на термосанацію приміщення амбулаторії ЗПСМ у Вересах, по 50 тис. грн. – на ремонт кухні дитячого садочка “Дивограй” у Сінгупах та на добудову приміщення школи у Кодні.

По-п’яте, не слід дорікати за те, що квота усіх депутатів разом – 30 відсотків, а голови райдержадміністрації – 70 відсотків. І не тому, що її взагалі могло б не бути. Повірте на слово: людина на такій посаді реально найкраще володіє інформацією про стан справ у районі, внаслідок чого спроможна запропонувати найраціональніше застосування бюджетних коштів. Крім цього, голова райдержадміністрації змушений опікуватися тими виборчими округами, які не мають своїх депутатів у районній раді.

А на завершення хочу подякувати Сергію Михайловичу Микитюку за те, що зважився на цей експеримент, та, щоб зняти спекуляції довкола того, що окремі територіальні громади отримують з районного бюджету на соціально-економічний розвиток нібито несправедливо великі суми, попросити його розглянути можливість та доцільність автоматичного повернення усім громадам фіксованого відсотку ПДФО, який надійшов з підприємств, установ чи організацій, розташованих на їхній території. Наприклад, третю частину (33,3%). А інші 66,7 відсотка використовувати на загальнорайонні потреби та як дотацію вирівнювання. Такий підхід, крім іншого, покликаний змусити владу на місцях бути активнішою у створенні у селах та селищах району легальних робочих місць.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.