Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

У РУДНІ-ГОРОДИЩІ СПАЛАХ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ ЛОКАЛІЗОВАНО

10 грудня 2016 року до в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Житомирському районі від ФОП Слідзевського С. В. надійшло повідомлення про загибель 25 голів свиней в господарстві с. Рудня-Городище Житомирського району.

Одразу було оперативно організовано групу з виїздом на місце, відібрано проби та направлено в Державний науково-дослідний  інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) та о 16 годині  цього дня було встановлено діагноз на африканську чуму свиней.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 11 грудня 2016 року терміново було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Житомирській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Епізоотичний осередок – територія свиноферми ФОП Слідзевський С.В., в якому було піддано умертвінню всіх свиней та спалено їх трупи, проведено очистку та дезінфекцію приміщення ферми та території.

У зону захисту ввійшли села Рудня-Городище та Гай, в даній зоні проведено облік всіх свиней та попереджено власників свиней про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання, безконтрольного забою. У цих селах не можна вивозити свиней з домашніх господарств, в яких вони утримуються.

Після щонайменше 40 днів свинопоголів’я буде відправлено лише на забійний пункт, визначений ДНПК, зони нагляду, з метою невідкладного забою, а їх туші перероблятимуться  під наглядом державної служби ветеринарної медицини.

В’їзд та виїзд до сіл Рудня-Городище та Гай проводиться через два карантинні ветеринарно-поліцейські пости. Всі інші польові дороги перекопані ровом.

Зона нагляду (20 км): Руднє-Городищенська, Троянівська, Головенківська, Глибочанська, Озерянківська, Коднянська, Вертокиївська, Іванівська, Сінгурівська, Високопічська, Заможненська сільські ради, Тетерівська сільська рада об’єднаної територіальної громади, Новогуйвинська селищна рада Житомирського району та частини Бердичівського, Чуднівського   районів.

У даній зоні:

– проводиться облік всього наявного свинопоголів’я;

– заборонена торгівля живими свиньми, м’ясом із них та іншими продуктами свинарства, а також заборонено переміщення живих тварин за межі визначеної зони;

– заборонено використання харчових відходів для годівлі тварин з об’єктів, які здійснюють продаж харчових продуктів  або зайняті у сфері громадського харчування;

– необхідно забезпечити дотримання «закритого» режиму роботи в свиногосподарствах всіх форм власності, в т. ч. в домогосподарствах;

– необхідно провести заходи щодо знищення гризунів на фермах та подвір’ях громадян, гуманного знищення безпритульних тварин;

– у даній зоні буде проведено відстріл диких свиней з метою моніторингу АЧС в мисливських угіддях Житомирського, Бердичівського, Чуднівського районів, які входять в 20-кілометрову зону нагляду.

У зонах захисту та нагляду заборонено торгівлю тваринами і продуктами тваринного походження на ринках та в інших не встановлених для цього місцях, проведення сільськогосподарських ярмарків, виставок (аукціонів) та громадських заходів, пов’язаних зі скупченням людей та тварин, та заборонено лікування хворих та підозрілих на захворювання на АЧС свиней.

Станом на 13 грудня 2016 року на свинофермі ФОП Слідзевський С. В. збудника африканської чуми локалізовано, трупи свиней спалені, проведена дезінфекція. Епізоотична ситуація по району контрольована. Поширення хвороби в господарствах сіл Рудня-Городище, Гай (зони захисту) та сіл зони нагляду (20 км) не зафіксовано. На даний час проводяться заходи по недопущенню поширення хвороби.

Звертаємося до жителів Житомирського району та суб’єктів господарювання, що проводять діяльність по вирощуванню свиней, при найменшій підозрі захворювання та загибелі свиней негайно звертатися в Управління Держпродспоживслужби в Житомирському районі  за тел. 22-29-10 та Житомирську районну Державну лікарню ветеринарної медицини: тел. 47-06-26.

 

Борис ГУЩИН,

в. о. начальника управління Держпродспоживслужби

в Житомирському районі

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.