Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Віктор БОЙКО: «НАШІ ПЕРЕМОГИ НА ЗМАГАННЯХ – ГОЛОВНА ОЦІНКА ДІЯЛЬНОСТІ РАЙОННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВФСТ «КОЛОС»

На минулорічній сесії районної ради 29 грудня було прийнято районну Програму розвитку фізичної культури і спорту на період 2017-2021 років. На вимогу постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності до проекту Програми були внесені зміни. Зміни стосувалися, насамперед, складу учасників, які мають виконувати  Програму. Якщо раніше до учасників входили відділи у справах сім’ї, молоді і спорту, освіти райдержадміністрації, районна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос», КУ «Новогуйвинська ДЮСШ» Житомирської районної ради, ДЮСШ районної організації ВФСТ «Колос», ДЮКФП «Орбіта», загальноосвітні навчальні заклади, районні федерації з видів спорту, то у зміненій  редакції Програми серед учасників немає районної організації ВФСТ «Колос», додані до складу учасників дитячо-юнацький військово-патріотичний клуб  «Сатурн» – за згодою, та громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості.

Ми попросили прокоментувати зміни до Програми та перспективи співпраці з усіма її учасниками голову районної організації ВФСТ «Колос» Віктора Васильовича Бойка.

– У своїй роботі організації товариства «Колос» всіх рівнів керуються постановами Кабінету Міністрів України, остання з яких зобов’язує Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту делегувати ВФСТ «Колос» повноваження щодо провадження діяльності з подальшого розвитку фізичної культури і спорту в сільській місцевості та на підприємствах, в установах і організаціях агропромислового комплексу, зокрема організації і проведення фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи серед сільського населення, працівників агропромислового комплексу, зміцнення та ефективного використання матеріально-спортивної бази зазначеного товариства, підготовки фахівців з питань фізичної культури і спорту.

Ще 2000-го року був заключений договір про спільну працю між відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації та районною організацією ВФСТ «Колос».

Житомирська районна організація ВФСТ «Колос» однією з перших в Україні створила спортивні клуби при всіх сільських радах.

За досить скромного фінансування районна організація «Колоса» показує достойні спортивні результати на рівні району, області, України. Кожного року більш як 500 тільки дорослих спортсменів беруть участь у обласних змаганнях Протягом 16 років районна організація тримає призовий статус в Житомирській області, випереджаючи навіть міські організації. Команди-учасники від району на щорічних сільських спортивних іграх, на краще спортивне село, у спартакіадах серед сільських голів, державних службовців, працівників культури, медицини та інших галузей традиційно займають одне з призових місць.

Це якщо говорити узагальнено – про зміст нашої роботи. Що ж стосується матеріального забезпечення: обсяг видатків на фізичну культуру і спорт на 2017 рік визначений в сумі 1 436,2 тис. грн, які спрямовуються на забезпечення діяльності Новогуйвинської ДЮСШ, надання фінансової підтримки дитячо-юнацькій спортивній школі Житомирської районної організації ВФСТ «Колос» та районній організації ВФСТ «Колос», проведення навчально-тренувальних зборів і спортивних змагань. У порівнянні з відповідним показником минулого року обсяг видатків збільшено на 270,4 тис. грн, або на 23,2 відсотка. Збільшення обсягу коштів, що виділяються, обумовлене, в основному, збільшенням мінімальної заробітної плати.

Із загального обсягу видатків на заробітну плату з нарахуваннями працівникам бюджетних установ планується спрямувати 1 190,9 тис. грн.

На утримання та навчально-тренувальну роботу Новогуйвинської дитячо- юнацької спортивної школи передбачено 584,2 тис. грн.

На проведення навчально-тренувальних зборів та спортивних змагань проектом районного бюджету передбачено 48,0 тис. грн.

У  загальному обсязі видатків на фізичну культуру і спорт враховані видатки в сумі 804,1 тис. грн для надання фінансової підтримки: спортивній школі «Колос» (543,6 тис. грн) та районній організації ВФСТ «Колос» (260,5 тис. грн). Із цих сум на спортивно-масову роботу спортивній школі «Колос» виділяється 16 тисяч гривень на рік, тобто в розрахунку на одного учасника змагань – 75 гривень на рік. Для районної організації ВФСТ «Колос» на спортивно-масову роботу сума фінансування складає 34 тисячі грн на рік, це в розрахунку на одного учасника виходить 68 гривень на рік.

Постійна комісія з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення рекомендувала до розгляду Програму у першому варіанті, про що на сесії наголосив голова комісії О. П. Гребенюк. Він сказав, що, згідно з Законом про місцеве самоврядування, комісія з питань бюджету і комунальної власності мала поставити до відома профільну, гуманітарну комісію, про вимоги внести зміни до Програми. Але цього не сталося.

Минулого року голова постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності депутат С. В. Котвицький публічно заявив у газеті «Приміське життя» про те, що районна організація  «Колос» неефективно використовує бюджетні кошти, та протягом всього минулого року намагався довести, що марно фінансувати у діючому обсязі цю організацію. Була створена робоча група депутатів районної ради з вивчення стану функціонування спортивних установ і організацій району. За скаргою Богдана Власюка, який представляє Житомирську громадську організацію «Центр розвитку демократичних ініціатив» (незрозуміло, яке відношення ця організація має до розвитку спорту в Житомирському районі?),  минулого року в районному «Колосі» була здійснена перевірка управлінням боротьби з організованою злочинністю, яка не виявила жодних фінансових порушень. Перевірки управлінням фінансів райдержадміністрації теж не виявили порушень.

Документація у районній організації «Колос» ведеться досконало: навчальні програми затверджуються тренерами кожен місяць, у кожної секції є страхові документи, протоколи контрольних нормативів, на кожну дитину, яка займається у секціях «Колосу», заведена індивідуальна картка. Тобто, вся діяльність ведеться згідно з законом. Заняття у спортивних секціях «Колосу» безкоштовні. Батьки дітей, що займаються у секціях, у  газеті  «Приміське життя» висловили своє обурення та спростували голослівні звинувачення про те, що вони сплачують 50 грн на місяць за заняття дітей у спортивній школі.  Сьогодні на базі «Колосу» працюють відділення настільного тенісу, футболу, волейболу.

– У розділі про фінансове забезпечення Програми розвитку фізичної культури і спорту записано, що на початку бюджетного року відповідальні виконавці Програми надають управлінню фінансів райдержадміністрації бюджетні запити щодо її фінансування за рахунок коштів районного бюджету. Чи є на сьогоднішній день достатнім фінансування роботи районної організації «Колосу»?

– На початку кожного року ми подаємо в управління фінансів райдержадміністрації розрахунки, протягом року доводиться звертатися з проханнями про збільшення фінансування. Для участі у одних змаганнях для дорослих передбачені витрати на харчування  50 гривень на день, для дітей – 30 гривень. Загальна сума, яка передбачена на витрати під час змагань, замала, якщо врахувати вартість проїзду, харчування, а за потреби – і проживання. Допомагають батьківські комітети, спонсори, але вони не можуть взяти на себе всі витрати, в тому числі і з придбання сучасного, якіснішого інвентаря. Одна нормальна тенісна ракетка сьогодні коштує 2,5-3 тисячі гривень. У положенні про проведення дитячих змагань записано, що підвіз учасників до місця змагань повинен забезпечувати відділ освіти, шкільними автобусами, але скрізь є свої бюрократичні перепони – поки що шкільний транспорт нам не надавався.

А взагалі, незважаючи на упереджену увагу до нас з боку деяких депутатів, районна організація  «Колос» працює, і працює ефективно, свідченням того є  не один десяток кубків, грамот, дипломів за перемоги спортсменів «Колосу» на змаганнях усіх рівнів.

P1163085

Що ж стосується громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, то, наскільки я знаю, співпраця з ними ще не розпочалася, а про їхню роботу будемо судити за результатами.

 

Еліна Сень

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.