Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЧОМУ САДОВОДИ ТЕТЕРІВСЬКОГО МАСИВУ ОПИНИЛИСЯ ПОЗА ЗАКОНОМ?

Садоводи Тетерівського масиву уже багато років не можуть дійти згоди у багатьох питаннях та вирішити свої нагальні проблеми. Після того, як керівництво об’єднання садівничих товариств «Тетерівський», очолюване І. Ліпатніковою, не визнало рішення зборів про переобрання правління, вибухнув конфлікт за владу. Це змусило понад 1000 місцевих садоводів заснувати громадську організацію садівничих товариств «Тетерівський масив», яка фактично нині забезпечує  діяльність цього  поселення.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» спробувало розібратися, що відбувається довкола Тетерівського масиву. 

 Василь Іванович Тололін,

голова правління громадської організації садівничих товариств «Тетерівський масив»:

– Трохи історії. Садівничий масив «Тетерівський» був заснований в 1982 році на території Буківської сільської ради. На 176,4 га землі були розбиті земельні наділи для 30 підприємств і організацій м. Житомира та передані їм в постійне користування. За кошти профспілкових комітетів підприємств та організацій при дольовій участі кожного садовода на голому полі була побудована вся інфраструктура садівничого товариства, а саме: дороги з твердим покриттям, пожежні водойми, електрогосподарство протяжністю 6,5 км високовольтної лінії та 44 км по масиву, 10 підстанцій КТП, будинок правління.

Для управління була створена рада садівничих товариств, яка була підпорядкована обласній раді садівничих товариств і мала свій статут та актив. Усі товариства у своїй діяльності  керувалися власними статутами, мали своїх голів, казначеїв, печатку та були зареєстровані, як юридичні особи.

Починаючі з 1990 року, коли у країні виникла економічна криза, пов’язана з розпадом СРСР, підприємства та організації почали занепадати, в гіршому випадку – припинили свою діяльність.

13 грудня 1990 року в обхід ради садівничих товариств, нехтуючи нормою статуту про скликання загальних зборів, неіснуюча на той час організація об’єднання садівничих товариств масиву «Тетерівський» скликала конференцію, яка своїм рішення затвердила новий статут. У березні 1991 року статут об’єднання садівничих товариств  масиву «Тетерівський» був зареєстрований виконкомом Житомирської районної ради народних депутатів.

Однак на момент створення ОСТ масиву  «Тетерівський» не набув прав власності на майно ради садівничих товариств і не став  її правонаступником. Адже не існує документів про припинення діяльності товариств як юридичних осіб, немає жодного рішення  садівничих товариств та згоди самих садоводів щодо створення цього садівничого об’єднання.

У 1997 та 2004 роках за рішенням конференції та правління ОСТ масиву  «Тетерівський» були внесені зміни до статуту, які наділили  голову правління необмеженими повноваженнями.

Усе майно, набуте до 1990 року, на той час належало садівничим товариствам. Договір на постачання електроенергії на масив з Зарічанським РЕМом за №178 був заключний з радою садівничих товариств масиву «Тетерівський». Право власності на всю лінію електропередач та майно не було юридично оформлено і, як результат, акту передачі від ради садівничих товариств новоствореному об’єднанню садівничих товариств масиву «Тетерівський» не існує в природі, а це значить, що ОСТ масиву «Тетерівський» не є правонаступником ради садівничих товариств і не може бути власником його майна.

У 2000 році, ще до передачі «Житомиробленерго» в приватні руки, голова Житомирської облдержадміністрації В. Лушкін направив правлінню офіційне розпорядження про передачу електрогосподарства масиву на баланс та обслуговування в Зарічанський РЕМ.  Але тодішній  голова правління   Г. В. Іванова одноосібно вирішила не виконувати життєво необхідне розпорядження губернатора області. Своїми неправомірними діями вона створила великі проблеми для всього масиву на довгі роки.

Небайдужі садоводи, які цікавилися та переймались  долею свого дачного масиву, створили з числа садоводів різних товариств ініціативну групу. Метою діяльності групи було вплинути на неправомірні дії правління та його голови, вимагати згідно чинного законодавства перереєструвати правовстановлюючі документи, передати на баланс та обслуговування Зарічанського РЕМ все електрогосподарство, видавати садоводам ордери за сплачені в касу гроші, кожного року проводити звітні збори.

У лютому 2006 року було скликано засідання правління, на якому були присутні всього три члени правління, серед них  І. М. Ліпатнікова, яку обрали тимчасово виконуючою обов’язки голови правління. Саме з її керівництвом ми пов’язуємо існуючі нині проблеми, коли в одних садоводів забирали оброблену землю і передавали в користування іншим, чим створювалися між сусідами конфлікти та чвари. Був випадок, коли І. Ліпатнікова продала сторонній людині успадковану земельну ділянку. І лише за рішенням Верховний Суду спадкоємцю вдалося поверну землю та сад.

12 серпня 2006 року громади товариств «Дубок», «Клен», «Берізка», «Івушка», «Крістал», «Стеклодув», «Сувенір» та інші написали заяву про бездіяльність правління , яку підписали 80 садоводів, але відповіді на неї  так і не отримали. Ми пам’ятаємо, як садоводи зібрали кругленьку суму  для приватизації землі, але до сьогодні приватизація не відбулася, куди поділися гроші, не відомо.

14 липня 2007 року на території  Тетерівського масиву  відбулися загальні збори, на яких садоводи  висловили  недовіру голові правління І. Ліпатнікові, вимагаючи її звільнення. Збори з такою вимогою були проведені  також 1 червня 2008 року. Але правління проігнорувало вимогу загальних зборів.

Повноваження правління, обраного в 2005 році закінчилися у грудні 2010 року. Садоводи масиву «Тетерівський»  чекали, що не пізніше травня 2011 року І.М. Ліпатнікова скличе звітно-виборчі збори, але цього не відбулося

У кінці березня 2011 року члени ініціативної групи прийшли до правління і запропонували призначити дату проведення звітно-виборчих зборів. І. М. Ліпатнікова відмовилася спілкуватися з садоводами.

18 червня 2011 року на території  ОСТ масиву «Тетерівський» відбулися загальні збори членів об’єднання, на яких  були присутні 270 осіб. І. М. Ліпатнікова відмовилася звітувати перед громадою. Членами об’єднання було визнано незадовільною роботу правління та голови в зв’язку з тим, що ні  І.М. Ліпатнікова, ні правління не звітували про свою роботу, ніхто не знав, куди витрачаються кошти, що надходили як членські та цільові внески. Громада була не задоволена  станом доріг, забрудненням прилеглої території та території масиву через нерегулярний вивіз сміття, а також протиправним вилученням земельних ділянок у її членів, частим відключенням електропостачання.

На загальних зборах 18 червня 2011 року було обрано новий склад правління на чолі з Тамарою Андріївною Гончаренко.

І. М. Ліпатнікова підписувати акт приймання-передачі документації  та печатки товариства відмовилась. Тому новообране правління опечатало наявну документацію для проведення аудиторської перевірки, замінило замок на вхідних дверях в будинку правління. Проте через два дні один з прихильників І. Ліпатнікової зрізав замок на дверях адмінбудинку і було викрадено документацію товариства, в тому числі й щодо проведення загальних зборів 18 червня 2011 року.

Наталія Леонтіївна Генвальдт,

секретар правління громадської організації садівничих товариств «Тетерівський масив»:

– У подальшому, 7 липня 2011 року, не погоджуючись з рішенням від 18 червня, в приміщенні Богунської районної ради в Житомирі І. Ліпатнікова скликала  свою  конференцію, у якій взяли участь  майже 140 осіб. На цих зборах я була секретарем лічильної комісії. Списки присутніх я не бачила, декілька разів я говорила про це, однак мені їх не надали. І. Ліпатнікова як голова правління не звітувала, голова ревізійної комісії також сказала, що не може надати звіт, тому що у неї його вкрали. На зборах головуючим був Олег Горай, якого нещодавно було призначено начальником Житомирського обласного управління юстиції і зі скандалом звільнено.
Наш голова правління Тамара Гончаренко намагалася виступити перед зборами, пояснити свою позицію, однак у слові їй відмовили. Я також  попросилася на виступ, але кілька незнайомих молодиків кричали, щоб слово мені не давали.  
Близько тридцяти осіб перед голосуванням  змушені були піти зі зборів, тому що збори проводилися виключно в інтересах І. Ліпатнікової та її людей, інша думка не враховувалася. Нами був складений акт, у якому зазначалося, що, ми не згодні з процедурою проведення конференції. Однак І. Ліпатнікову було знову обрано у правління і одразу головою правління.

Доведені до відчаю, 26 травня 2012 року садоводи скликали позачергові загальні збори OСT масиву «Тетерівський», у яких взяли участь  296 осіб. Стовідсотковим голосуванням вони  підтвердили рішення загальних зборів від 18 червня 2011 року.

Враховуючи те, що правління ОСТ масиву «Тетерівський» не виконало рішення кількох загальних зборів, 296 садоводів вирішили одночасно  провести установчі збори по створенню громадської організації «Тетерівський масив». Статут був зареєстрований виконавчим комітетом Буківської сільської ради 27 серпня 2013 року.

У громадську організацію увійшло понад 1000 садоводів, одночасно надавши заяви про вихід з ОСТ масиву «Тетерівський». За час роботи ГО «Тетерівський масив» при допомозі всіх членів організації було введено в експлуатацію 4 демонтовані КТП, проведено капітальний ремонт 6 КПП, що забезпечило безперебійне постачання електроенергії на масив.

Обрізані високорослі дерева під лінією електропередач. Обрізано та очищено  від дикорослих насаджень узбіччя дороги по маршруту автобуса № 120. Регулярно вивозиться з масиву побутове сміття. Побудовано та введено в експлуатацію 450 метрів дороги, яка дала змогу скоротити маршрут автобуса №120  на 7,5 км, разом з  тим зменшити  вартість квитка.

За вимогою садоводів правління громадської організації «Тетерівський масив» звернулося до управління транспорту обласної держадміністрації і домоглося заміни  перевізника. Тепер влітку до Тетерівського масиву курсують десять рейсів автобуса, а в зимовий час п’ять.

Н. Генвальдт:

– В OСT масиву «Тетерівський»  за правління І. Ліпатнікової були неодноразові спроби приватизації майна масиву. 23 липня 2015 року Державною реєстраційною службою, як зміни до установчих документів, був зареєстрований новий статут. Так от згідно цього статуту виявилося, що все майно було набуте нібито за кошти OСT масиву «Тетерівський». Те, що інфраструктура Тетерівського масиву була збудована до 1988 року, давно усім зрозуміло, про це свідчать оригінали договорів між підрядником та замовником, акти виконаних робіт та вводу в експлуатацію. А от OСT масиву «Тетерівський» було створено лише в 1991 році, його махінатори вирішили таким чином прибрати до рук громадське майно.

Враховуючи те, що ніхто не уповноважував  І. М. Ліпатнікову  на такі дії, громада вимушена була звернутися до  адміністративного суду з позовом до реєстраційної служби. Суд скасував державну реєстрацію нової редакції статуту масиву «Тетерівський», реєстратора, який вчинив незаконну дію, було звільнено з посади.

26 грудня 2013 року ОСТ масиву «Тетерівський» уклало договір з Зарічанським РЕМом на постачання електроенергії. Зазначений договір 21 жовтня 2014 року господарським судом був визнаний недійсним. Керівництво громадської організації «Тетерівський масив» надала до Зарічанського РЕМу пакет документів на укладання з нею договору щодо електропостачання, але нам відмовили, мотивуючи тим, що немає документів, які б підтверджували право власності на електромережу. Однак таких документів немає і в  ОСТ  масиву  «Тетерівський».

В. Тололін:

– Сьогодні Україні проводиться адміністративна реформа, об’єднуються громади, очікуються позитивні зміни. У нас постає питання: що нам робити? Ніхто поки не може дати нам відповідь, який статус може надати нам ця реформа. Наш масив нараховує більше ніж 2000 садівничих ділянок.

На Тетерівському масиві постійно проживає понад 450 сімей пенсіонерів, які звільнили благоустроєні квартири в місті для своїх дітей та онуків, тим самим вирішуючи соціальну проблему житла.

Ми сплачуємо за електроенергію  по 1,29 грн за 1 кВт  та плюс 15% за  втрати в електромережі, що разом складає 1,48 грн. Поряд з масивом розташовано село Буки, де люди  платять удвічі менший тариф.

У 2013 році ми зверталися в Буківську сільську раду з проханням ввести Тетерівський масив у межі села Буки. Було відповідне  рішення сільської ради.  Однак у 2015 році була створена Тетерівська ОТГ, куди увійшли Буки, а ми залишилися між небом і землею. На зустрічі з  головою Тетерівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Валентиною Ільницькою ми обговорювали це питання, однак конкретної відповіді не отримали. Вона говорить, що для того, щоб провести інвентаризацію, потрібні кошти. По-друге, незрозумілий механізм переведення дачного поселення у даному разі до ОТГ.

Прикро, що дії І. Ліпатнікової скеровані проти громадської організації садівничих товариств «Тетерівський масив», яка фактично сьогодні забезпечує життєдіяльність цього масиву. Про це повинні знати усі. Нерозумно збурювати людей, радити їм не сплачувати нам внески, не розраховуватися за спожиту електроенергію, адже від цього потерпає кожен з нас, коли масив через борги повністю відключають від електрики. У цій ситуації повинен перемогти здоровий глузд. Якщо хтось із садоводів хоче дізнатися достовірну інформацію щодо нашої діяльності, ми завжди готові зустрітися та розповісти про усе, що  їх цікавить.

Дмитро Олександрович  Білошапка,

заступник голови правління громадської організації садівничих товариств «Тетерівський масив»:
–  Садова ділянка нам потрібна  була для того, щоб бути ближче до природи, щоб було де відпочити після роботи. Сьогодні для багатьох сімей це вирішило б житлове питання.

Щоб електропостачання було безперебійним, потрібно передати наші електромережі на баланс Зарічанського РЕМу, щоб  наші споживачі могли укласти індивідуальні договори на постачання електроенергії. 30 січня цього року Тетерівський масив був знову відключений від електроенергії за борг у понад 26 тисяч гривень. Хто конкретно заборгував, ми не можемо визначити через позицію І. Ліпатнікової, котра, маніпулюючи  групкою своїх прихильників, не хоче узгоджувати з нами  питання оплати за електрику. У результаті цього серед зими люди сидять без світла.

Ми маємо визначитися зі статусом території дачного масиву. Однак через цей конфлікт  не можемо вирішувати багато господарських питань. Хочеться, щоб це двовладдя закінчилося і люди не страждали через  нездорові амбіції окремих осіб. Тоді  кошти з членських внесків  підуть на оплату найманих працівників, на виконання робіт, які будуть проводитися для поновлення інфраструктури Тетерівського масиву, кожен знатиме, що  сплачені ним кошти будуть використані за призначенням.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.