Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

Віталій ШАТИЛО: «ХОЧУ ЩОСЬ ЗМІНИТИ У СЕБЕ В СЕЛІ, В ДЕРЖАВІ»

Віталію Шатило 21 рік,  закінчив Житомирський агроколедж, нині навчається у Агроекологічному університеті. На останніх місцевих виборах до Високопічської сільської ради  він переміг свого опонента всього на один голос і став депутатом від села Покостівка.  Сьогодні Віталій Броніславович Шатило – секретар Високопічської сільської ради.

– Коли я прийшов на  першу сесію сільської ради, всі були здивовані моїм віком, можливо, тому мене і обрали секретарем сільської ради, – сказав нашому кореспонденту В. Шатило.  –  Рішення балотуватися в депутати я прийняв самостійно, бо хочу щось змінити  у себе в селі, в  державі, хочу покращити життя селян. Мої виборці не сумніваються в мені. Перше, що я зробив – обгородив кладовище, де покояться і мої предки. Попрохав допомоги у Старошийці – у Сергія Миколайовича Джурова та Антоніни Йосипівни Гуленко. Поставили огорожу, підсипали піском, зробили парковку. Переконаний: ніщо повніш не скаже про суспільство, як ставлення його до предківських могил.

– Що було зроблено сільською радою?

– Головою сільської ради Анатолієм Анатолійовичем Масловим  спільно з депутатами було багато зроблено, але не завжди вистачає коштів на всі потреби. У Покостівці відремонтували  клуб, поміняли двері і вікна, зацементували ганок. На ці роботи було виділено сільською радою близько 50 тисяч гривень, також для ДНЗ «Ромашка» закуплено лінолеум та вхідні двері.

Ми зверталися за допомогою до народного депутата України Віктора Развадовського. Він подарував нам  музичний  центр  для клубу, а коли град побив вікна у садочку, та побило шифер, народний  депутат виділив також кошти на нове скло. Всього від нього надійшло допомоги на 10 тисяч гривень.

– Що плануєте зробити у новому році?                                     

– Плануємо зробити нову амбулаторію, обгородити сільський клуб та дитячий садочок. Будемо, звичайно, надіятись на допомогу  з районного бюджету.

Я задоволений тим, що, нарешті, земельні паї в селах Висока Піч та Старошийка почнуть оброблятись, сподіваюсь, що дійде і до села Покостівки.

Коли розвалилося СТОВ «Покостівське», відбулися зміни. У 2006 році  заїжджі бізнесмени взяли в оренду землю для видобування каменю, нині тут діє сім кар’єрів.

З одного боку, це добре, що створені нові робочі місця, і для мешканців  довколишніх сіл  є   робота. А з іншого боку – повністю розбиті дороги, і немає від цих видобувників допомоги селам. Власники кар’єрів кажуть, що сплачують всі податки, мовляв, звертайтеся за допомогою в район, в область. Самі ж збагачуються на видобутку граніту.

На територію не пускають навіть місцевих депутатів.

– Чи виділяються у вас землі учасникам АТО?

– По всій сільській раді налічується 46 учасників АТО. Між селами Рудня-Пошта  та Висока Піч виділено  137 земельних  ділянок  атовцям.  У нас є своя спілка атовців  – «Патріот».

– Чим займаєтеся  вдома?

– Мої батьки тримають дві корови, коня, мають мотоблок і автомобіль «Газель». Ми обробляємо 12 га землі своїх паїв. Роботи вистачає.

– Що робите для розвитку спорту в селах?

– Придбали  в Старошийку і Покостівку тенісні столи, а у Високу Піч в Будинок культури  більярд. Є стадіон у Високій Печі, спонсором футбольної команди  виступає  «Пак-Трейд».

– Які проблеми  у сільської ради?

– У селі Старошийка є ставок, була можливість забору води для напування худоби. Нині річка Шийка взята в оренду як ставок, і нам не дозволяють там ловити рибу.

Вважаю, що треба терміново робити інвентаризацію землі, щоб навести порядок і облікувати кожен клаптик землі, особливо у Старошийці.

Скажу відносно доріг. Фактично «вбита» дорога між Старошийкою і Покостівкою – в останній по вулиці Лесі Українки одні вирви. І немає дороги між Покостівкою і Заможним – а це велика відстань.

І ще одна проблема – в Покостівці хочуть закрити медпункт, а як же бути людям похилого віку?

 

Петро ТАРАСЮК

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.