Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Сергій МИКИТЮК: «ГОЛОВНИЙ ПРИНЦИП ОБ’ЄДНАННЯ – ФІНАНСОВА СПРОМОЖНІСТЬ ОТГ»

У Житомирському районі тривають інформаційно-консультативні зустрічі та громадські слухання з питань добровільного об’єднання громад. Минулого тижня такі зустрічі відбулися у Миролюбівці та селах Сінгурівської сільської ради.

23 лютого до Миролюбівки завітали голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, голова районної ради Сергій Крутій, директор Житомирського регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький, заступник Новогуйвинського селищного голови Олег Паньків, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Геннадій Горбенко та заступник головного лікаря КУ «ЦРЛ» Євгенія Бурлаченко.

Зустріч зібрала місцевих депутатів, членів виконкому та активістів села. Були присутні й колишній сільський голова Микола Дубовий та керівник ПП «Миролюбівське» Володимир Швець.

С. Микитюк, С. Крутій, В. Невмержицький та Г. Горбенко ознайомили представників місцевої громади із перспективами та перевагами об’єднання та відповіли на запитання присутніх. У свою чергу О. Паньків ознайомив присутніх із пропозицією депутатів Новогуйвинської селищної ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад у складі сіл Вертокиївської, Головенківської, Коднянської, Миролюбівської, Озерянківської, Руднє-Городищенської, Сінгурівської, Троянівської сільських рад та селищ Новогуйвинської селищної ради в Новогуйвинську об’єднану територіальну громаду з центром у селищі Новогуйвинське та передав голові Миролюбівської сільської ради Володимиру Карбовському відповідне письмове звернення.

Як наголосив С. Микитюк процес децентралізації є незворотнім і вже сьогодні жителі Миролюбівки мають визначитися із власним майбутнім. При цьому об’єднання стосується не лише сіл та селищ, на нас усіх чекає й укрупнення районів. «Об’єднані громади отримують додаткові повноваження та необхідний фінансовий ресурс. Ви самі на місцях будете вирішувати, як використовувати кошти власного бюджету. Завдяки бюджетній децентралізації, яка відбулася у 2014 році, доходи місцевих бюджетів суттєво зросли. Зокрема у Житомирському районі за два роки доходи бюджетів на місцях збільшилися в 4-17 разів», – відзначив голова райдержадміністрації С. Микитюк.

У свою чергу у селах Сінгурівської сільської ради 25 та 26 лютого пройшли громадські слухання з даних питань. Тут місцева громада на чолі з сільським головою Юрієм Прокопцем проти об’єднання у великому форматі та виступає за об’єднання виключно сільських громад південного напрямку навколо Сінгурів без селищ Новогуйвинської селищної ради.

С. Микитюк у своєму виступі тут акцентував увагу присутніх на перевагах та вигодах децентралізації та територіальної реформи. Серед іншого і на прикладі року діяльності Тетерівської ОТГ, де нарешті завершено будівництво дитсадка у Денишах, проведено ремонти медичних закладів, термосанацію школи у Тетерівці, створено ЦНАП тощо. Сергій Михайлович наголосив, що для жителів сіл Сінгурівської сільської ради вигідніше об’єднання саме у великому форматі. «Головний принцип об’єднання – фінансова спроможність утворюваних ОТГ. Мають бути не лише високі доходи бюджету, але мають залишатися кошти й на утримання об’єктів соціальної сфери та органів управління, а також на розвиток. Сінгурівська ОТГ у цьому плані виглядатиме куди гірше Новогуйвинської. Лідер новоутвореної громади має бути готовим поділитися власними доходами з іншими учасниками об’єднання», – підкреслив С. Микитюк.

С. Микитюк також зауважив, що ми маємо керуватися фінансовими розрахунками, адже від рішення жителів сіл Сінгурівської сільської ради напряму залежить майбутнє усіх оточуючих громад. Однак переконати присутніх на зборах не вдалося і більшість тут проголосували за об’єднання у «малому форматі» з центром у Сінгурах. Тож питання створення фінансово спроможної великої громади південного напрямку залишається відкритим.

 

Юрій ОГІРЧУК

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.