Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

ГАДЗИНКА ВІДЗНАЧИЛА СВОЄ 411-РІЧЧЯ

Перша літописна згадка про село (тоді ще Газинка) датується в акті 15 травням 1605 року. У 1906 році в Гадзинці, яка входила до Левківської волості Житомирського повіту, у 112 дворах мешкала 671 людина. Згідно з Всеукраїнським переписом населення у 2001 році у цьому селі Житомирського району проживало 625 осіб. А вже на початок поточного року кількість мешканців Гадзинки, одного із чотирьох населених пунктів Глибочицької територіальної громади, зменшилася до 485.

 

Святкування Дня села 5 жовтня розпочалося змаганнями юних козаків. У спортзалі Гадзинської ЗОШ хлопці-патріоти засвідчили добрі знання з історії України, козацьких звичаїв та рідного села. Вони змагалися у силі, швидкості та влучності, продемонстрували власні творчі здібності. У перервах між змаганнями виконанням українських пісень та танців глядачів розважали вихованці школи.

 

Рішенням журі найстараннішим козаком було визнано Олександра Бурковського, найвлучнішим – Володимира Гуменюка, найшвидшим – Олега Дідика, найсильнішим – Віталія Розумейка. А перемогу за найбільшою кількістю балів та титул курінного отамана виборов Олексій Мартинчук. У якості заохочувальних призів вони отримали шкільні канцелярські набори.

Під час урочистого святкування Дня села Гадзинка усі переможці отримали від Віктора Развадовського браслети-обереги, булаву та ікону Архистратига Михаїла. Головний отаман Житомирського округу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», генерал-полковник Ярослав Возний у зв’язку зі створенням у Гадзинці куреня юних козаків пообіцяв незабаром вручити їм такий козацький атрибут як корогву.

Подякувавши жителям Гадзинки за добродушність і щирість, важку і водночас благородну сільську працю, до якої здатна далеко не кожна людина, народний депутат України В. Развадовський побажав мешканцям села, їхнім родинам щастя, здоров’я, радості, благополуччя, миру, непохитної віри у майбутнє, відновлення духовних традицій та процвітання рідного села!

%d0%b3%d0%b0%d0%b4%d0%b7

Від виконавчого комітету Глибочицької сільської ради та від себе особисто зі святом Дня села мешканців Гадзинки та її гостей привітав Сергій Сокальський. Сільський голова відзначив Подяками та грошовими преміями найкращих трудівників Гадзинки. Заслужили Подяки та окремі слова вдячності Глибочицького сільського голови і представники місцевої футбольної команди «Енергія», яка у першолігівському районному чемпіонаті виборола почесне третє місце.

Привітали іменинників зі святом і депутати районної ради від Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу» Василь Козел та Василь Стах. Довгожителі Гадзинки отримали від свого земляка пледи. А діти, педагоги Гадзинської ЗОШ І-ІІ ступенів та вихователі дитячого садочка приємно були здивовані повідомленням депутатів про те, що за клопотанням Василя Козела 4 листопада 2016 року Житомирська районна рада виділила 40 тис. грн. на зведення при школі сучасного багатофункціонального ігрового містечка та 35 тисяч на вирішення проблеми забезпечення загальноосвітнього навчального закладу питною водою із свердловини.

%d0%b3%d0%b0%d0%b4%d0%b7%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d0%b0

Завершилося святкування 411-річчя Гадзинки задушевною концертною програмою місцевих артистів-аматорів.  

%d0%b3%d0%b0%d0%b4%d0%b7%d0%b8%d0%bd 

Надія СЕРДЕНЬКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.