Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ЧИ БЕЗПЕЧНА ПИТНА ВОДА У ВИСОКІЙ ПЕЧІ?

Громадська рада при Житомирській райдержадміністрації звернулася до управління Держпродспоживслужби в Житомирському районі з заявою, щоб  перевірити якість питної  води, яка надходить у квартири жителів Високої Печі (військове містечко) та установи з централізованого водогону.

З вересня цього року почали надходити численні скарги на те, що питна вода, яка постачається КП  «Управління житлом експлуатація інфраструктури забезпечення»  з артезіанських свердловин, має неприродний помаранчевий  колір, після відстоювання утворює великий шар брудного осаду.

Співробітники Держпродспоживслужби та Житомирського міськрайонного відділу Житомирського обласного  лабораторного центру ДУ ЖОЛЦ МОЗ України відібрали для аналізу воду у їдальні  Високопічської ЗОШ №2, вона мала виражений жовтуватий колір. Такою була вода і в дитячому садочку, магазині та двох квартирах у двох різних багатоповерхових будинках по вулиці Воронкіна.

За результатами лабораторних досліджень, що були проведені ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», встановлено, що «якість води не відповідає «Гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною» за санітарно-хімічними показниками».

У висновках Держпродспоживслужби значиться, що вміст заліза, забарвленість та каламутність води перевищують гранично допустимі норми.

За мікробіологічними показниками відхилень не виявлено.

Ситуацію прокоментував директор КП  «Управління житлом експлуатація інфраструктури забезпечення» Григорій БУКРЄЄВ:

– Підприємство раз у квартал через акредитовану лабораторію перевіряє питну воду на хімічний та бактеріологічний аналізи. Питна  вода постачається з двох  артезіанських скважин, вона спочатку надходить до водонапірної башти  через станцію знезалізнення, потім подається споживачам.

Після проведення заходів по очистці скважин та ремонту водонапірної башти, показники якості води були покращені, але через деякий час вода  стала не відповідати нормам, які пред’являються до питної води. Вміст заліза перевищує норму майже вдвічі, значно перевищує норму каламутність.

Ми почали кожного дня промивати ємкість самої башти, раз на місяць промиваємо усю мережу.

Формулювання, що вода не відповідає гігієнічним вимогам, стривожило наших споживачів. Однак, щоб їх заспокоїти, я дещо уточню. Так, вода  має відхилення  від  норм, які пред’являються до питної води, але вона є цілком безпечною. Досвід показує, що вживання такої води з перевищенням вмісту заліза не наносить шкоди здоров’ю людини. До 2005 року, коли була встановлена башта, вміст заліза у воді, яку споживало населення Високої Печі, був в межах 8-9 одиниць, однак наслідків від вживання такої води не було.

Скважини експлуатуються  з 1964 року, попередні висновки спеціалістів зводяться до того, що в скважинах прогнили обсадні труби і вода, яка йде з тріщеновидних порід кембрійського періоду, забруднюється  грунтовими водами через зруйновані обсадні труби. Це є також причиною каламутності води.

Зважаючи на цю ситуацію, я провів консультації з фахівцями водного господарства, які  мають з’ясувати причини погіршення якості води та надати рекомендації щодо їх усунення.

А поки рекомендуємо  споживачам для приготування їжі  відстоювати воду в ємкостях, а перед питтям кип’ятити.

 

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.