Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЧОМУ В УКРАЇНІ ТАК СОРОМНО БУТИ ПІЛЬГОВИКОМ?

 Так хочеться написати статтю про щось приємне  та позитивне, але життя вносить свої корективи. Ось і в моєму житті разом з приємною подією, – народженням найменшої доньки Алісії (в мене їх троє), наша родина «почесно», як ми думали тоді, стала багатодітною родиною.

 Відповідно до закону, нам передбачена пільга дітям на безкоштовний проїзд усіма видами транспорту. Для цього потрібно пред’явити водієві при посадці посвідчення дитини з багатодітної родини. Бланки посвідчень у нас перестали випускати, тому що з ними проводили якісь махінації (ніби нам до того звикати). А нову організацію, що чесно випускатиме бланки для посвідчень так і не визначили. Ось так минув майже рік, протягом якого ми пільгами не майже користувалися, тому що нам видали 3 документи, які тимчасово заміняли те посвідчення:  свідоцтво про народження дитини, завірене сільською радою; учнівський квиток; довідка про склад сім’ї.

І ось сталося диво: нам видали посвідчення! Я одразу ж запитала у відділі у справах сім’ї та молоді, чи зараз діє закон про пільгові перевезення? На що отримала ствердну відповідь, що пільги діють.

На маршруті №177 «Житомир-Висока Піч», яким ми постійно користуємося, нам жодного разу не відмовили у перевезенні за  посвідченнями, якщо були вільні місця.

Приємно вразило ставлення до нас, як до пільговиків, у місті Одесі, де ми влітку відпочивали у родичів. Нас не тільки провезли у громадському транспорті по посвідченнях, а й люб’язно попросили пасажирів надати місця для мами з дітьми. Ми приїхали до відомого Одеського зоопарку та стали купувати квитки у касі. Контролер на вході мене запитала, чи це мої діти. Адже я була одна з чотирма дівчатками, троє з яких мої рідні доньки та моя хрещениця. Нас попросили пред’явити посвідчення та запросили безкоштовно пройти до зоопарку, квиток  я придбала лише для хрещениці. Це і є людське ставлення  одне до одного, якого так не вистачає багатьом нам.

Зовсім інша ситуація чекала на нас, коли ми вирішили провідати бабусю в селі Сали Черняхівсього району. Дістатися села можна рейсовим автобусом «Житомир-Нові Сали». При посадці до салону автобуса я оплатила свій квиток та пред’явила посвідчення дівчаток. І почалося…

Водій, ніби не розуміючи, що відбувається, запитав що то за посвідчення і що я від нього хочу. Потім одразу ж почав голосно пояснювати мені, що ті пільги вже давно відмінено, у цьому автобусі вони не діють і т. д. Я спокійно пояснила, що пільги діють на всій території України, а не вибірково. Всі перевізники, беручи участь у тендерах, завзято обіцяють владі, що пільговиків возитимуть. То чому ж у перевізника інших маршрутів є кошти, а у цього немає? Можливо, тому, що справа не лише у коштах, а й у совісті?

У відповідь отримала лайку, крики, наказ оплатити негайно, або залишити салон автобуса. На моє прохання пояснити свою поведінку, водій відповів, що пільги відмінено, перевізнику не повертають кошти і показав на папірець в салоні автобуса, на якому написано, що пільгові категорії громадян перевізник даного автобуса не обслуговує. На очах всіх пасажирів водій розказував, що нехай нас возить той, хто народив дітей, принижував нас. За проїзд ми оплатили у повному обсязі. Тому що весь салон автобуса перейшов у перепалку з водієм, заступаючись за нас, але від того не ставало легше, а було дуже соромно не лише за цього водія, а й за всю країну.

Така картина продовжувалася протягом усього літнього періоду. Іноді ми могли скористатися законними пільгами, просто ігноруючи крики та погрози водія, бо пасажири вступалися за нас, іноді чоловіки вже погрожували водієві «фізичними» поясненнями закону про пільгові перевезення.

А 28.10.2016 року ми їхали на канікули до бабусі знову ж цим рейсом (державний номер автобуса АМ 7651 АР) на 11.50. Я вирішила зайти до диспетчера автостанції, щоб уточнити про пільги. Вона відповіла, що пільги діють, дії водія незаконні і потрібно повідомити перевізника ФОП Козлова М.П.

У салоні автобуса я побачила його контактний номер телефону та зателефонувала, представилася та виклала суть звернення, на що отримала ще грубішу лайку, образи та приниження, аніж від водія. Перевізник, не церемонячись, сказав,  що нехай мене держава і возить, яка мені пільги дала, криком пояснив мені, щоб я більше з цього приводу не телефонувала і скаржилася куди хотіла, бо пільги відмінив сам Президент!

Отож, якщо у перевізника є кошти на маршрути, автобуси, то пільговики для нього не люди. Для чого тоді дітям посвідчення, якщо ними на цьому рейсі не можна користуватися? Чи закон діє не для всіх?!

З того часу ми практично не відвідуємо бабусю всією родиною, бо кожна поїздка коштує для нас дорого і в матеріальному плані, адже діти на повному моєму утриманні, так як у серпні цього року вони стали ще й напівсиротами, втративши батька. До того ж,  діти просто благають мене не пред’являти посвідчення, а одразу оплатити, бо знову буде сварка та приниження на очах у всіх пасажирів.

Раніше я працювала у рідному селі вчителем, а зараз мені соромно зайти у автобус та показати дитяче посвідчення на пільговий проїзд, бо мене на очах моїх колишніх учнів та односельчан не раз принижували та ображали лайкою за те, що ми маємо пільгу від держави.

Вся ця історія мені вже так остогидла, що я звернулася до керівників районної та обласної державних адміністрацій зі скаргою на протизаконні дії перевізника. Пройшло більше місяця з дня звернення, але поки що письмової відповіді так і не отримала. Телефоном повідомили, що ситуацію розглянуто, перевізника попереджено, але він, звісно ж, у всьому звинувачує водія. Якби не було тієї прикрої телефонної розмови з паном Козловим М.П., то я б повірила у свавілля з боку водіїв, але знаю, що саме за його вказівкою пільговикам відмовляють у безкоштовному перевезенні. Дуже сподіваюся, що при проведенні наступних тендерів, маршрут віддадуть «багатшому» на совість перевізникові, який зможе забезпечити дотримання закону при наданні послуг.

Вважаю, що цю проблему вирішить адресна допомога, коли людина зможе на рівні зі всіма оплатити проїзд і не принижуватися всілякими папірцями, що насправді не мають законної сили і щоразу тобі  потрібно доводити, що ти теж людина, просто маєш право на пільги і цим викликаєш відразу у водія та перевізника.

 

Регіна ШЕВЧУК,

село Висока Піч

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.