Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

У ПІСКАХ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ГЕРОЮ АТО ІВАНУ ЛОМАЧУКУ

 13 жовтня, напередодні Дня захисника України і Великого свята Покрови Пресвятої Богородиці в Пісківській ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов мітинг, приурочений відкриттю меморіальної дошки на честь загиблого на Сході України учня нашої школи Івана Сергійовича Ломачука. У відкритті меморіальної дошки взяв участь голова Житомирської районної ради Сергій  Крутій.

 Іван Ломачук народився в селі Піски Житомирського району  6 лютого 1991 року. Все своє коротке життя до призову по частковій мобілізації проживав у рідному селі разом з батьками Сергієм Миколайовичем та Оленою Юріївною.

Після закінчення школи вступив до Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу. По завершенню навчання Іван був призваний до лав Збройних Сил України. Виконавши свій обов’язок перед державою, повернувся у рідне село.

У хлопця було багато мрій і планів на майбутнє, яким, на жаль, не судилося здійснитися. Події, що відбулися в нашій країні у 2014 році, не залишили байдужим хлопця. Як військовий, він не міг залишатися осторонь того, що відбувалося на Сході нашої держави. Сержант запасу Іван Ломачук був призваний Житомирським ОМВК в березні 2014 року по частковій мобілізації , був направлений у військову частину в місті Новограді-Волинському. В серпні цього ж року був відправлений в Донецьку область в зону АТО.

7 серпня 2014 року Іван Ломачук загинув у бою біля села Степанівка Донецької області. Тривалий час вважався зниклим безвісті, бо тіло бійця і трьох його побратимів з Новоград-Волинського району залишались на окупованій території. Завдячуючи пошуковій бригаді волонтерів, тіла загиблих були знайдені і вивезені із зони АТО в місто Запоріжжя.

21 грудня 2014 року Іван Ломачук знайшов свій спокій на рідній землі. Він похований на кладовищі села зі всіма військовими почестями.

Указом Президента України Іван Сергійович Ломачук нагороджений орденом «За мужність» (посмертно). Житомирська районна рада нагородила Івана Сергійовича Ломачука найвищою відзнакою Житомирської районної ради «Честь і слава Житомирського району» (посмертно).

sam_6456

– Вшaнувaння пaм’ятi патріотів, якi вiддaли свoє життя зa нaшу держaву, – це нaш святий oбoв’язoк. I сьoгoднi вiдкриття мемoрiaльнoї дoшки нaшoму землякoвi, герoєвi Івану Ломачуку, це щирa дaнь спрaвжньoму пaтрioту, який сaмoвiддaнo вступив дo ряду зaхисникiв свoєї Вiтчизни, боровся за її  суверенітет та цілісність і віддав життя   за мир та спокій на рідній землі, – сказав голова Житомирської районної ради Сергій Крутій. – Тoж дaвaйте шaнувaти пам’ять наших герoїв, не зaбувaти прo тих, хтo тaк рaнo пoкинув цей світ, зрoбивши неoцiненну пoслугу для всіх нaс в ім’я щaсливoгo мaйбутньoгo нaшoї держави.

 

Ірина КАРПЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.