Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

КОЛЕГІЯ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОПОНУЄ ПОДОВЖИТИ ДІЇ ПРОГРАМ БОРОТЬБИ З ОНКОЗАХВОРЮВАННЯМИ ТА «МОЛОДЬ І РОДИНА ЖИТОМИРЩИНИ»

Колегія райдержадміністрації, яка відбулася 21 грудня, розглянула питання про роботу відділу культури у 2016 році, про хід виконання районної комплексної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року та про хід виконання програми «Молодь і родина Житомирщини» на 2012-2016 роки.

Провів колегію голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, у її роботі взяли участь голова районної ради Сергій Крутій, заступник голови райдержадміністрації Микола Козарчук, 14 з 18 членів колегії – керівники управлінь, служб та структурних підрозділів РДА, сільські голови.

З першого питання інформацію надала начальник відділу культури і туризму Житомирської райдержадміністрації Тетяна Яворська. У 2016 році  в районі функціонувало 111 установ культури, роботу яких забезпечують 225 працівників. З мережі Житомирського району виведено 11 установ культури, які діють на території Тетерівської ОТГ, та бібліотека села Городище. В той же час відновлена робота клубу в селі Садки – за рахунок коштів садківської громади. На теренах району існує 360 клубних формувань, в яких налічується 2649 учасників. Дорослі, діти та підлітки беруть участь у заняттях творчих гуртків, займаються у творчих колективах різних жанрів, які займають призові місця на районних, обласних та всеукраїнських фестивалях, конкурсах.

Було проведено 5259 масових заходів, які відвідали 270232 людей, понад 1000 культурно-мистецьких заходів, у 2016 році у Кодні свято «Гайдамацька Покрова» набуло статусу обласного,  відбулося за участю мистецьких колективів та виконавців з інших районів  області.

Бібліотекарі району цього року провели масштабну роботу із збору матеріалів та списків ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС до 30-ї річниці катастрофи. Бібліотеки обслуговують 25224 читачів, бібліотечний фонд збільшився на 503 тисячі примірників. У бібліотеках району проведено 1147 масових заходів. Наші бібліотечні установи беруть участь у міжнародних, всеукраїнських галузевих грантових проектах і отримують заохочення. Працівники культури постійно беруть участь у благодійних заходах, продовжують волонтерську діяльність.

Активізувалася робота у сфері туризму. Вже розроблена районна програма з розвитку туристичної мережі, планується на 2017 рік відкриття другої частини експозиції народного музею села Кодня.

Суттєва робота була проведена з покращення матеріальної бази установ культури, здійснення капітальних та поточних ремонтів. Кошти на це надходили як з державного, обласного, так і з районного бюджету і бюджетів сільських рад. На особливу подяку заслуговують сільські голови Левкова, Садок, Сінгурів, Кодні, Високої Печі.

Серед проблем у культурній галузі району – недостатність кваліфікованих кадрів, відсутність підключення до мережі Інтернет у ряді сільських бібліотек, недостатня забезпеченість сценічними костюмами і взуттям, необхідність оновлення звукопідсилюючої апаратури, невідповідність санітарним нормам температурного режиму закладів культури, відсутність зручного транспорту.

Про хід виконання районної комплексної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року повідомив головний лікар КУ ЦРЛ Валерій Шуляк. Онкологічні захворювання становлять 15 % від причин смертей на території району, причому 35 % осіб працездатного віку. Хоча порівняно з 2010 роком спостерігається зниження рівня показника (332 на 10 тис. населення у 2010, і 231 за 9 місяців 2016 р.), та наявне збільшення показника дорічної летальності, яке відбулося за рахунок онкозахворювань, виявлених на занедбаній стадії. Необхідними  є профілактичні обстеження, під час яких виявляються онкологічні патології. Основне – це бажання населення пройти обстеження.

На придбання препаратів супроводу для лікування онкохворих в районі виділено 150 тис. грн, у поточному році за 10 місяців використано 130990 грн.

Колегія райдержадміністрації прийняла рішення розробити проект районної комплексної Програми боротьби з онкозахворюваннями на 2017-2021 роки.

Реалізація заходів програми «Молодь і родина Житомирщини» на 2012-2016 роки сприяла поліпшенню умов для здорового розвитку дітей, запобіганню їхній бездоглядності, забезпеченню підтримки сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Про це розповіла начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Лимар. Діяльність відділу, служби у справах дітей та Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді показує, що за період дії Програми 548 сімей були виведені з кризового стану, 105 багатодітних сімей та 508 сімей отримали матеріальну та гуманітарну допомогу. З приводу зростання кількості фактів насильства в сім’ях ведеться активна  робота, до якої залучені спеціалісти Державного педагогічного університету з метою щоквартального проведення «круглих столів» або семінарів для практичних кроків боротьби з цим явищем.

Колегія райдержадміністрації доручила відділам освіти, культури і туризму, службі у справах дітей, районному Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надати відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА пропозиції до проекту такої ж районної програми на 2017-2021 роки. Відділу у справах сім’ї, молоді та спорту доручено розробити проект районної Програми «Молодь і родина Житомирщини» на 2017-2021 роки.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.