Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

МУЗЕЙ «ЛИЦАРІВ НЕБА»

Війна… Скільки ж асоціацій породжує у нас це слово: смерть, біль, відчай, тривога, ненависть, героїзм, патріотизм, любов, повага… І донедавна це поняття не стосувалось нашого з вами життя.  Воно сприймалось як щось історичне, далеке у часі та просторі, як те,  що ніколи не прийде в наш дім.

 Але два роки тому на сході України розпочалась війна. Так, справжня війна. Можновладці називають її АТО, суспільство визнає її «неоголошеною» війною. Але суті це не змінює. Не змінює того факту, що на нашій волелюбній землі йдуть криваві жнива, вибухають міни, стріляють «Гради», «Буки», звучать автоматні черги, гине мирне населення, діти, жінки, молоді хлопці-військові та досвідчені чоловіки, батьки. Війна, яка розділила країну, роз’єднала сім’ї, увійшла в кожен дім.

Коли так звані «брати», зазіхнули на українські святині, хто став першим на захист миру, волі, честі, Батьківщини? Славні лицарі Збройних Сил України – Високомобільні Десантні війська.

Українські десантники не просто герої, а живі легенди нашого часу. Вони стали прикладом самовідданого служіння Вітчизні для багатьох людей, які не тільки на фронті, але й в тилу ведуть боротьбу із ворогом.

Гордістю ВДВ України по праву вважаються бійці 95-ої окремої десантно-штурмової бригади з Житомира. Наші крилаті лицарі вже стали символом і оберегом Житомирщини.

І не дивно, що історія, бойовий шлях, подвиги «лицарів неба» цікавлять сучасну молодь. Зацікавила ця тема і мене, майбутнього захисника моєї України-неньки, Кондратюка Максима, учня 10-го класу Іванівської школи.

Своє дослідження я розпочав з відвідування музею ВДВ України у Житомирі, який було відкрито у 2014 році на території 95-ої ОДШБ з ціллю  підвищення військово-патріотичного виховання особового складу частини та молоді, збереження вагомих надбань попередніх поколінь, увічнення подвигів десантників.

Сам музей влаштовано у приміщенні клубу. Не дивлячись на те, що музей знаходиться в невеликому приміщенні, але тут виставлено чимало експонатів з історії десантних військ в цілому та 95-ої окремої десантно-штурмової бригади зокрема.

При вході до музею зразу привертає увагу вражаюча діорама Дніпровської повітряно-десантної операції 1943 року.

Перший експозиційний розділ присвячено історії створення 95-ої окремої аеромобільної бригади, участі її воїнів у міжнародних навчаннях та бойових за операціях за межами нашої держави.

У другому розділі описано історію участі десантних військ України та 95-ої бригади в антитерористичній  операції на Сході України, матеріали про здійснення житомирськими десантниками рекорду –  найдовшого рейду у військовій історії світу. Тут же представлено «гостинці» із зони проведення АТО: залишки мін, танкових снарядів, «Граду», прапори сепаратистських організацій  та інше.

У наступних розділах музею приділено увагу розвитку та діяльності повітряно-десантних військ в різні часи, їх відомих керівників та представників. Частина експонатів присвячена життю та діяльності легендарного командувача десантників СРСР генерала армії Василя Маргелова.

Я мав змогу побачити зразки зброї, яка нині знаходиться на озброєнні ВДВ, різні типи парашутів, парашутних систем, моделі літаків.

Після відвідування музею ВДВ України мене охопили змішані відчуття. З однієї сторони це страх, адже вся та зброя колись була, а може ще й стане причиною смерті людини. І не однієї. А з іншої сторони – це гордість за українських лицарів неба, які не жалкуючи власного життя, захищають наш мир та спокій, наші життя. І ці почуття мотивують мене до подальшого дослідження діяльності ВДВ України.

А керівництву музею та 95-ої окремої десантно-штурмової бригади я бажаю наснаги у справі просвітництва та патріотичного виховання сучасної молоді, поваги та гідного вшанування їх подвигів.

  Максим КОНДРАТЮК,
учень 10-го класу Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.