Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Андрій ЯКІМЕЦЬ: «ПРОБЛЕМИ СЕЛА Я ДОБРЕ ЗНАЮ І ГОТОВИЙ ЇХ ВИРІШУВАТИ

На своєму життєвому шляху він лише набирає обертів. Адже має власне фермерське господарство «Лука-Агро» й успішно його розвиває. Здобув уже й певний авторитет серед громади і вона обрала його депутатом Житомирської районної ради. Та не зупиняється на досягнутому, адже має у своєму «арсеналі» ще багато цікавих задумок щодо розвитку села та покращення життя людей. І певен, що якщо з бажанням братися за справу, то можна багато чого встигнути зробити.

– Андрію Вікторовичу, ви балотуєтесь на голову Станишівської обєднаної територіальної громади. Але, даруйте, як на мене, то статус депутата районної ради вищий?

– Тут справа не в статусі, питання в іншому – я хотів би працювати безпосередньо з громадами та вирішувати їхні щоденні проблеми. А то не раз уже доводилося бачити, як окремі депутати подекуди не звертають уваги на звернення громад. Чи то коштів бракує, а чи бажання немає. А проблеми нікуди не діваються, їх слід вирішувати, а не лише говорити про них. Балачками справі не зарадиш. От я і вирішив взяти на себе цю нелегку ношу.

Гаразд, але відверто кажучи, вам не позаздриш, бо «районні обранці» збираються на сесію час від  часу, а тут ви будете «на виду» зранку і до світанку. Готові до такого  «ненормованого» графіку роботи?

– Звісно, готовий. Більше того, якщо мене обере громада, статус районного депутата я залишу і буду безпосередньо працювати над нашими спільними проблемами. Відступати нікуди, я готовий показати на власному прикладі, насамперед нашій молоді, що можна успішно працювати, реалізовувати себе тут, на своїй землі. І певні зрушення дуже скоро ви відчуєте і побачите.

– Я знаю, що вас і зараз багато хто знає, підтримує і готовий йти з вами і далі, аби лишень проблеми села вирішувалися. Ви маєте якийсь план дій, адже в селі, як мовиться, непочатий край роботи?

-Я про проблеми села знаю не з розмов і у Луківській сільській раді вже багато чого встиг зробити. Та вважаю, що проблеми легше вирішувати комплексно, коли  є більші фінансові можливості, та й не потрібно братися за все відразу. У об’єднаної територіальної громади буде формуватися свій бюджет – це ПДФО, надходження місцевих податків, акцизи, земельні податки, орендна плата за використання землі тощо. Сьогодні у кожному селі є приховані резерви надходжень до місцевого бюджету і їх слід вивести «на чисту воду». І найголовніше, з чого слід почати – провести інвентаризацію  земель і тоді, я певен, з’являться у нас додаткові кошти, які ми й зможемо спрямувати на розвиток наших громад.

– Андрію Вікторовичу, а якби вам  довелося вже сьогодні представити карту розвитку Станишівської об’єднаної сільської територіальної громади, що б ви туди занесли у першу чергу?

– Я не уявляю сучасного села без дитячого садочка, школи, ФАПу, спортивних майданчиків, будинку культури, бібліотеки. І в першу чергу, безперечно,  я  взявся б за ці об’єкти. Мені знайомі проблеми усіх шести сільських рад, які будуть входити до об’єднаної сільської громади. Тут потрібні, звичайно, неабиякі кошти. А десь, можливо, просто провести ремонт чи замінити вікна. Але щоб не вийшло так, як колись із реформованими КСП, коли залишилися одні руїни. Скажімо, я у с. Лука відновив зруйновані колись приміщення ферм та створив фермерське господарство і зараз успішно працюю. До речі, за моєї ініціативи були залучені кошти з районного бюджету на ремонт дитячого садочка у селі Лука. Також за власні кошти відремонтовані дороги, автобусні зупинки, проводяться різні культурно-масові заходи. Постійно здійснюється підтримка найбільш незахищених верств населення, надається матеріальна допомога тощо. Я уже відчув усю відповідальність перед своєю громадою і готовий йти далі, аби карта нашої об’єднаної територіальної громади виглядала привабливо та по-сучасному.

Розмову вела

Галина МОЛЧАНОВА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.