Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Сергій КРУТІЙ: «Я НІКОЛИ НЕ БУВ КАБІНЕТНИМ ПРАЦІВНИКОМ»

 

Минув рік після минулих виборів до місцевих рад. За рік діяльності на посаді голови Житомирської районної ради Сергієм Григоровичем Крутієм зроблено чимало важливих кроків задля поліпшення життя мешканців району. Тож багато це чи мало, що покладено в основу його повсякденної роботи, що уже вдалося реалізувати і про подальші перспективи діяльності, ви дізнаєтесь, прочитавши запропоноване вам інтерв’ю.

 – Сергію Григоровичу, минув  рік після  останніх виборів до місцевих рад. Як би ви, як людина, як керівник, охарактеризували  цей період і для себе, і для всіх жителів нашого району?

– Переконаний, що за цей рік в районі зроблено багато. Ми відкрили дитячих садочків більше, ніж за попередні 25 років. Ми відремонтували багато доріг. Більше ніж в 10 сільських ФАПах сьогодні проводиться ремонт. У зв’язку з подорожчанням природного газу ми перевели практично усі шкільні котельні на тверде паливо. Районна лікарня  переобладнала систему опалення на тверде паливо, а це суттєва економія коштів. Вважаю, що роботу Житомирського району достойно оцінила Житомирська облдержадміністрація, за оцінкою результативності  діяльності район посів перше місце.

У районної  ради на наступний рік чимало планів. Перш за все, ми докладемо зусиль для того, щоб районна лікарня стала сучасним медичним закладом, для цього буде закуплене  новітнє обладнання, якого там немає. Медицина – одне з болючих питань не лише нашого району, а й України в цілому. Тому, що здоров’я кожної людини – це те, без чого ми не можемо існувати. І від того, наскільки швидко людина отримає медичне обслуговування, іноді залежить її життя. Хотів би, щоб у медичній галузі були виконані три якісні показники: медицина має бути доступною, якісною і по кишені звичайному жителю району.

Хочу подякувати депутатам районної ради, апарату райдержадміністрації,сільським головам, котрі разом з нами  вирішували  життєво важливі питання району.

Не помилюся, коли скажу, що це був період інтенсивної роботи. Зараз ми маємо сформовану команду, маємо стратегічний план розвитку Житомирського району, на який спрямовані усі  наші зусилля.

– На особистий прийом до вас звертаються дуже різні люди із сіл. З якими питаннями вони йдуть? Що вас найбільше вразило за цей рік під час особистих прийомів, що найбільше запам’яталося? Можливо, були навіть певні розчарування з огляду на точку зору наших людей на життя, на проблеми…

– Сьогодні головна проблема для людей –  це малі доходи. Люди бояться втратити роботу, і коли з цими питаннями звертаються, я відчуваю їхній страх, біль  за те, що вони не можуть забезпечити  родини, вивчити своїх дітей.

Часто приходять з проханням допомогти на лікування онкохворим дітям, дітям з рідкісними захворюваннями. Я не можу говорити, що їх кинула напризволяще держава, однак у цих питаннях  багато «лягло» на місцевий бюджет. Як можемо, допомагаємо.

– Як вам працюється з депутатським корпусом?

– Депутатський корпус не завжди є монолітним, однак я голова районної  ради з досвідом і мені вдається поки забезпечувати депутатську більшість у прийнятті важливих для району та його мешканців рішень.

– Для успішного втілення рішень, для поліпшення життя району потрібні однодумці, котрі би більшістю підтримували їх. Вам вдалося цього досягнути?

– На сьогодні так. Люди розуміють, куди спрямовуються бюджетні кошти. Попри певні розбіжності в поглядах, у нас є розуміння того, що кожен депутат прийшов, щоб допомогти своїм виборцям.   

— Сьогодні точиться багато розмов про будівництво доріг. У якому напрямку влада збирається їх будувати в першу чергу?

– У питанні ремонту доріг я б сказав так: ми нині допомогли державі, а не держава району. Адже ми ремонтували дороги державного значення, ми змушені були вкладати кошти  в ці дороги, тому що вони були вкрай розбиті. Зрозуміло, що нам хотілося б ремонтувати свої дороги: комунальні, сільські. Сподіваємося, що наступного року будуть виділені державні субвенції на ці потреби  і тоді ми зможемо впритул займатися дорогами в селах.

 На сході країни йде війна. Багато чоловіків Житомирського району захищають територіальну цілісність держави в боях із російським агресором і терористами-сепаратистами. Що зробила районна рада для підтримки наших бійців у зоні АТО, як допомагає воїнам, їхнім сім’ям у районі?

Як не прикро, але настав той час, коли змушені захищатися та боронити територіальну цілісність України. І ніхто, окрім нас, цього не зробить. Районна рада, депутати роблять усе, щоб допомогти нашим людям, які перебувають на фронті чи призвані на службу. У районі прийнята  відповідна програма, на кожну дитину  учасника  АТО ми виділяємо по одній тисячі гривень, розумію, що це невеликі кошти, але ми виходимо зі своїх можливостей. Допомагаємо родинам загиблих і поранених. 

Від районної ради доправляємо в зону АТО необхідні речі. На цьому тижні  ми з-поміж іншого доставимо на лінію фронту стоматологічне обладнання, там служить лікар з Житомирського району, який  і буде  лікувати наших бійців.

– Як ви сприймаєте критику, як реагуєте на неї, що б ви сказали тим людям, які намагаються підкреслити негатив у ваших діях?

– У діях кожної людини можна знайти такі помилки, котрі в цілому ніяк не впливають на виконувану нею роботу. Проте в очах окремих осіб ці помилки видаються такими, що не співставні з перебуванням тієї людини на посаді. Єдине, що можу сказати чесно і відкрито, у своїх діях і вчинках за рік перебування на посаді жодного разу не скоїв підлості, не використовував свого службового становища.

Тепер щодо критиків. Хай вони будуть, хай вони говорять. Але хотілося б, щоб поряд із критикою звучали якісь конкретні пропозиції щодо дій. Сказати, що щось неправильно – найлегше. Найтяжче – знайти вихід із певної складної ситуації. Якщо мої опоненти запропонують спільні дії у вирішенні наболілих питань, – охоче надам будь-яку допомогу.

Коли говорять щось позаочі, говорять неправду, мені це неприємно. Хоча у таких випадках я нікого не хочу переконувати. Я роблю свою роботу, нехай люди дивляться і оцінюють за тим, що я зробив. Якщо критика приносить результат, нехай критикують мене кожен день.

– Ваша думка щодо об’єднання територіальних громад району?

– Ця думка у мене не змінилася. Станишівка не може бути центром об’єднаної громади, це політичні ігри. У селі немає адмінприміщення. Невже у держави   для цього  є  50 мільйонів  гривень? У такому разі за ці кошти ми могли б  встановити металопластикові вікна у всіх школах, ФАПах, будинках культури району.

Однак що відбулося, те відбулося. Сьогодні до керівництва громадою має прийти не той, хто себе вважає  сільським  князьком, а людина, котра дивиться вперед і здатна визначати перспективу для мешканців громади. Обраний керівник об’єднаної громади має співпрацювати з відділом освіти, з центральною районною лікарнею на партнерських засадах.

Я вкотре повторюся: Новогуйвинське  як «фінансовий монстр» має стати центром ОТГ. Через 5-7 років усі будуть навколо Новогуйвинського.

Нині створюється дорожній фонд, у 2017 році він забере собі 75 відсотків акцизного збору, після  2019  року для місцевих бюджетів залишать лише ПДФО.

За що житиме громада?

Тому  треба на території громад залучати інвестиції. І тоді ми будемо не закривати школи, а відкривати нові.

– Що, на вашу думку, найбільше заважає району розвиватися і рухатися вперед?

– У нас є прекрасний приклад – відкриття  на території Оліївської сільської ради заводу  «Кромберг енд Шуберт», щомісяця  від його діяльності до районного бюджету надходить півтора мільйона гривень податків. Якщо в районі розвивати подібні три-чотири інвестпроекти, ми зможемо добре жити і розвиватися. По-перше, це робочі місця, по-друге, люди не виїздять в пошуках заробітку за кордон, мають роботу, мають родини.

Якщо в новостворених ОТГ керівники не будуть  займатися пошуками інвесторів, – це погибель для усієї громади.

– Чи братиме  ВО «Свобода» участь  у виборах до Станишівської ОТГ?

– ВО «Свобода» буде брати участь у цих виборах, у нас буде  свій кандидат на голову Станишівської об’єднаної територіальної громади. На з’їзді «Свободи»  ми заявили про свою участь у перших виборах 18 грудня до всіх об’єднаних громад.

– Як використали  кошти на виконання депутатських повноважень?

– Усі кошти я передав людям, які до мене звернулися, на лікування.

На виконання своїх повноважень з районного бюджету кожному депутату  знову буде виділено  по 10 тисяч гривень. Фракція «Свободи»  половину цих коштів має намір спрямувати на допомогу  мешканцям багатоквартирного будинку в селі Тетерівка, які постраждали внаслідок пожежі.

– Чи вважаєте ви себе кабінетним працівником?

–  Я ніколи не був кабінетним працівником. Коли був на посаді голови райдержадміністрації, багато їздив по району, спілкувався з людьми. Сьогоднішня посада більш кабінетна, однак, щоб приймати рішення, які стосуються людей, обмежитися стінами службового кабінету неможливо.

 

Інтерв’ю провів

Сергій МОТРИЧ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.