Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ВОДОХРЕЩЕ-2017

19 січня святим Водохрещем завершився цикл новорічно-різдвяних свят. Житомирський район долучився до святкування одного з найбільших християнських свят, яке символізує пам’ять про хрещення Ісуса Христа. На території Глибочицької сільської ради, на місцевому ставку відбулося свято Водохреща. На свято прибули мешканці Глибочиці, Гадзинки, Березини і міста Житомира.

У старовинному обряді пірнання у крижану воду взяли участь депутати Житомирської обласної ради, Житомирської районної ради, гості з Житомира, журналісти різних ЗМІ.

Виступали на святі аматори з Глибочицького Будинку культури – фольклорно-обрядовий гурт «Калина». Вони виконували українські пісні та  веселі колядки.

IMG_1471IMG_1466

До своїх односельчан і гостей звернувся голова Глибочицької сільської ради Сергій Сокальський. Він сказав, що 10 років тому святкування Водохреща було започатковане Глибочицькою сільською радою, і воно проходить з року в рік – спочатку у Березині, потім у Гадзинці, а нині на ставку села Глибочиці. Голова сільської ради вручив пам’ятні медалі, які були спеціально виготовлені до ювілейного, 10-го святкування традиційного свята.

IMG_1474

Священик отець Миколай Глибочицького  храму Пресвятої Богородиці поздоровив мирян зі святом, побажав міцного здоров’я, святкового настрою, добробуту та миру.

Привітав усіх учасників свята і депутат обласної ради, голова федерації футболу Житомирської області Руслан Павлюк.

IMG_1483

 

Голова сільської ради Сергій Сокальський вручив учасникам купання пам’ятні медалі з написом: «За духовне відновлення Йорданського купання», із зображенням герба територіальної громади.

IMG_1478

На місці купання було розміщено намет, де купальники могли перевдягнутися, також був присутній медпрацівник.

Отець Миколай освятив місце купання, і дійство розпочалося. Поки купальники один за одним занурювалися у воду, на березі всі присутні пили гарячий чай, їли запашну уху з коропів, юшку з півнів, овочів та зелені.

IMG_1482IMG_1468

Свято Водохреща відбулося у Житомирському районі на славу, всі присутні були задоволені, у всіх був святковий настрій. На святі були присутні цілі родини, починаючи від дідів і бабусь, і до маленьких правнуків.

Петро ТАРАСЮК

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.