Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

Олег БІЛЕЦЬКИЙ: «МИ ПОВИННІ БУТИ ВІДПОВІДАЛЬНИМИ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ»

Незабаром ми станемо свідками виборів до нового територіального обєднанння у Житомирському районі Станишівської ОТГ. Кандидатів у сільські депутати та на Станишівського сільського голову, як бачимо, не бракує. Але чи вистачає їм досвіду, моральних якостей, зрештою, відповідальності за ті посади, на які вони претендують.

З цього приводу ми й хотіли б сьогодні поспілкуватися з депутатом Житомирської обласної ради двох скликань, нині діючим депутатом Житомирської районної ради –  заступником голови Житомирської районної ради Олегом Миколайовичем БІЛЕЦЬКИМ.

 Пане Олеже, розкажіть, будь ласка, яка картина вимальовується на виборах до Станишівської ОТГ, адже ви маєте уже певний досвід депутатської роботи, та й людей, напевно, знаєте краще. Як би ви могли охарактеризувати кандидатів, які беруть участь у виборах?

 

– Мабуть, не відкрию великого секрету, коли скажу, що навіть мої передбачення щодо виборів у місцеві громади «перевершили» мої сподівання. Сьогодні кожен кандидат хоче зайняти «депутатську нішу», а відтак дуже багато обіцяє. Під час зустрічей чого тільки не доводилося чути – що і дороги відремонтують, і школи побудують. Виборці вірять цьому і дуже часто помиляються та розчаровуються. Бо не завжди те відбувається, що обіцяється. І в цьому є певна логіка. Бо, скажімо, не може «місцевий депутат» – районної, міської, обласної ради впливати на законодавство України, адже закони приймаються виключно Верховною Радою. Тому, вони вже зараз мають зрозуміти, що не потрібно своїми «солодкими обіцянками» вводити в оману виборців. Місцеві народні обранці повинні працювати безпосередньо на свої громади, уся відповідальність лягає на них. Тим більше зараз, коли проходить децентралізація влади.

– Ви уже депутат зі стажем, були два скликання поспіль у обласній раді, зараз працюєте у Житомирській районній раді. Можете поділитися досвідом своєї роботи, можливо, щось підказати чи, навпаки, застерегти?

– Будучи депутатом обласної ради, я мав можливість об’їздити не лише районні центри, а майже усі населені пункти нашої області. Відтак, я мав наочну можливість побачити, як живуть наші громади. Скажу відверто, по окремих сільських радах я був приємно здивований: бюджету немає, а люди самі займаються благоустроєм своїх територій. Запам’яталося одне з сіл району, де окрім пилорами і двох невеличких магазинів нічого в селі немає. А благоустрій просто таки тішив зір. Відтак, напрошується висновок: де є господар, там і результату можна досягнути. У другій каденції я вже працював у бюджетній комісії, добре розумію, як працює бюджетна система. Хочу навести лише невеличкий штрих: за моєї ініціативи до обласного бюджету було спрямовано щомісячно близько 100 тис. грн.

– А як же у сільській місцевості, де бюджети значно менші і так широко там не розвернешся?

– Процес децентралізації по суті тільки розпочинається і нам слід серйозно поставитись до місцевих виборів. Я дуже добре знаю свій район, знаю його людей, я тут виріс, ходив до школи, працював у Житомирському районі, допомагав багатьом сільським радам. Нещодавно, за зверненням директора дошкільного навчального закладу с. Ліщин Володимира Москвича було виділено близько 800 тис. грн. на капітальний ремонт покрівлі та виконання внутрішніх робіт ДНЗ. А також було закуплено електроплиту для приготування їжі та посуд. І хоча роботи ще ведуться, та окремі депутати уже «піараться» біля цього об’єкту.

А тепер давайте подивимося на інші громади. Найзаможніші сільські ради, такі як Станишівська та Зарічанська, що з солідним бюджетом, впродовж кількох років так і не змогли бодай залляти фундамент під дитячий садочок. Як це змогли зробити інші сільські ради – Левківська та Садківська. Також я хотів би зауважити, що Слобідське кладовище знаходиться в занедбаному стані, хоча мешканці села неодноразово зверталися до голови. Сухі дерева звалюються прямо на пам’ятники, руйнують їх. Півтора роки тому райрада на прохання депутатів та мешканців с. Слобода-Селець було передано на баланс сільської ради стару школу, в якій передбачалося розмістити ФАП та центр дозвілля. До цього часу сільська рада так і не спромоглася провести ремонт та опалення в дане приміщення, хоча обіцяла зробити це якнайшвидше. Але їхні керівники знову йдуть на голову об’єднаної сільської громади. Зрештою, нас на кожному кроці запевняють, що усі повноваження мають перейти територіальним громадам. З одного боку, можливо, це й непогано. Але реформи у нас проходять чомусь не до кінця. Адміністрації й надалі існують, землі за межами населеного пункту громадам не передаються, закони та  основні положення конституції не змінюються.

– А тепер давайте перейдемо до конкретних справ. Як ви бачите  у сучасних умовах розвиток територіальних громад?

– Найбільший парадокс у тому, що окремі наші кандидати на посаду сільського голови виступали проти об’єднання громад. А тепер вони «рвуться» очолили ці громади і збираються будь-що наводити там порядок. Люди, які говорять одне, а роблять інше, не можуть бути ефективними менеджерами. Я ж проаналізував програми багатьох кандидатів, зараз вони дуже широко «світяться» у нашій пресі, випускають листівки із зображенням церкви та лікарні. І не зрозуміло, яке відношення це має до його діяльності. Відтак, ні для кого не секрет, що чимало тут є випадкових, технічних кандидатів. І вони, крім обіцянок, навряд чи щось зможуть зробити.

– Отож, з врахуванням вашого досвіду та бачення реального стану речей, цікаво, за кого серед десятьох кандидатів на посаду Станишівського сільського голови  ви проголосували б на виборах?

– Розумієте, виборцю й справді складно сьогодні визначитися. До того ж, більшість кандидатів їм не знайомі. Але серед цього загалу мені найбільш імпонує хлопець, який вже сьогодні робить реальні, потрібні для громади  справи. Це депутат районної ради, молодий фермер Андрій Якімець із с. Лука. Активний, ініціативний, успішно розвиває сільське господарство. Йому притаманна відповідальність, повага серед громади, він добре знайомий з місцевим самоврядуванням. У нього є  майбутнє. І нехай воно буде на користь нашій громаді…

Розмову вела

Галина МАРКОВА

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.