Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

Леонід КОРЕЙБА: «У МИРОЛЮБІВЦІ МИ ПРОПОНУЄМО ВЛАСНИКАМ ЗЕМЕЛЬНИХ ПАЇВ ДОСТОЙНУ ОРЕНДНУ ПЛАТУ ТА СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО»

У газеті  «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»  від 28 жовтня 2016 року було розміщено публікацію «У Миролюбівці вважають: краще синиця в руках, ніж журавель у небі», у якій мова велася про те, що ТДВ «Шамраївський цукровий завод» має намір орендувати земельні паї місцевих селян і це спричинило дискусії серед людей.

Редакційна політика «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» будується на принципах об’єктивності та достовірності. А тому роз’яснити ситуацію наш кореспондент попросив представника ТДВ «Шамраївський цукровий завод» Леоніда Володимировича КОРЕЙБУ.

– Перш ніж зайти в Житомирську область працювати, минулого року ми заявили про свої наміри при зустріч  тоді ще з виконуючим обов’язки голови обласної державної адміністрації  І. Гундичем, – розповідає Леонід Корейба. – Зацікавилися селом Миролюбівкою,  тому що попередньо отримали інформацію, що орендарем землі там є недобросовісний фермер. Люди нас запросили до себе, розповіли, що деяким з них не сплачується орендна плата за пай, документи на землю належним чином не оформлені, договори на оренду закінчуються і вони хочуть визначитися, з ким надалі укласти договір оренди. Ми зробили об’яву, у якій запропонували свої кращі умови для орендодавців. Добре знали, що у місцевого фермера більше половини договорів на оренду взагалі не зареєстровані, до того ж укладені договори закінчуються у 2017 році.

– Про які вигідніші умови оренди ви говорите?

– Ми пропонуємо орендну плату  8%  від  нормативно-грошової оцінки паю. Якщо  пай в Миролюбівці  оцінювався у 2016 році в межах 140 тисяч гривень, ми готові були платити 11300 гривень за кожен пай. До того ж  ми укладаємо угоди з нашими орендодавцями, завдяки яким власники землі безкоштовно отримуватимуть мішок цукру, так як у нас є цукровий завод, та одну машину жому, також  при народженні  дитини наше підприємство виплачує  матеріальну допомогу 3000 гривень. Життя є життя, і коли у родини сталося горе, на поховання надаємо 3000 гривень. Також ми безкоштовно допомагаємо із оранкою городів. А ще з кожного орендованого гектара сплачуємо внесок по 50 гривень на розвиток інфраструктури села.

Сьогодні усю юридичну  підтримку з оформлення документів на земельний пай, укладення договору оренди ми взяли на себе. У багатьох людей, як виявилося, земля була не оформлена. Досі у людей на руках земельні сертифікати. Є  люди, у котрих десять років не оформлена земля і вони розповідали нам, що зверталися до фермерів, які користуються їхньою землею, просили у них, щоб вони щось платили, але їм відмовляли.

Після того, коли минулої осені ми почали говорити  з селянами  Миролюбівки про співпрацю з ТДВ «Шамраївський цукровий завод», вони  стали активно цікавитися, чи правомірно використовують їхню землю, чи чесну орендну плату отримують. Місцеві орендарі, відчувши, що в село прийшов конкурент з серйозними позиціями, стривожилися і почали чинити нам спротив.
– Що вчиняють проти вас?

– Перекривають автомобілі  представників ТДВ «Шамраївський цукровий завод» на в’їзді до села, залякують людей, які підтримують нас, погрожують нам, особисто мені.

– Чому, на ваш погляд, існує спротив вашій діяльності в Миролюбівці?

– Місцеві фермери стривожилися, що на їхню територію прийшов серйозний сільгоспвиробник, який буде платити не 5 тисяч, а 11300 гривень, що ми пропонуємо людям допомогу і це не подобається нашим опонентам. А місцева влада не зацікавлена в тому, щоб хтось навів порядок в земельних питаннях, провів інвентаризацію, щоб відкрили реєстри, скільки платиться за землю, а скільки обробляється.

Тут багато порушень при переоформленні майнових сертифікатів і розпаювання майна. Один фермер користується усім майном. Якщо увійти в реєстр  власності, виявляється, що жодне приміщення не оформлене. Сільська рада перебуває у приміщенні орендаря, яке йому юридично не належить. На 2 мільйони гривень  досі не розпайоване майно. З приводу цього порушувалися кримінальні справи.

– Які аргументи ви наводите орендодавцям на користь того, що ТДВ «Шамраївський цукровий завод»  стане для них відповідальним партнером?

– У своїх об’явах, які поширювали серед мешканців Миролюбівки, вказували адреси сільських рад, де ТДВ «Шамраївський цукровий завод» обробляє землі, з тим, щоб кожен міг поцікавитися, яку репутацію ми маємо, наскільки дотримуємося договірних умов, орендуючи землю, як допомагаємо дитячим садкам, школам  тощо. Для бажаючих відвідати наше підприємство ми організували поїздку, люди побували на цукровому заводі, зустрілися і вислухали директора Андрія Дворцова. Потім сільський голова Шамраївки Валентина Левіцька розповіла, що ми збудували, яку підтримку надали селу, окрім внеску за кожний гектар, який надходить до сільського бюджету.
Спочатку  на нас дивилися з підозрою, ніби ми пропонуємо якість позахмарні відсотки. Хоча по Київській області менше 10 тисяч гривень за пай  ми не платимо, це достойна оплата. Адже землі в Миролюбівці та Кодні – це найкращі землі в Україні.

На зборах у Миролюбівці нам  ставили питання: хто ви такі, звідки ви взялися? Нині багато з них  вдячні нам за те, що ми пропонуємо значно більшу орендну плату, ніж вони дотепер отримували. Після цього місцевий орендар почав щось доплачувати за використання земельних паїв, однак порівняно з нами  неконкурентну ціну, ми все ж платимо значно більше.

Земля для селян основний і часом чи не єдиний спосіб прогодувати себе та свої родини. Люди в селах, де роботи обмаль, живуть, головним чином, з того, що здають свої паї в оренду агрофірмам та фермерам. І хоча за користування людськими наділами їм платять копійки, сельчани і тому раді.

До того, як ми почали працювати в Миролюбівці, місцевий фермер сплачував  5000 гривень за пай, ми запропонували понад 11300 гривень. Чому людина має бути проти? Ми нікого не примушуємо переходити до нас, кожен вирішує за себе сам. Хоче мешканець Миролюбівки  продовжити існуючий договір оренди, чи пристати на вигіднішу пропозицію, вирішувати йому. У нас більше економічних можливостей запропонувати орендарям привабливу ціну, тому що ми орендуємо землю по усій Україні, маючи сучасну техніку та достатньо фінансових ресурсів.

Людина, яка є власником земельного паю, має на власний розсуд вирішити, кому надати свою землю в оренду, зрозуміло, що  з найбільшою вигодою найперше для себе.

Щоб люди не переживали, пропонуємо їм орендну плату наперед. Усе в рамках закону.

– Які відносини склалися у вас з Миролюбівською сільською радою?

– На даний момент ми запропонували наперед інвестувати кошти на потреби села. Стосовно заключення договорів оренди паїв  Миролюбівський сільський голова зайняв нейтральну позицію, він вважає: нехай люди вибирають самі, сільська рада готова надати усім документи, які потрібні в процесі укладання договорів. На жаль, нам не надали в оренду приміщення, а тому ми змушені були купувати будинок для розміщення нашого представництва. Ми принципово ставимо питання, що підприємство, буде зареєстровано на території Миролюбівської сільської ради, усі податки будуть сплачуватися на місці. З кожної людини  буде сплачуватися податок ПДФО і військовий збір в межах 2000 гривень щорічно. А це кілька мільйонів гривень додаткових доходів до місцевого бюджету.

Наприклад, ми хотіли вирішити проблему освітлення Миролюбівки, на вулицях якої горить всього 2-3 лампочки. Другий місяць в багажнику автомобіля я вожу економні лампочки. Ми звернулися до сільської ради з листом надати дозвіл на використання електроопор для подальшого освітлення вулиць. В усній формі отримали відповідь, що стовпи не на їхньому балансі, та відсутня проектна документація. Ми запропонували варіант підключення освітлення через будинок нашого представництва і сплачувати за показниками власного лічильника. Відповіді з сільської ради ми досі не отримали.

Коли запитували у селян та представників місцевої влади, що зробив місцевий орендар для села за останні десять років, то чесно кажучи, людям не було  що й розповісти. Адже за останні десять років село не те, що не розвивалося, а навпаки, занепало. Так, наприклад, на початку господарювання нинішнього фермера, існували та діяли ферми, колгосп, розвивалося тваринництво. Але, на жаль, його дії призвели до негативних наслідків: зруйнування, розпродажу. Внаслідок цього, люди втратили робочі місця, а село залишилось без розвитку….

Ми ж, навпаки, хочемо показати не на словах, а вже певними діями, що готові до соціального партнерства. Так, наприклад, ще не розпочавши працювати, ми фінансово підтримали місцеву бібліотеку,  закупівли книжки, також надали кошти для ремонту Будинку культури. На свято Миколая, на Новий рік  привітали дітей, роздали подарунки. Селяни були здивовані і вражені, бо окрім подарунків від депутата Верховної Ради Віктора Развадовського вони інших не бачили.

– Леоніде, як ви думаєте подолати «миролюбівський конфлікт?

– Ми прийшли не створювати конфлікти, а пропонуємо людям партнерську співпрацю, готові  вже інвестувати  та рухатися вперед.

На нас пишуть у всі  інстанції. Хоча ми не завдали будь-якої шкоди та  не вчинили жодних протиправних дій. На двох зустрічах, які відбулися минулого року у Миролюбівці за участі місцевих жителів, депутатів та місцевої влади, щоб розвіяти сумніви щодо наших намірів,  я запропонував створити робочу групу, яка б могла  з’ясувати, наскільки законно працює наше підприємство, чи дотримується договірних зобов’язань перед орендарями, які соціальні програми фінансує.

Ми з повагою ставимося до позиції депутатів, місцевої влади, коли у них виникає питання щодо реєстрації підприємства за місцем ведення діяльності. ТДВ «Шамраївський цукровий завод» має по Україні десятки своїх підрозділів, які  окремо працюють, сплачуючи податки на місцях.

Досі по селу розповсюджують інформацію про те, що ніби то ми відберемо і продамо їхню землю. Комусь вигідно називати нас рейдерами та поширювати що нас недостовірну  та образливу інформацію, яка б завадила залучити нам орендодавців

Люди повинні розуміти, що продати їхню землю сьогодні ніхто не може, землю можна взяти лише в оренду. Коли люди переживають, що їм не будуть платити орендну плату, тоді це перша підстава розірвати договір і переукласти його з кимось іншим. Перші два роки ми готові платити за оренду наперед. Це для нас принципове питання. І коли у сільського голови є сумнів, що ми нічого не зробимо, я знову ж таки, як представник ТДВ «Шамраївський цукровий завод»,  обіцяю підтримувати дану політику постійно.

– Як поставилися до ваших пропозицій селяни Миролюбівки ?
– Мене радує довіра простих людей, які вже згодилися на співпрацю із нашою компанією. Наше рішення однозначне: довіряють люди нам — ми їм повинні віддячити добром. І не просто вітальною листівкою перед святом (хоча й це треба робити), а розміром достойної орендної плати. Ми відверті з селянами.

Коли почали вести юридичний супровід  у Миролюбівці, зіткнулися з тим, що селяни не володіють інформацією, що саме необхідно робити з оформленням документації. Так, наприклад, необхідно створити обмінні файли, присвоювати кадастрові номери, і це вимагає значних коштів. Цю затратну частину беремо на себе. Нині  ми вже зареєстрували частину договорів  та готуємо інші для подальшої реєстрації.

Також хочу звернути увагу на те, що місцевий фермер обробляє 1500 га, але більша частина з них не зареєстрована, податки з них не сплачуються, відповідно і не надходять кошти до місцевого бюджету. Чому досі це питання не піднімалось? Адже порушуються норми чинного законодавства, що призводить до ненадходження коштів до бюджету.

Щороку  нормативну вартість індексують, відповідно до рівня інфляції в країні, відтак і плата за оренду росте. Отже, земля дорожчатиме щоразу, коли збільшуватиметься показник інфляції. Вартість оренди мала б зрости минулого року більш ніж на 40%, але чи отримали ці кошти власники паїв у Миролюбівці?

Я вважаю, що якщо в селі буде кілька фермерів, то буде конкуренція і це буде краще і для людей, і для сільської ради. Монополія ніколи до доброго не призводила.

Зі своєї сторони ми будемо і надалі сприяти позитивним змінам, а саме: допомагати селянам, приймати участь у розвитку села, і найголовніше, робити все це відповідно до норм чинного законодавства України.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.