Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

БЕЗ МЕНЕ МЕНЕ ЖЕНИЛИ?

Минув рік як набрав чинності Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який дав офіційний старт укрупненню громад в Україні. Відповідно до цього Закону, об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст має відбуватися на добровільній основі, а для формування спроможних громад має бути затверджений Перспективний план, який повинен стати путівником для громад у процесі об’єднання. Новий для країни процес об’єднання громад зачіпає інтереси багатьох сторін – представників виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, мешканців. Однак у селі Вишпіль Черняхівського району долю його мешканців намагаються вирішити без їхньої участі.

 

Громада села Вишпіль на своїх багаточисельних зібраннях приймала різні рішення щодо добровільного об’єднання. Ще у  2015 році селяни обговорювали питання щодо приєднання до Житомирської ОТГ. У кожному селі Зороківської сільради (Вишпіль, Іванків, Зороків) за цю ініціативу проголосувало 60 відсотків мешканців цих сіл. У Вишполі на зборах щодо визначення долі їхнього села були присутні 148 людей. За результатами цих зборів підготували відповідні звернення, посадові особи наче підтримали цю ініціативу, але нічого не було зроблено у цьому напрямку.

Була спроба об’єднатися у спільну громаду з селом Кам’янка Житомирського району, адже Вишпіль розташований на межі двох районів – Черняхівського та Житомирського. Мотивація була такою: транспортне сполучення з Житомиром краще, ніж з Черняховом, селяни мають більше зв’язків з обласним центром і таке об’єднання надає їм більше вигод.

У лютому 2016 року сесія Зороківської сільради дала згоду на приєднання до Житомирської ТГ, у травні 2016 року –  про згоду на приєднання до Іванівської ТГ. Але не склалося ні там, ні там.

У липні цього року надходили пропозиції про приєднання до Черняхівської, Троковицької, Вільської ТГ. Мешканці сіл Вишпіль та Іванівка на зборах одноголосно виступили проти такого об’єднання.

Зрозумівши, що на загальних зборах селян не вдається погодити об’єднану територіальну громаду, місцева влада вирішила реалізувати свій план через збори уповноважених осіб. Такі зібрання з родичів, кумів та знайомих 10 серпня 2016 року відбулися в селах Зороків та Іванків, за приєднання до Вільської ТГ з присутніх 58 осіб «за» проголосувало 34. А от в с. Вишпіль 11 серпня за ту саму пропозицію з 35 присутніх «за» висловилося лише 12. Наближені до голови Зороківської сільської ради Григорія Лисюка вирішили долю села, де мешкає майже 400 осіб. У селі говорять, що на ці збори, які проходили у вишпільському клубі, сторонніх не пускали, не могла потрапити туди і депутат сільської ради Валентина Башкирцева. Селом гуляють чутки, що учасників цих зборів добре частували високопоставлені особи з Києва, які зацікавлені в створенні Вільської ОТГ.

Робилося все поспіхом: 18 серпня сесія Зороківської сільради дала згоду на об’єднання у Вільську ТГ, було прийнято рішення про делегування представників до спільної робочої групи, а вже 30 серпня, тобто через 12 днів відбулася наступна сесія, яка схвалила проект рішення про об’єднання. 7 вересня 2016 року було прийнято рішення Зороківської сільради про добровільне об’єднання у Вільську.

26 вересня сесія Житомирської облради затвердила зміни до перспективного плану і створення Вільської ОТГ. Дивно, що ніхто не ставив під сумнів, що таке об’єднання відбулося всупереч вимогам ч. 2 ст. 7 Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що передбачає проведення обов’язкового громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд місцевих рад. Тобто, з дня створення спільної робочої групи та розроблення нею проектів рішень мали відбутися обов’язкові громадські обговорення цих проектів. Законом чітко визначений термін цих обговорень, який становить 60 днів. Громадські обговорення щодо цього питання у Вишполі  не проводилися в жодній з передбачених Законом форм, що є грубим порушенням процедури добровільного об’єднання.

Водночас схвалений 26 вересня Житомирською облрадою Перспективний план формування територій громад області в частині створення Вільської ОТГ  не відповідає принципам формування спроможних територіальних громад, передбачених урядовою Методикою, так вважає депутат Зороківської сільської ради Валентина Башкирцева.

Постановою Центральної виборчої комісії від 7 жовтня 2016 року № 437 18 грудня 2016 року призначені перші місцеві вибори до Вільської сільської об’єднаної територіальної громади, до якої входять: Вільська сільська рада (села Вільськ, Перемога, Щербини, Ялинівка), Зороківська сільська рада (села Зороків, Вишпіль, Іванків), Ксаверівська сільська рада (села Ксаверівка, Крученець), Новопільська сільська рада (села Новопіль, Івановичі, Окілок).

Однак 23 жовтня на своїх  зборах мешканці села Вишпіль виступили проти приєднання до Вільської ОТГ. Попередньо серед селян було проведено опитування і 200 вишпільців поставили свої підписи проти такого об’єднання. Незаконні рішення місцевої влади вони мають намір оскаржувати через прокуратуру та суд.

img_8003

img_7999

Людмила НІКОЛАЄНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.