Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ОЗЕРНЕ: ЧЕРГОВА СПРОБА ПЕРЕДАЧІ ВІЙСЬКОВОГО МІСТЕЧКА У КОМУНАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ

20 жовтня на сесії Новогуйвинської селищної ради було прийнято рішення щодо надання  згоди  на прийняття у комунальну власність територіальної громади Новогуйвинської селищної ради цілісного майнового комплексу військового містечка №84 смт Озерне на умовах Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності».

Кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ»  попросив  заступника Новогуйвинського селищного голови Олега Богдановича ПАНЬКІВА прокоментувати це рішення. 

 

– Ми вирішили зрушити цю справу з «мертвої точки», адже питання передачі житлового фонду Озерного в комунальну власність тягнеться роками і це призводить до погіршення комунального господарства селища,  – розповідає Олег Паньків. –   Підприємство, яке обслуговує житло в Озерному – будинкоуправління №3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини  –  є банкрутом. Це підприємство належить до Міністерства оборони України, яке його не фінансує.

Позиція КЕВ міста Житомира трохи різниться від нашої, там згодні і  хочуть передати нам майно та земельну ділянку для розвитку селища більшу, ніж займає саме селище. Йдеться про майно, яке перебуває на їхньому балансі. Однак є й інше  майно.  Згідно з директивою Міністерства оборони від 2009 року в перелік цього майна  не входить майно концерну «Військторгсервіс», а це близько десятка приміщень, у яких розміщені магазини та інші заклади.  Селищна рада за умови переведення усього житлового комплексу Озерного в комунальну власність не отримує передбачених законодавством коштів для здійснення капітального ремонту житла та комунікацій. Тому ми хочемо отримати якесь майно, яке б могли реалізувати і отримані кошти спрямувати на ці потреби.

Ми досягли з КЕВ  міста Житомира попередньої згоди. Далі матеріали будуть передані до ГоловКЕУ, до Міноборони. Як буде прийматися там це рішення, сказати не можу.

Депутатів селищної ради цікавить Будинок офіцерів у Озерному, ця будівля відіграє важливу роль в житті селища, адже у нас не вистачає приміщень для організації дозвілля. Сьогодні Будинок офіцерів перебуває в занедбаному стані, коштів для ремонту у Міністерства оборони немає.

Зараз ми погоджуємо усі питання, пов’язані з прийнятим рішенням. Думаю, що на початку наступного року можна буде говорити про конкретні результати.

– Селищна рада погоджується взяти на свій баланс житлові будинки у нинішньому стані?

– Попередній селищний голова Валерій Гарбуз  вважав, що небезпечно приймати у такому стані водопостачання та водовідведення селища, ситуація тут катастрофічна. Він вимагав від Міноборони кошти для капітального ремонту. Проте ми розуміємо, що ситуація йде до гіршого і Міноборони не може гарантувати нам ці кошти. Зрозуміло, що селищний бюджет  «не  потягне» такі масштабні капітальні ремонти, однак ми будемо просити, щоб нам допомогли з районного бюджету, будемо пропонувати інвестиційні проекти.

 

Прикладом того, що ми можемо самостійно вирішувати проблеми ЖКГ, є комунальне підприємство «Озерне», яке забезпечує теплом мешканців селища. Підприємство працює з 2007 року, за цей час селищна рада змогла виділити кошти для здійснення капітальних ремонтів  котелень  і тепломереж. У цьому році з районного бюджету було виділено майже  півтора мільйона гривень на капітальний ремонт 120 метрів  магістральної мережі теплопостачання, через яку  тепло отримують 60 % споживачів Озерного. Перед початком нинішнього опалювального сезону ремонтні  роботи були завершені.

– Чому, на ваш погляд,  на території селищної ради  мешканці  багатоквартирних будинків не об’єднуються в ОСББ?

–   Люди повинні самостійно приймати рішення з цього приводу, закон надає їм таку можливість. У Новогуйвинському практично усі мешканці після зібрання щодо визначення подальшого управління будинками хочуть бачити управляючою компанією Новогуйвинське ВЖРЕКП, яке сьогодні обслуговує їхні будинки. У зв’язку з тим, що дія закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» відтермінована, комунальне підприємство не може укласти угоди  з власниками квартир  і перейти до інших відносин. Звичайно, люди розуміють, що більше витрачатимуть на утримання  свого житла,  це пов’язано з тим, що крім затрат на поточний ремонт, потрібні будуть кошти на капітальні ремонти, які раніше фінансувалися з місцевих бюджетів.

– Чому проект з  капітального ремонту тепломережі  в Новогуйвинському не був затверджений в Мінрегіонбуді?

– Нам незрозуміла ця ситуація. Документація по капітальному ремонту тепломережі в Новогуйвинському подавалася  на конкурс для фінансування з фонду регіонального розвитку. В області цей проект був схвалений на конкусній комісії. Ми очікували фінансування, але з невідомих для нас причин проект не був погоджений  в Мінрегіонбуді. Документація  відпрацьована  знову за всіма вимогами і подана у відділ капітального будівництва Житомирської ОДА  на участь у конкурсі на 2017 рік.

–  У  Новогуйвинському  нарікають на високу вартість водопостачання.

– У Новогуйвинському отримують воду від Житомирводоканалу через Новогуйвинський  ВЖРЕКП. Бажання у міста взяти на свій баланс наші  мережі водопостачання  немає. За рахунок того, що  ці мережі нині обслуговують працівники ВЖРЕКП, тариф на воду у нас більший в півтора рази, ніж в Житомирі.

Є два шляхи вирішення цієї проблеми: місто забирає мережі на своє утримання і напряму працює з абонентами, другий  –  ми забезпечуємо автономне  водозабезпечення  за рахунок розконсервування  чотирьох розвіданих скважин. Щодо другого варіанту: Житомирводпроект готовий розробити проект за 200 тисяч гривень, рік тому виконання проектних  робіт коштувало 2,5 мільйона гривень, сьогодні вартість зросла. При взаємодії з іншими місцевими бюджетами ми могли  б забезпечити автономне водопостачання в Новогуйвинському.

Мешканців селища Гуйва цікавить, як буде використовуватися  так званий «трикутник».

– Ця земельна ділянка перебуває у власності селищної ради. Громада селища Гуйва хоче використовувати її  як паркову зону, селищна рада не заперечує проти цього. Фірма «Нарс» має певні претензії на цю земельну ділянку, але законодавчо ці претензії нічим не підкріплені.

– Дякую за розмову.

 

Інтерв’ю записав

Сергій МОТРИЧ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.