Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Руслан КОНОВАЛ: «ЗЕМЛЯ ПОМИЛОК НЕ ПРОЩАЄ»

Руслан Коновал не обирав собі в житті легких шляхів. Він з дитинства розумів: щоб чогось досягти, потрібно сумлінно працювати, і це тобі принесе душевне задоволення. Він народився на Київщині в сім’ї трударів, які й прищепили йому любов до землі. Його рідний дядько був головою колгоспу в селі Грузьке Макарівського району Київської області, він  був прикладом і наставником для юнака.

Руслан Михайлович закінчив два вузи, має професію інженера-енергетика. Працював у двох солідних компаніях, має багатий досвід роботи керівника. І здавалося, що він досягнув в житті того, що хотів, але тяга до землі не покидала його серця.

 У березні 2016 року Руслан Коновал зі своїми колегами виношував у голові свої майбутні плани, думав: потрібно взяти в оренду землю і спробувати свої сили. Знав, що працювати на землі дуже важко.

– Ми розуміли, що це  – безсонні ночі і постійні клопоти, бо земля помилок не прощає, з нею потрібно спілкуватися на «ви», – говорить Р. Коновал.

Першого квітня сів у автомобіль і почав об’їжджати села Житомирського району. Він бачив, як за 25 років незалежності були спустошені села, навколо стоять розвалені будівлі, наче смерч прокотився Україною.

Спочатку поїхав у село Троянів, побачив родючі чорноземи, на яких раніше вирощували величезні врожаї, бо були там господарі і спеціалісти своєї справи. Поліська земля припала йому до душі. Став шукати земельні паї по Житомирському та Бердичівському районах, щоб розпочати задуману справу, і згодом він дав друге життя ПСП «Троянівське», яке протягом останніх чотирьох років потерпало від невдалого керівництва минулих власників – компанії «ТАКО».

Зупинився в селі Озерянка. Побачив занедбаний господарський двір, на якому вже виросли кремезні дерева, де бігали безпритульні  собаки. Хотілося плакати від того, що тут колись було все, а нині руїна. Взяв за документацією в оренду два гектари господарського двору і вирішив побудувати офіс для ПСП «Троянівське», бо село Озерянка знаходиться в зручному географічному положенні, між містами Житомир і Бердичів.

Розробив проект, де запланував тракторний стан для техніки, кімнату відпочинку і офісні приміщення для персоналу та їдальню.

Отак, на голому місці, у «джунглях» почав виростати нинішній офіс ПСП «Троянівське», де будуть відпочивати і харчуватися трактористи, комбайнери під час посівної та жнив.

Нині ПСП «Троянівське» орендує три тисячі гектарів орної землі в таких селах: Троянів, Озерянка, Осиково, Гальчин, Великі Низгірці, Агатівка. На цьому Руслан Михайлович не зупиняється: він мріє про подальший розвиток, бо запланував обробляти 10 тисяч гектарів орної землі.

Вражає й те, що за півроку тракторний стан поповнився сучасною технікою, а саме: 5 тракторами, 4 сівалками, 3 комбайнами, 4 розкидачами, 1 обприскувачем, 3 плугами, 4 дисковими  боронами, двома КАМАЗами, двома культиваторами. Скільки вже техніки на майданчику – і цьому ще не кінець.

img_1194

Хоча ПСП «Троянівське» у цьому році розпочало і закінчило сівбу пізніше за всіх у районі – аж 25 травня, але результат вийшов чудовий, люди сумлінно та тяжко працювали, вкладаючи в землю свою душу, привозили і прямо в полях ремонтували техніку, купували нову.

Цього року було зібрано з одного гектара 3 тонни сої, 8-9 тонн кукурудзи. ПСП «Троянівське» чи не першим  в  Житомирському районі розрахувалося за оренду паїв, розрахунок був частково зерном і грошима. А це 7-9% від нормативної оцінки землі. За свою сумлінну та наполегливу працю всі працівники отримали високу зарплатню.

Робота на землі надзвичайно важка і потребує великих затрат. А щоб вирощувати високі врожаї, потрібно постійно розвиватись в технічному плані. Закуповувати сортове насіння і почати вирощувати своє, треба ще й мати свій елеватор. Будується вже ангар з теплими боксами – все це в майбутніх планах Руслана Коновала.

Крім цього, фермер застосовує нові методи обробітку грунту, закуповується зерно сої без ГМО, висіваються нові сорти кукурудзи, здійснюється глибоке рихлення землі на 27-30 см, використовується безводний аміак.

Тільки за шість місяців він наїздив на своєму автомобілі 70 тисяч кілометрів полями Житомирщини.

Не забуває Руслан Коновал і про людей, які проживають в населених пунктах, де він взяв в оренду земельні паї. Працюють соціальні програми по кожному селу. На День села робить подарунки дітям, школам – телевізори, шкільні дошки, парти. Продовольчі соціальні пайки роздає на свята 1 Травня, День Перемоги, у День людей похилого віку. Не кажучи вже про те, що надає робочі місця: працюють близько 60 чоловік.

В 2017 році Руслан Михайлович планує основну увагу приділяти соціальному розвитку громад сіл, де обробляє людську землю.

Руслан Михайлович сказав відверто:

– Я не ділю людей на бідних і багатих, з людьми я вмію спілкуватись, знаходжу спільну мову. Я дуже вдячний своїм колегам, що порадили взятись за корисну справу. Я три дні шукав місце, де зупинитись, і обрав Озерянку. Я вірю в завтрашній день. Нині в мене хороший колектив, якому я довіряю. Працюють спеціалісти з Київської, Рівненської, Житомирської областей. Це люди, які не бояться роботи. Я суворий, але в міру, керівник, багато спілкуюся на роботі, ділюся своїми планами на майбутнє і ними живу, бо вірю в свою команду. А команда для мене багато значить.

Коли журналіст запитав у регіонального представника ПСП «Троянівське» Руслана Васильовича Утченка, як він може охарактеризувати свого керівника, той відповів:

– З таким керівником, як Руслан Михайлович Коновал, можна йти у вогонь і у воду, ми прийшли сюди надовго і серйозно. Бо він людина молода, витривала, відповідальна, йому довіряє вся наша команда.

img_1197

Озерянківський сільський голова Леонід Мовчан додав:

– Громада села задоволена тим, що завдяки ПСП «Троянівське» наші мешканці отримали нові робочі місця, людям похилого віку та особам з інвалідністю підприємство надає допомогу.

Особисто я радий з того, що такі фермери, як Руслан Коновал,  відроджують село, обробляють розумно землю і добре платять селянам за орендовану землю.

 

Петро ТАРАСЮК

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.