Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ЧОМУ НОВОГУЙВИНСЬКУ ДЮСШ ПРИМУШУЮТЬ ЗВІЛЬНИТИ ПРИМІЩЕННЯ?

Новогуйвинська селищна рада ініціює  розірвання  договору оренди з дитячо-юнацькою спортивною школою, яка займає частину приміщення місцевого Будинку культури. Чим керується місцевий орган самоврядування, як адміністрація школи сприймає вимоги селищної ради, який вихід з ситуації бачать усі зацікавлені сторони, – у цьому спробував розібратися  кореспондент «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ».

 Директор Новогуйвинської ДЮСШ Віктор Анатолійович Ступін розповідає:

 Як комунальна установа Житомирської районної ради, Новогуйвинська ДЮСШ  була заснована у 1998 році. Спортивна школа завжди базувалася у приміщенні місцевого Будинку культури. Коли у 2012 році я прийняв посаду директора, школа була у занедбаному стані. Протягом двох років  у приміщенні проводився ремонт, але і в цей час заняття продовжувалися, групи були розміщені у гімназіях Новогуйвинського та Озерного, у басейні в Новогуйвинському. Робота школи відповідає всім вимогам здійснення навчально-тренувального  процесу, вона укомплектована тренерськими кадрами, які мають відповідний освітній та кваліфікаційний рівень.

Всередині приміщення спортивної школи, яка займає праве крило Будинку культури, – затишно, тепло, тут зроблений  сучасний ремонт, нові меблі у роздягальнях, нова сантехніка. Капітальний ремонт, який тривав  протягом 2013-2014 років, фінансувався з бюджету селищної ради для розміщення саме спортивної школи.

Однак з минулого року без письмового погодження з керівництвом школи тут розпочали займатися групи з танців, боксу, айкідо, більярду, фітнесу.  На заняття приходять чоловіки 30-40 років, займаються в одному залі з дітьми, іноді час занять співпадає, хоча так не повинно бути. Посеред залу залишаються підвішеними боксерські груші, які заважають займатися дітям і можуть спричинити серйозні травми. Груші постійно висять біля шведських стінок, звичайно ж, не даючи доступу до них дітям, які займаються у залі гімнастикою та акробатикою, аеробікою, боротьбою, дзю-до.

img_4167

 

За словами  директора, школа не може повноцінно  використовувати зали для занять. У гімнастичному залі доводиться займатися каратистам, хоча там не зовсім відповідає вимогам покриття підлоги, у  ігровому залі встановлений більярдний стіл, там вечорами збираються дорослі чоловіки – грають у більярд, палять у приміщенні школи.

Дійсно, стійкий запах тютюну відчувається у ігровому залі. На дверях прикріплене оголошення про те, що розпочався прийом на заняття «людей і  дітей», останнім до 16 років дозволено займатися безкоштовно.

%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%88%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%b4%d0%be-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%be%d0%b3%d1%83%d0%b9%d0%b2-%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b8

 

На запитання, як наповнені  спортивні групи, директор школи відповів:

– На кінець навчального року у кожного з шести тренерів спортивної школи група складається з 10-12 дітей. Це у межах норми. Якщо на початок навчального року набір у школу складає до 200 дітей, то протягом року кількість дітей зменшується, але це природно, у будь-яких секціях є плинність. З основним контингентом, на який спираються тренери, заняття тривають і влітку. У нас є плани, щоб на базі спортивної школи під час літніх канікул організувати денний табір, де тренери будуть займатися з дітьми, залучати до здорового способу життя, до захоплення спортивними дисциплінами. Коли зроблений сучасний ремонт, є всі зручності, то приміщення школи  знадобилося комусь, вочевидь,  під розміщення центру дозвілля. Чи не доречніше було б розмістити секції для дозвілля у приміщенні Будинку культури, де багато місця, (понад 600 кв. метрів), яке не використовується?

Кошти з районного бюджету, субвенція з обласного бюджету виділялися на розвиток і роботу спортивної школи. Вся інформація про рух коштів є у звітах, які надаються на запит про фінансово-господарську діяльність з відділу молоді і спорту РДА.

У поточному році на роботу спортивної школи було виділено з районного бюджету 470 тисяч гривень, та 110 тисяч субвенції з обласного бюджету.  На наступний рік планується фінансування  на учбово-освітній процес, змагання та виїзди на змагання за межі селища.

– Нещодавно  ми звернулися з листом до селищної ради, щоб нам дозволили вивезти з атлетичної зали старі, фізично і морально застарілі спортивні тренажери, облаштувати на вивільнених площах частково роздягальню для дівчаток (тому що та, що є, недостатніх розмірів), на іншій половині – встановити нові тренажери. Головна рушійна сила спорту взагалі – це змагання, те, що спонукає до розвитку, заохочує до вдосконалення. Деякі вихованці школи у 2015 році увійшли до складу збірної команди України, деякі стали кандидатами у склад збірної та увійшли у резерв, – пояснює В. Ступін.

За останні 4 роки школа, яка колись мала в штаті одного спеціаліста на півставки, перетворилася на повноцінний  спортивний навчальний заклад. Тут працюють 6 тренерів, проводяться заняття з різних видів спорту, з’явилися нові відділення з видів спорту. У 2013-2014 роках в обласному рейтингу спортивних шкіл області  Новогуйвинська ДЮСШ посідала відповідно 12 і 14 місця з 50-ти. За 2016 рік її вихованці отримали на різних обласних змаганнях майже 100 призових медалей.

Серед вихованців спортивної школи є переможці та призери міжнародних, всеукраїнських, обласних, відкритих районних, а також різного роду відкритих турнірів та матчевих зустрічей.

В. Ступін:

– З Новогуйвинської селищної ради надходять листи, що це приміщення ніким не орендується, договір оренди закінчився у листопаді  2015 року. Але, за законом, якщо протягом місяця власник приміщення не звернувся про розірвання оренди до орендаря, то договір вважається автоматично пролонгованим. Так і сталося близько року тому. Договір був укладений з листопада 2012 року по листопад 2015-го, лист із селищної ради про розірвання договору я не отримав раніше  грудня 2015 року.  Протягом останнього року ми користуємося приміщенням на правах орендарів, сплачуємо за всі комунальні послуги.

Усе залежить від громади: чого хочуть батьки? Щоб їхні діти вели здоровий спосіб життя, займалися спортом з професійними тренерами, мали заповнене корисними заняттями дозвілля. У разі виселення спортивної школи з приміщення, яке вона зараз займає, де вони будуть займатися? У різних установах – гімназії, дитячому садочку, чи деінде… Але це не буде вже стаціонарний спортивний заклад, потрібно буде весь час переносити своє обладнання  з одного приміщення в інше.

Рішення у цій ситуації має бути прийняте таке, щоб воно не йшло врозріз з  інтересами і побажаннями батьків, – впевнений Віктор  Ступін.

Батьки, в свою чергу, не залишаються байдужими, звертаються до селищної, районної ради, райдержадміністрації. Батьківський комітет спортивної школи ініціював  звернення з відкритим листом до Новогуйвинського селищного голови З. Г. Гончаренко, голови Житомирської районної ради С. Г. Крутія, голови Житомирської районної держадміністрації С. М. Микитюка. Лист підписали батьки, які хочуть, щоб їхні діти займалися спортом у комфортабельних умовах.

Батьки роблять акцент на тому, що протягом останніх років спортивна школа вкладає значні кошти в орендоване приміщення Будинку культури (придбання меблів та тренажерів, наглядної агітації, щорічне страхування приміщення, засоби пожежогасіння, поточний ремонт, оплата комунальних послуг, проведення спортивних зборів та участь у змаганнях та інше). У 2015 році, після ремонту, отримано усі дозволи та висновки на використання даного приміщення спортивною школою. Тренери-викладачі пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали посвідчення. Учні систематично проходять медичні обстеження та знаходяться на диспансерному обліку. Заняття з дітьми проводяться безкоштовно.

Батьки дітей, які займаються у закладі, кажуть, що готові відстоювати право дітей на можливість займатися у спортивній школі за місцем проживання.

– Двоє моїх дітей займаються у спортивній школі. Умови дуже гарні, вони охоче ходять на заняття та розвиваються. Ми готові боротися всіма законними методами, щоб залишити спортшколу у тому приміщенні, яке вона займає зараз, – розповіла мати двох вихованців спортивної школи Яна Левандівська.

Я вважаю, що позиція селищної ради у цьому питанні йде тільки на шкоду дітям, – зазначає Віктор Анатолійович.

– Позиція районної ради однозначна: заклад повинен бути збережений. Дітей потрібно залучати до занять спортом, фізичного розвитку. Я вважаю, що у ситуації, що виникла між селищною радою і спортивною школою, має бути знайдений компроміс, – говорить заступник голови Житомирської районної ради Олег Миколайович Білецький.  – Просто потрібно спробувати домовитися про спільне використання приміщення, ділити години занять: наприклад, коли закінчують тренуватися діти, зали можуть використовувати дорослі групи. Згоден, що більярдний стіл можна перенести у Будинок культури, там є рівноцінна за розмірами кімната, де він може бути розміщений. Тобто, потрібно шукати компроміс, головне, щоб були захищені права дітей, щоб вони мали постійне приміщення для занять. Новогуйвинський селищний голова Зоя Григорівна Гончаренко пояснює, що питання з орендою до кінця не вивчене, досі представники селищної ради та адміністрація школи не мали зустрічі, на якій би обговорили ситуацію, що склалася.

28 жовтня у районній раді відбудеться нарада з цього питання  за участі усіх сторін, можливо, буде прийнято рішення, яке влаштує усіх.

– Думаю, що та конфронтація, яку розпочала адміністрація спортивної школи, безпідставна. Так, у  приміщенні школи займалися діти, які не є вихованцями ДЮСШ, та дорослі,  але часи занять з учнями школи не співпадали, – розповідає З. Гончаренко. –  Зараз відвідувачі груп дозвілля не можуть потрапити на заняття, тому що адміністрація школи замінила ключі від залів. Селищна рада звернулася з листом до адміністрації спортивної школи, до відділу сім’ї, молоді та спорту РДА, до робочої групи  депутатів районної ради з вивчення стану функціонування спортивних установ і організацій району  з проханням надати списки вихованців спортивної школи, які займаються на теперішній час. Вірогідно, що для тієї кількості дітей, які займаються у спортивній школі, такі площі завеликі.

Мотивація  селищної ради полягає в тому, щоб використовувати приміщення, яке надається в оренду спортивній школі, максимально ефективно. Можна розглянути можливість розподілити оплату комунальних послуг між всіма користувачами, і, звісно, внести зміни у розклад занять, щоб вони не співпадали. Мова йде про пошук компромісу, оптимальне вирішення проблеми, що і пропонує  селищна рада.

 

Олена ВАЦЕК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.