Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

НАЦІОНАЛІСТИ ЗАСТЕРЕГЛИ ВЛАДУ ВІД ПОВТОРЕННЯ ДОЛІ ЯНУКОВИЧА

З ультиматумом до влади в третю річницю втечі Януковича з Києва праві політичні сили провели в столиці Марш національної гідності. Це вперше за час існування незалежної Української держави націоналісти вийшли на вулицю разом. 22 лютого активісти та прихильники «Свободи», «Національного корпусу» та «Правого сектора» пройшли багатотисячною колоною від майдану Незалежності до будівлі Верховної Ради. Вони задекларували не лише спільність ідеології, але й готовність разом боротися за владу в Україні.

«Нині українські націоналісти єдині у своїх прагненнях, і цього найбільше боїться влада бариг і зрадників ‒ вони бояться появи єдиної сили української нації. Але суспільство чекає появи такої сили. Саме тому через три роки після Майдану ми тут зібралися. Не задля посад, преференцій чи статків ‒ ми прийшли до парламенту, щоб озвучити ультиматум владі!», – зазначає лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Свободівець разом із керівниками «Правого сектора» та «Національного корпусу» Андрієм Тарасенком та Андрієм Білецьким йшли на чолі колони. Поряд були парламентарі-націоналісти, а також відомі громадські та політичні діячі. Зокрема, приєдналися до акції багаторічний політв’язень Степан Хмара, перший Генеральний прокурор незалежної України, колишній суддя Конституційного Суду Віктор Шишкін, президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль, письменник Василь Шкляр, письменник і телеведучий Антін Мухарський, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Серед учасників маршу було багато ветеранів російсько-української війни, а також активісти молодіжних організацій.

Під час виступів лідери політсил наголошували, що не сподіваються дочекатися позитивних змін для держави від її нинішнього керівництва. Однак застерігають від подальших кроків, що призведуть українців до глобальної соціальної кризи. Націоналісти оголосили ультиматум владі, назвавши його своєрідною червоною лінію, за яку не можна заступати. Серед вимог – повна блокада торгівлі з окупованими територіями, а також недопущення збільшення пенсійного віку, зростання комунальних тарифів, продажу стратегічних підприємств та запровадження ринку сільськогосподарської землі. Ці пункти було оформлено в резолюцію маршу, яку з трибуни парламенту зачитав Андрій Білецький.

Очільник Житомирської «Свободи» Сидір Кізін наголосив, що націоналісти – це реальна українська альтернатива владному режиму: «Влада каже, буцімто нема альтернативи. Та є альтернатива ‒ це національна альтернатива! Треба лише вигнати бариг та зрадників. Адже за останні десять років 116 мільярдів доларів виведено із України в офшори, 40 мільярдів доларів ‒ це лише те, що винні державі олігархи».

Підтримку учасникам мітингу висловив перший Генпрокурор України Віктор Шишкін. Він зауважив, що прихід до влади Порошенка, Гройсмана, Парубія став можливий через те, що націоналісти не діяли разом. На його переконання, є підстави радіти, адже праві рухи виступають разом проти влади бандитів і зрадників.

«За три роки після Революції гідності ми маємо війну, відсутність реформ, знову бандитську владу, яку своїми руками обрали. Кожен має задуматися, чого так відбулося. Три роки – це також підстава для роздумів. Сьогодні дивлюся на море народу біля Верховної Ради й тішусь, адже націоналісти разом. І нам потрібно об’єднуватись із націоналістами. Бо ті, що сидять на Банкові – вони зрадники через Мінські договорняки, зміни до Конституції в умовах воєнного стану. Ті, що сидять у ВР – теж зрадники, бо голосують за антиукраїнську закони, тому з ними я об’єднуватися не хочу», – каже Віктор Шишкін.

Зі сцени до учасників маршу звернувся також народний депутат від «Свободи» Андрій Іллєнко. Парламентар наголосив, що чекати від влади конструктиву нема ніякого сенсу й тому вона має чимшвидше піти геть і дати дорогу тим, хто може брати відповідальність за націю й державу. Водночас депутат зазначив, що резолюція маршу, озвучена в парламентській залі ‒ це застереження: «Ми застерігаємо: не переступіть за червону лінію! Не ухвалюйте ніяких змін до Конституції про особливий статус Донбасу, ні в якому разі не ухвалюйте законів про вибори на окупованих територіях, не приватизовуйте стратегічних підприємств, не допустіть ринку сільськогосподарської землі, не допустіть подальшого соціального знищення українців через чергове підняття тарифів, підвищення пенсійного віку, через знищення малого і середнього підприємництва!».

На запитання про те, що буде в разі недотримання владою вимог протестувальників, дає відповідь Олег Тягнибок. Як запевняє лідер «Свободи», якщо керівництво держави порушить поставлений їй ультиматум – українці добиватимуться негайних перевиборів. Спершу ж, за словами О. Тягнибока, Верховна Рада має ухвалити закон про вибори на пропорційній основі з відкритими списками – як цього упродовж зими 2013-14 років вимагали люди на Майдані.

 

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.