Сьогодні: 27 січня 2022 року - четвер

wordpress themes.

Олександр ЛОВИНЮК: «МІСЦЯМ МАСОВИХ РОЗСТРІЛІВ ТРЕБА НАДАТИ ОСОБЛИВИЙ СТАТУС»

Відповідно до  комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій у  Житомирському районі  на 2016-2018 роки, Житомирська обласна громадська організація «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук» продовжує обстежувати місця, де під час Другої світової війни  німці розстрілювали червоноармійців та мирне населення.

 

Як повідомив керівник «Пошуку» Олександр Ловинюк, ними  було обстежено  територію  придорожнього  лісу  від «трьох сімок» на Богунії до села Іванівка.

– Минулого тижня ми  знайшли останки п’ятьох людей: чоловіка, двох жінок та двох дітей. Одна жінка була розстріляна в голову, – розповідає О. Ловинюк. – Ми зрозуміли саму технологію розстрілів, які проводили німці.  У лісі виявили німецький табір, який був обвалований за загороджений колючим дротом розміром сто на сорок метрів, розділений на вісім секторів. У двох секторах була охорона, для зондеркоманди облаштовано туалет, умивальник, ми знайшли там  тюбики від кремів та зубної пасти. У цьому таборі збирали для розстрілу певну кількість людей (500-600), підводили до ями і розстрілювали, а потім могили закопували.

Знайшли гільзу  від французької гвинтівки системи Гра 11 калібру, багато гільз від автомата ППШ, що говорить про те, що німці  проводили розстріли з різної трофейної зброї.

Ми будемо ставити перед районною комісією, щоб цій території був наданий особливий статус, адже  вона встелена людськими останками.

 

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.