Сьогодні: 09 грудня 2021 року - четвер

wordpress themes.

«ГАЙДАМАЦЬКА ПОКРОВА» У КОДНІ

13 жовтня у селі Кодня Житомирського району вперше відбулося обласне театралізоване свято «Гайдамацька Покрова». У цей день у славному історичному селі відзначили одночасно три свята – День захисника України, Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Захід організував відділ культури і туризму Житомирської райдержадміністрації у тісній співпраці із керівництвом сільських громад району.

У рамках святкування було проведено покладання квітів до гайдамацької могили та пам’ятника Тарасу Шевченку у селі Кодня. Далі на учасників дійства чекала церемонія відкриття свята на головній алеї села, покладання квітів до меморіалу загиблим у роки війни землякам та, власне, урочиста частина на центральній площі біля Будинку культури с. Кодня.

Привітати коднянців та гостей свята прибули перші особи райдержадміністрації та районної ради, депутати районної та обласної рад, керівники місцевих громад, громадських об’єднань та члени Громадської ради при райдержадміністрації.

img_7501

Як підкреслив у своєму виступі голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк, протягом багатьох століть свято Покрови було головним для українських воїнів – від козацтва до Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. Сучасна Українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Русі, козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. «Саме тому з 2014 року День захисника України ми відзначаємо якраз на Покрову. Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України», – відзначив Сергій Микитюк.

img_7525

Виступи почесних гостей свята перемежовувалися майстерно підготовленими виступами кращих народних колективів Житомирського району та області. Також у програмі святкування було ознайомлення з виставкою майстрів народної творчості та декоративно-прикладного мистецтва, святковий ярмарок, козацькі ігри та розваги для дітей, день відкритих дверей народного музею історії села Кодня. Окрім цього, всі охочі мали нагоду пригоститися святковими стравами господинь нашого району, які були широко представлені у наметах місцевих громад.

img_7540

Свої намети виставили Коднянська, Миролюбівка, Вертокиївська, Луківська, Станишівська, Озерянківська, Левківська, Ліщинська, Туровецька, Оліївська, Високопічська, Березівська, Троянівська, Сінгурівська, Глибочанська сільські ради та Тетерівська об’єднана громада. Працювала й польова кухня, де готували смачну кашу та чай. А козацький курінь запрошував гостей на куліш, приготований на вогні у казані.

Як і було заплановано, на свято прибули не лише творчі колективи району, а й мистецькі колективи з інших районів області. Саме це, власне, і дозволило позиціонувати його як обласний захід.

Зокрема, у рамках концертної програми перед гостями свята виступили військовий оркестр військового інституту ім. С.П. Корольова, колектив «Капелюх» Коростишівського районного Будинку культури, колектив «Промінь» Червоноармійського районного Будинку культури, тріо Бердичівського районного Будинку культури, колектив «Соколи» Попільнянського районного Будинку культури, фольклорний ансамбль національного обряду «Родослав», ансамбль народного танцю «Унава» Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка, народний артист України Анатолій Гурський, співак Артем Кондратюк, народний аматорський хор «Поліський передзвін» КЗ РБК, народний аматорський гурт «Джерела» КЗ РБК, народний вокальний ансамбль «Вербиченька» БК с. Іванківці, народний фольклорний колектив «Криниченька» клубу с. Городище, народний аматорський ансамбль народної музики «Музики» БК с. Черемошне, фольклорний колектив «Любавушка» КЗ РБК, вокальний ансамбль «Купавушка» БК с. Кодня, зразковий хореографічний колектив «Юність» БК с. Троянів, зразковий хореографічний колектив «Посмішка» КЗ РБК, зразковий хореографічний колектив «Сюрприз» БК с. Кодня, вокалісти Сінгурівської музичної школи Дарина Бондарець, Дарина Астахова, Наталія Назарчук та Валерія Марченко.

Організатори свята висловлюють вдячність за спонсорську підтримку, що її надали ДП «Житомирський лісгосп», народний депутат України Віктор Развадовський, депутат обласної ради Руслан Павлюк, підприємці Світлана Крутій, Антоніна Макаревич, Костянтин Гончар та Володимир Швець.

Планується, що вже наступного року захід набуде офіційного обласного статусу, а його проведення буде включено до загальнообласного плану з відповідним фінансуванням.

img_7586

img_7496

img_7511

img_7625

img_7759

img_7643

img_7634

 

Юрій ОГІРЧУК,

Ірина КАРПЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.