Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

Анатолій ВЕРБОВСЬКИЙ: «СПРАВЕДЛИВЕ РІШЕННЯ СУДДІВ ШОКУВАЛО «КОМАНДУ» БЕРДИЧІВСЬКОГО МЕДКОЛЕДЖУ»

Почну з того, що саме в редакцію «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» звернувся директор приватного підприємства «Проф-Альянс» Анатолій Олексійович Вербовський і розповів, як він заключив договір №172 від 30.07.2012 року та №74 від 27.05.2013 року на виконання ремонтних робіт з КВНЗ «Бердичівський медичний коледж» і приступив до роботи.

Спочатку з ним справно розраховувались. Але згодом різко перестали розраховуватись та підписувати акти за виконану роботу з невідомих підряднику причин, що і викликало в нього тривогу.

Директор медичного коледжу почав ухилятися від сплати, почав видумувати, що підрядник безпідставно завищив вартість виконаних робіт за договором. Почав обвинувачувати, що підрядник наніс йому збитки.

Анатолій Вербовський і не підозрював, що потрапить у тенета «щедрого» господаря коледжу. Працюючи на будмайданчику, він не раз спілкувався з працівниками учбового закладу, бачив страх в очах підлеглих, які боялися, що завтра їх можуть звільнити. Чув різні чутки-плітки, які ходили за спиною директора, але цьому не надавав особливої уваги. А коли доля його зіштовхнула з директором віч-на-віч, він зрозумів, що це «непростий горішок», і почав готуватися, щоб довести свою правоту вже в судах.

Після тривалої судової тяганини будівельна організація ПП «Проф-Альянс» з КВНЗ «Бердичівський медичний коледж» постановою від 19.10.2016 року Вищого господарського суду України було поставлено крапку над «і».

Що ж трапилося насправді?

Директор Бердичівського медколеджу В. Клименюк не захотів розраховуватись з будівельною організацією ПП «Проф-Альянс» за проведення ремонтно-реставраційних робіт корпусу №4 в м. Бердичеві. Починаючи з 2014 року, керівник підприємства А. О. Вербовський, незважаючи на те, що неодноразово звертався до директора – пана Володимира Клименюка – з проханням перерахувати кошти за виконані роботи, але не міг отримати їх, щоб розрахуватися з колективом по заробітній платі, через впертість директора.

Замість того, щоб розрахуватися, керівництво медколеджу почало скаржитися на будівельну організацію у різні відомства.

Була і ревізія Державної фінансової інспекції. Слід зазначити, що фінансова інспекція «добросовісно» виконала замовлення адміністрації коледжу щодо «Проф-Альянсу» та у порушення постанови Кабміну від 20.04.2006 року №550 про порядок проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією склала «відповідний» акт, яким без рішення суду фактично було списано з рахунку підприємства певну суму коштів. Але зазначений акт не міг змінюватись, припиняти частково або повністю договірні правовідносини сторін, зобов’язання, визначені договором, на підтвердження відповідними актами про виконання робіт.

Виявлені ревізією порушення не впливають на умови договірних відносин, не можуть їх змінювати.

Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю» у ст. 10 передбачає, що органу державного фінансового контролю надається право вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями кошти, що використовуються з порушенням чинного законодавства. Невідомо, чим керувалися представники ДФІ при проведенні ревізії.

Далі на підприємстві працівниками міліції були вилучені документи, комп’ютерна техніка, та незаконно проводився обшук на квартирі директора підприємства А. О. Вербовського.

Але три судові інстанції, а саме: Господарський суд Житомирської області, Рівненський апеляційний господарський суд, Вищий господарський суд України поставили крапку у цій справі. Суд визнав, що будівельна організація повністю виконала всі роботи, представивши проектно-кошторисну документацію, акти виконаних робіт були підписані як замовником, так і виконавцем та технічним наглядом без жодних зауважень.

Після звернення керівника підприємства до редакції «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» було проведено журналістське розслідування разом з представником громадського Комітету по боротьбі з корупцією Миколою Автономовичем Іщенком, щоб розібратися у цій заплутаній справі. Був нанесений візит до Бердичівської прокуратури (прокурор при зустрічі не зміг дати вмотивованої відповіді, чому слідчим Бердичівської міліції порушена кримінальна справа, за якою, не висуваючи жодних обвинувачень, відносно ПП «Проф-Альянс» вчиняються незаконні дії, переслідується директор підприємства Анатолій Вербовський).

Прокурор мав би стати на бік закону, але чому інша позиція у прокурора, ми так і не зрозуміли.

Незрозуміло, чим керуються і працівники Бердичівської поліції, яка веде досудове слідство. Адже жодних належних доказів, які б підтверджували та носили ознаки будь-якого кримінального правопорушення, немає.

– Не можу пройти повз такий факт. Мною було виграно тендер на будівництво сучасного спортивного комплексу в Бердичівському медичному коледжі, – розповідає Анатолій Вербовський. – Тим більш, сьогодні на цьому об’єкті така ж ситуація, як була по корпусу №4. Акт фінінспекції, кримінальне провадження, і як результат дій директора медколеджу, контролюючих та силових органів – була зупинена діяльність двох будівельних підприємств, керівником яких я є. Хоча по другому об’єкту – тобто по спортивному комплексу – також була перевірка прокуратури спільно з фінінспекцією, і особливих порушень ні прокуратура, ні фінансова інспекція не виявили. На сьогоднішній день на даному об’єкті не забезпечено охорону та належне збереження будівельних матеріалів. А у об’єкт вже вкладені ресурси для виконання робіт, і за такої халатності через декілька років також можна буде пред’явити претензію до підрядчика, з яким розірвано договір і якому мед коледж винен за виконану роботу більш як 600 тисяч гривень.

Рішення судів підтвердило, що підприємство добросовісно виконало всі роботи згідно з проектно-кошторисною документацією, не допустило жодного порушення чинного законодавства.

Варто додати, що на іншому об’єкті, а саме на спортивному комплексі Бердичівського медичного коледжу, товариством було виконано обсяг робіт ще у 2013 році на загальну суму 600 тисяч гривень, але жодної копійки медколедж платити не хоче. У той же час будівельні матеріали знаходяться на будівельному майданчику без охорони, псуються, – а це бюджетні кошти, бюджетне майно, яке просто рознесуть і розкрадуть.

Думаємо, що керівник Житомирської обласної ради відповідно відреагує відносно такого ставлення до комунального майна.

– Хочу сказати, що я почав вірити у правосуддя. Коли почалися дебати в суді першої інстанції, суддя Житомирського господарського суду О. П. Машевська, не дивлячись на тиск зі сторони, об’єктивно і всебічно підійшла до розгляду справи, – сказав А. Вербовський. – Це не сподобалося представникам коледжу, які подали на апеляцію. Але суддя у всіх засіданнях довела, що доводи позовної заяви медколеджу є необґрунтованими, що й було підтверджено рішеннями судів наступних інстанцій. Я дуже вдячний О. П. Машевській – в українській судовій системі є ще порядні судді. Дякую, що в моєму житті зустрілась уважна і розумна суддя, яка заслуговує на похвалу та має свою тверду точку зору і може виносити законні та справедливі рішення.

Разом з А. Вербовським мені довелося побувати на будівельних об’єктах Бердичівського медичного коледжу і зробити свій висновок.

Стає боляче, що студенти Бердичівського медичного коледжу не мають, де займатися спортом. Адже було закладено фундамент, почали зводитися стіни сучасного спортивного комплексу, де могли б займатися спортом діти з усього Бердичева. Але все припинилося, на будівництві обживаються бомжі та бігають собаки. Вагончик для будівельників, склад розбиті та розграбовані, вкрадений бетонозмішувач.

Хочеться вірити, що будівельники ще туди повернуться, якщо до весни не розкрадуть всі будматеріали.

 

Петро ТАРАСЮК

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.