Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

У МИРОЛЮБІВЦІ ВВАЖАЮТЬ: КРАЩЕ СИНИЦЯ В РУКАХ, НІЖ ЖУРАВЕЛЬ У НЕБІ

 До Миролюбівки минулого тижня з надзвичайно щедрими пропозиціями до власників земельних паїв навідалися бажаючі орендувати їхню землю. Це питання викликало резонанс не лише серед місцевих селян. До сільського клубу на збори власників земельних паїв завітали представники депутатського корпусу райради, голова Житомирської РДА Сергій Микитюк та голова Житомирської районної ради Сергій Крутій.

 – На сьогоднішній день нормативно-грошова вартість одного паю складає більше 140 тис. грн. Ми вам пропонуємо 8 відсотків, або 11 тис. 300 грн. орендної плати за кожен пай. Крім цього, за оренду паїв, ми пропонуємо людям безкоштовно жом та цукор, – сказав Леонід Корейба, представник ТДВ «Шамраївський цукровий завод» (с. Руда Сквирського району Київської області).

А ще, як було мовлено, це підприємство, що спеціалізується на вирощуванні технічних і зернових культур та переробці цукрових буряків, готове до підписання соціальної угоди з місцевою сільською радою, згідно з якою з кожного гектара 50 грн. спрямовуватиметься на вирішення сільських проблем.

Здавалося б, залишається усім присутнім тільки радіти: за прихід інвестора та благодійника у район, потенційне зростання доходів людей, очікувані надходження у місцеві бюджети. Якби не кілька суттєвих «але», на які зауважили ті, хто долучився до дискусії.

Зокрема, місцевий житель, керівник колись успішного колгоспу, екс-голова сільської ради Микола Дубовий звернув увагу людей на те, що присутні, які позиціонують себе представниками ТДВ «Шамраївський цукровий завод», не надали документів, якими б засвідчили, що вони займаються сільськогосподарським виробництвом. А це не виключає подальшої суборенди паїв миролюбівців. Тому може трапитися, що власники паїв не знатимуть, хто розпоряджається їхньою землею, не кажучи, чи отримають обіцяну вигоду. На жаль, подібні історії не рідкість.

7

Не вдалося почути на зібранні й переконливої відповіді на запитання про те, чому розмір плати за оренду землі їх власникам на Київщині з боку ТДВ «Шамраївський цукровий завод» удвічі менший від того, який пропонується орендодавцям Миролюбівки, адже якість ґрунтів і там, і тут є приблизно однаковою.

– Як депутат районної ради, як керівник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації хочу довести до відома присутніх, що у районі 70,5 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь і на пальцях однієї руки можна перелічити тих керівників господарств, які на цих гектарах ведуть підприємницьку діяльність, до яких з того чи іншого питання можна звернутися. Серед них Володимир Іванович Швець, який орендує місцеві землі. Ви знаєте і «плюси», і «мінуси» теперішнього багаторічного свого орендаря. Якщо є проблемні питання – зустрічайтеся, розмовляйте, переконуйте одне одного, – закликав жителів Миролюбівки Володимир Оржехівський. – Свого часу в Кам’янці я особисто з сільським головою роз’яснював людям про ризики укладання договорів оренди земельних паїв. Не дослухалися. Зараз практично майже ніхто не отримує орендної плати. А розпайовано там 3 тисячі 776 гектарів. Скажіть, вам така ситуація потрібна?

4

В. Оржехівський навів приклад із орендарем з Тернопільщини, який на десятки років згідно з рішенням голови райдержадміністрації у 2006 році заволодів землею, однак жодного гектара з того часу не виорав, заклав землю на Лондонській товарній біржі і ніхто його не може знайти чи повернути землю, бо договір пройшов державну реєстрацію.

 

Твердження ж Леоніда Корейби про те, що до його приїзду в Миролюбівку людьми тут ніхто не цікався, що ще тиждень тому у село не можна було проїхати, а тепер почали дороги робити, спонукали до слова і голову Житомирської районної ради.

– Коли мова велася про пропоновані суб’єктами підприємницької діяльності умови оренди земельних паїв, я мовчав, але коли у хід пішли маніпуляції та припущення щодо стану справ в районі, змушений їх спростувати: рішення райради про виділення коштів на ремонт доріг було ухвалено ще у квітні поточного року, – наголосив Сергій Крутій.

10

С. Крутій також повідомив присутніх на зборах про постійну увагу керівництва району, депутатського корпусу райради до соціальних об’єктів, в тому числі в Миролюбівці. Яскравим свідчення чого є перше місце Житомирського району за результатами моніторингу та оцінки діяльності адміністрацій районів та міст обласного значення Житомирщини.

Керівник ПП «Миролюбівське» Володимир Швець нагадав людям, що у 2005 році, коли він розпочинав підприємницьку діяльність у селі, на оформлення паїв та іншої документації довелося потратити понад два мільйони гривень. Величезні суми пішли на придбання техніки. На підприємстві нині працює п’ять десятків місцевих жителів. Усі вони отримують легально, а не «в конвертах» зарплату. ПП «Миролюбівське» завжди йде на зустріч і громаді в цілому, і окремим її представникам. Зокрема, ПП «Миролюбівське» фінансувало підведення газопроводу, виготовлення необхідних селу ПКД, продовжує виділяти кошти на функціонування позашкільних гуртків та заходів, безкоштовно передало громаді приміщення під ФАП, постійно збільшує виплати за оренду паїв і в фінансовому, і в натуральному вигляді тощо.

3

Навіть попри запевнення окремих жителів Миролюбівки, що їм за передачу земельних паїв в оренду ТДВ «Шамраївський цукровий завод» уже пропонує кошти та мішки цукру, це свідчить не стільки про добросовісну конкуренцію, як про підкуп.

Жодного бажаючого пристати на пропозицію Леоніда Корейби у сільському клубі так і не виявилося.

Не вдалося знайти їх і на вулицях Миролюбівки.

– Пропозиції звабливі. Якби була чесна конкуренція, можна було б перейти. Але, боюся, що більше брешуть, ніж кажуть правду, – вважають Марія Федоранич, її чоловік Іван та дочка Діана.

13

– Сорок один рік я проробила у колгоспі. Одинадцять років земельний пай здаю в оренду Володимиру Швецю. І нікому іншому своєї землі не думаю передавати. Скільки чого його люди не попросять, ніколи не відкаже, – запевнила Ганна Ціпоренко.

– Я працювала дояркою, завідуючою фермою у Швеця. Він допомагає людям. Дякую йому. Коли інші прийдуть, не впевнена, що буде таке ставлення до нас, – поділилися своїми роздумами Тетяна Бабич.

– Машину треба – дасть, трактора треба – теж дасть, – сказала про Володимира Швеця   Лариса Гоменюк.

– Швець землю обробив, ми йому довірили своє майно, паї. Він постійно добре розраховується з людьми за них. А це невідомо хто приїхав, – категорично заперечила можливість зміни орендаря Олена Пиж.

Не дивно, що люди в Миролюбівці вважають за краще мати синицю в руках, ніж журавля у небі.

Василь СТАХ,

депутат Житомирської районної ради

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.