Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Юрій МАТВІЙЧУК: «ПРАЦЮВАТИ – ЗНАЧИТЬ РОЗВИВАТИ ГРОМАДУ» Інтерв’ю Станишівського сільського голови Юрія Вікторовича МАТВІЙЧУКА

  – Юріє Вікторовичу, пройшов рік після обрання вдруге вас сільським головою Станишівської сільської ради. Які емоції, чи став минулий рік позитивним для вас?

– Дякую за запитання. Перш за все, користуючись нагодою, ще раз хочу подякувати жителям нашої громади за зроблений вибір і висловлену мені довіру під час минулих виборів. Досі постає питання: чому на попередніх виборах  не було опонентів на посаду Станишівського сільського голови: чи то все влаштовує жителів, чи то немає інших кандидатур, яким довіряють? Що стосується роботи за рік після виборів, то вона виявилася неоднозначною і важкою. Якщо в кінці 2015 року громада виходила з потужними показниками в соціально-економічному розвитку, то 2016 рік став справжнім випробуванням, перш за все, через значне зменшення надходжень до сільського бюджету.

– Чим це викликано? Які надходження впливають на дохідну частину бюджету?

– Принагідно сказати, що сільський бюджет формується працівниками сільської ради, тому відповідальність за його виконання лежить саме на нас. У порівнянні з 2015 роком значно зменшилися надходження від акцизного податку, у зв’язку з тим, що ДП “Пропан” не здійснює роздрібну торгівлю скрапленого газу населенню, що позначилося на стані виконання бюджету в 2016 році. Але за рахунок таких податкових надходжень, як єдиний податок, орендна плата та плата за землю, податок з нерухомості, вдалося не лише перекрити акцизний податок, але й перевиконати сільський бюджет за підсумками 9-ти місяців на 122%. Звісно, таким показникам ми передовсім завдячуємо суб’єктам підприємницької діяльності, мешканцям нашої громади та членам команди сільської ради.

– Чи існує співпраця з депутатами районної та обласної рад?

– В цілому так. Не завжди просто сконцентрувати увагу депутатів на певній проблемі в одному з сіл, адже вони представляють три різні села і кожен з депутатів бажає зробити гарну справу саме в своєму селі. Після свого обрання на посаду сільського голови я однозначно вирішив: проведення робіт з облаштування територій маємо починати з менших сіл, щоб їх не дискримінувати.  Це стосувалося реконструкції вуличного електроосвітлення та ремонту доріг. Починали з села Бистрі, далі – Слобода-Селець, насамкінець була Станишівка. Звичайно, наявність співпраці по вертикалі органів місцевого самоврядування та державної влади не лише полегшує роботу на місцях, але й сприяє виконанню поставлених перед сільською радою завдань. Від роботи сільського голови та депутатів залежить весь спектр соціально-економічного розвитку населених пунктів. Адже якщо не буде співпраці з депутатами, від цього будуть страждати наші села та люди. На жаль, такі приклади існували в нашому районі, що є, звичайно, негативним прикладом для інших. Що стосується районного рівня, то частіше ми отримуємо значну підтримку від депутатів, що не закріплені за нашою сільською радою. Що ж до депутатів обласного рівня, то очевидним розчаруванням стало те, що від нашого округу не було обрано жодного представника до Житомирської обласної ради. Проте, зазначу, що з часом, було налагоджено співпрацю з депутатами, які не стали осторонь і допомагають у вирішенні наших питань, це – Олексій Шавлович, Володимир Самчук, Руслан Павлюк. Я щиро вдячний їм за неодноразову допомогу в придбанні оргтехніки, музичного обладнання для БК с. Станишівка, сприяння в ремонті стадіону та каплички с. Станишівка, придбанні металопластикових вікон в спортивний зал Станишівської ЗОШ, надання матеріальної допомоги жителям. Більше того, разом з депутатом О. Шавловичем було вирішено надати допомогу Луківській громаді на придбання кухонної плити в дитячий садочок, в Ліщинську громаду – на поточний ремонт Будинку культури, а також на  поточний ремонт дороги Туровецькій громаді.

 – Ви за освітою юрист, чи допоміг  ваш фах у повсякденній роботі сільського голови?

– Як відомо, такої спеціальності, як сільський голова,  немає, тому на цю посаду обираються люди з різною освітою, з різним досвідом роботи. Що стосується безпосередньо мене: маючи юридичну освіту, я мав певні переваги. Тим більше, що розпочинав свою трудову діяльність саме з посади спеціаліста-юрисконсульта Станишівської сільської ради, яка була на той час започаткована вперше на теренах Житомирської області саме в нашій сільській раді. Тому до першого обрання на посаду сільського голови мав достатні уявлення про недоліки та переваги в роботі сільського голови. Звичайно, не можу віднести себе до «великих» юристів, але я постійно вдосконалюю своїх знання, підвищую кваліфікацію, прагну бути в нагоді громаді. Тому для себе вирішив:  працювати – значить розвивати громаду.

 – Цей рік для вашої громади став знаковим у плані децентралізації та об’єднання навколишніх громад з центром в с. Станишівка. Яке ваше ставлення до цього процесу?

– Неоднозначне. Особисто і не уявляв, що після виборів до місцевих рад в кінці 2015 року розпочнеться інтенсивний тиск щодо об’єднання. Не скажу, що протягом минулого року було спокійно.  Але після декількох напружених місяців по затвердженню перспективного плану території та визначення адміністративних центрів  життя громад повернулося в робоче русло. По суті 2015-2016 роки для мене проходили під гаслом об’єднання, так як очільники громад щодня збиралися і змушені були займатися не повсякденними справами, а вирішували, де буде центр і хто має увійти в склад певної об’єднаної громади, оскільки кожному не байдужа доля своєї громади. Реформи потрібні, але якщо вони досконалі й  підготовлені на законодавчому рівні та підкріплені відповідними коштами. Як на мене, реформа децентралізації  сприймається не кожною людиною, в тому числі і мною, адже це щось нове, і як показує практика, недосконале. На мою думку, реформу на селі можливо було провести без об’єднання громад, повернувши сільським радам мінімум 25% ПДФО. Однак процес децентралізації запущено, і в громадах, які мають майже однаково високий рівень річних надходжень коштів, досить складно визначити, який з населених пунктів «більш достойний» називатися центром. Від об’єднання мають отримати переваги невеликі громади, які є дотаційними за рахунок фінансування більш потужних громад. Так було, коли наша сільська рада передавала кошти в район, фінансуючи таким чином дотаційні громади. Чому не можливо зараз це робити?

– Ми підійшли до головного питання. Як ви зазначали, протягом двох років затверджувався перспективний план території. Скажіть, як вдалося вам уникнути від об’єднання з Житомиром чи Новогуйвинським?

– Неочікуване питання (посміхається). Це стало можливим завдяки підтримці жителів сіл Туровецької, Ліщинської, Луківської, Пісківської, Зарічанської та Станишівської громад, взаєморозумінню моїх колег, клопіткій роботі активістів, які всі разом об’єдналися в одну команду і домоглися певного результату. Вважаю його позитивним не лише з позиції Станишівського сільського голови.  Спільною перемогою є те, що ми не дали приєднати землі Станишівської та Зарічанської сільських рад до міста під приводом розширення меж Житомира. З іншого боку, досі не можу збагнути прагнення керівництва Житомирського району «завести» наші громади під Новогуйвинське. Це навіть попри небажання жителів сіл до такого об’єднання. І лише зваженість, мудрість та єдність наших людей, розуміння ситуації керівництвом області, депутатами обласної ради, які стали на бік людей, допомогли вибороти наше цілком законне право визначати межі об’єднаної громади.

 – Спроможність Станишівської об’єднаної територіальної громади підтверджена Постановою КМУ та тим, що ЦВК призначила перші вибори сільського голови Станишівської сільської ради та сільських депутатів на 18 грудня 2016 року.

   – Те, що призначать вибори на кінець бюджетного періоду, аж ніяк не очікував. При тому, що нашими громадами спільно з жителями були виконані вчасно вимоги законодавства про об’єднання, що мало б забезпечити вибори максимум на вересень місяць 2016 року. Питань дуже багато: від явки виборців, до організації подальшої роботи сільської ради. Але я впевнений в своїх колегах – сільських головах, які спільно з працівниками сільських рад включаться в роботу по формуванню структури, необхідних організаційних моментів, підготовки та реєстрації статуту, проведення закупівель та формування бюджету вцілому для повноцінного функціонування та розвитку наших громад. Адже основне організаційне навантаження припало саме на працівників Станишівської сільської ради.

 – Я так зрозумів, що ваша участь у виборах 18 грудня  вирішена? У складі якої команди маєте намір балотуватися та чи знаєте майбутніх опонентів виборчих перегонів, які стали відомі заздалегідь?

– Час покаже. Але однозначно це буде команда однодумців, людей, яких поважають в нашій тепер уже об’єднаній громаді. Впевнений, що основною метою буде злагоджена робота, спрямована на поліпшення рівня життя, соціально-побутових умов проживання, сприяння економічному розвитку та розширенню всіх можливостей величезного потенціалу, який має кожен населений пункт новоствореної Станишівської ОТГ. Що стосується прізвищ своїх можливих опонентів, то скажу відверто, що це право кожного – бути кандидатом, та все ж вирішальну роль відіграють саме виборці, які оберуть очільника Станишівської ОТГ 18 грудня . І хто б ним не став, мусить пам’ятати, що він – обраний менеджер, якому 11 700 мешканців надали повноваження представляти їхні інтереси і служити на благо громади.

– До речі, прийміть вітання з гарною датою  – 400-річчям  заснування села Станишівка.  Що вдалося зробити та показати під час святкування?

– Дякую. Хочу зазначити, що робота по підготовці до святкування Дня села розпочалася за два роки. Перші питання, які вирішувалися – це, перш за все, створення організаційного комітету, визначення дати святкування, затвердження символів села, визначення програми святкування та проведення благоустрою, видання історичної книги про Станишівку. Кожен з етапів був важливий, тому були закріплені відповідальні особи за кожним завданням. Звичайно, кожне святкування не можливо провести на належному рівні без фінансового забезпечення, основне навантаження припало на небайдужих людей, суб’єктів підприємницької діяльності, разом з якими ми організували два дні святкування. Саме в ці дні було відкрито оновлений стадіон імені П. Ю.Базюка (названий на честь місцевого жителя, який був ініціатором ремонту стадіону, патріотом і активним спортсменом села). Почесним гостем на відкритті був народний депутат України В.Й. Развадовський, який в честь свята подарував сучасні меблі для роздягалень. До речі, ми щорічно відчуваємо постійну підтримку з боку Віктора Йосиповича. До кінця року заплановано розпочати роботи по капітальному ремонту спортивного майданчика зі штучним покриттям на території Станишівської ЗОШ І-ІІІ ст., на що за сприяння народного депутата вже виділено 400 тис. грн. з державного бюджету. Ми щиро вдячні йому за те, що він ніколи не стоїть осторонь проблем громади.

 Дякую за відверте спілкування, бажаю вам успіхів у вашій роботі та перемог.

– Дякую редакції газети «Приміське життя».  Впевнений, що головні успіхи – попереду. Головне – миру нашій землі, добра, взаємодопомоги. Переконаний, що ми зможемо створити та розбудувати процвітаючу громаду.

 

Інтервю провів

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.