Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЯК В ОЛІЇВЦІ ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЛИ

25 лютого в селі Оліївка відбулося районне свято «Весну зустрічаймо!». Біля місцевого будинку культури зібралися мешканці приміського села, представники інших громад, керівництво Житомирського району, учасники художньої самодіяльності, численні гості та запрошені. Разом із кращими творчими аматорськими колективами Житомирського району зустрічали весну Оліївська, Кам’янська, Левківська, Березівська, Іванівська, Вертокиївська, Глибочицька, Озерянківська, Василівська сільські ради та Станишівська об’єднана територіальна громада.

Організатори свята, а це районний відділ культури і туризму, підготували театралізоване дійство, святковий ярмарок, конкурсно-розважальну програму для дорослих та дітей, частування млинцями та варениками, концертні виступи кращих творчих аматорських колективів та солістів-виконавців нашого району.

Відкрив святкування Масляної Оліївський сільський голова Михайло Скок, який звертаючись до громади сказав: «За церковною та народною традиціями на тижні, що минає, в Україні святкується Масляна. У селах та містечках збереглися традиції широкого та веселого народного гуляння. Цей тиждень символізує проводи зими та зустріч із весною, дає надію на оновлення, на продовження життя». Михайло Ілліч привітав присутніх зі святом та побажав землякам, аби всі надії та сподівання здійснилися, аби плани на майбутнє були оптимістичними, як сама весна.

З Масляною всіх присутніх також привітав голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, який побажав миру та спокою на нашій землі, міцного здоров’я землякам та здійснення всіх задумів. «Свято Масляної – це найвеселіше слов’янське свято, яке дісталося нам у спадщину від язичницької культури, і збереглося до наших днів. У цей час сама природа радіє, весь світ готовий прокинутися і почати нове життя. Всі ми чекаємо на те, аби швидше закінчилася зима, а прийдешня весна приносила лише радість», – відзначив С. Микитюк.

IMG_9601

Після урочистої частини відбулося театралізоване дійство проводів Зими та зустрічі Весни, в якому взяли участь учасники «зразкових» хореографічних колективів «Юність» (БК с. Троянів, керівник В. Дверник), «Посмішка» (КЗ РБК, керівник В.Пастушенко), драматичний колектив «Пролісок» (КЗ РБК, керівник О. Назарчук) та народний аматорський хор «Поліський передзвін» (КЗРБК, керівник М. Никончук).

Присутні на святі щиро дякували сільським артистам за їхню майстерність та піднесений настрій. Після цього, за традицією, почалося народне гуляння з куштуванням млинців, вареників та інших страв, якими були щедро накриті представниками наших громад столи.

IMG_9654IMG_9604

Таким чином, запашні млинці та вареники, які приготували вмілі господині-представниці сільських рад стали візитівкою й смачним атрибутом народного свята. А концертні номери народного фольклорного колективу «Криниченька» (клубу с. Городище, керівник А. Мартинюк), народної вокальної групи «Вербиченька» (БК с. Іванківці, керівник В.Кабалюк), дитячого фольклорного колективу «Веселка» (БК с. Іванківці, керівник В. Кабалюк), фольклорного колективу «Любавушка» (КЗ РБК, керівник Л. Пастушенко), вокальних груп БК с. Глибочиця, керівник В. Жердєв, БК с. Озерянка, керівник Л. Мирончук, вокальної групи «Коднянський батальйон» (БК с. Кодня, керівник С. Бойчук), гурту «Кохати час» (керівник С. Севрук), солістів-виконавців Будинку культури села Оліївка Олександра Випорхонюка, Тетяни Михайленко, Вікторії Тужикової привнесли у свято гарний настрій та позитивні емоції.

IMG_9664

Відділ культури і туризму висловлює подяку за допомогу в організації свята ДП «Житомирський лісгосп», Житомирському геріатричному пансіонату Житомирської обласної ради, працівникам культури Оліївської сільської ради, зокрема директору Будинку культури Лесі Герасимчук та всім учасникам за активну участь у святі зустрічі Весни.

Особлива подяка сільському голові Оліївської сільської ради Михайлу Іллічу Скоку за належну підтримку та особистий вагомий внесок в організацію та проведення районного заходу.

 Юрій ОГІРЧУК,

фото Михайла ГРАДОВСЬКОГО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.