Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

ВОЛОДИМИР КОЛЕСНИК: «ПРАГНУ, ЩОБ ВЕРЕСИ ОБ’ЄДНАЛИСЯ В СІЛЬСЬКУ ГРОМАДУ»

Володимир Сергійович Колесник – член громадської ради при Житомирській РДА, президент дитячо-юнацького футбольного клубу «Авангард» в інтервю кореспонденту «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» розповів про децентралізацію та розвиток футболу.

 

– Пане Володимире, газета «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» писала про те, як у Вересах зорганізувалися мешканці й самостійно почали вирішувати свої проблеми, зокрема, ремонтувати вулицю Росяну.

– Так, до дня Незалежності України у Вересах в мікрорайоні Смоківка ми провели громадську толоку, у ній взяли участь звичайні мешканці села, котрі хочуть створити для себе комфортні умови для проживання, за власний кошт ми відремонтували декілька вулиць. Цю ідею підтримали не лише безпосередні учасники акції, а й інші жителі мікрорайону. Ми зрозуміли: лише спільними діями, спільними зусиллями зможемо покращити проживання на своїй території  і зможемо без допомоги влади, без залучення бюджетних коштів  досягти певного результату для громади. Ми продовжуємо прокладати дорогу з твердим покриттям, обговорюємо питання освітлення мікрорайону, встановлення дитячих та спортивних майданчиків для того, щоб наші діти могли чимось себе зайняти.

– Що обєднує людей?

– Спільна справа, спільний інтерес, заохочення до кращого життя. Люди розуміють те, що, вкладаючи в розвиток села власні кошти, вони повернуться для них комфортом: відремонтованими дорогами, освітленими вулицями…

– Чому у Вересах не підтримали процес обєднання в територіальну громаду з Глибочицею та Левковом?

– Наша ініціативна группа зі Смоківки була присутня на зборах, на яких це питання обговорювалося. Я висловлю власну думку, можливо, вона буде суперечливою. Розуміючи те, що потрібно об’єднуватися навколо  «сильних» громад,  наша ініціативна група підтримувала запропоноване об’єднання в ОТГ, до якої мали б увійти Глибочиця, Левків та Вереси. Однак на зібранні у Вересах, яке відбулося з ініціативи сільської ради, молоді та людей середнього віку не було, долю ОТГ вирішували люди старшого віку. Питання перспективи для села не обговорювалося, до людей не було донесено сутність децентралізації, те, для чого потрібно об’єднуватися.

Присутні на зборах сказали, що вони хочуть бути самостійними. Однак ця точка зору  не відображає думки більшості населення Вересів, у тому числі мікрорайону Смоківка.

– Смоківка фактично є частиною міста Житомира…

– Все ж таки юридично наш мікрорайон належить до Вересівської сільської ради. Хочу донести думку наших мешканців: ми хочемо залишитися окремою територіальною громадою  в складі села Вереси але з іншою об’єднаною громадою. Нам немає різниці, чи буде ОТГ з центром в Глибочиці, чи Левкові. Людей бентежить подальший розвиток Смоківки, питання сплати податків за підприємницьку діяльність, за землю, за нерухомість. Людям вигідно жити в селі. Приєднавшись до Житомира, вони не хочуть чогось втратити.

Якби була відремонтована старосвітинська дорога, по якій можна було б запустити маршрутки, наші діти могли б спокійно ходити до  Вересівської школи, зараз діти вчаться у міських школах.

По-друге, ставши частиною міста, ми втратимо автентичність, тим паче, що Вереси мають давню історію, свої традиції. Житомир може просто поглинути нас.

– Ви є членом громадської ради при Житомирській РДА, що є головним у її діяльності?

– Громадська рада є дорадчим органом, який може надати свої консультації, пропозиції. Сьогодні члени громадської ради доносять певні ідеї до влади.  Зі свого боку ми намагаємося об’єднати людей, які хочуть вирішувати свої питання.

– Які сподівання покладаєте на обласну федерацію футболу після обрання нового керівництва?

-Я радий з того, що ми маємо легітимно обраного керівника обласної федерації футболу Руслана Павлюка. Враховвуючи його досвід  керівництва Житомирською районною федерацією, маємо сподівання, що  футбол на теренах області почне успішно розвиватися.

Ми маємо гарні приклади відкриття нових стадіонів на території Житомирського району, нещодавно стадіон бу відкритий у Станишівці. Однак я з болем дивлюся на стадіон Вересів, який нині занедбаний. Маючи свій стадіон, команда Вересів не може приймати у себе футбольні матчі. Прикро, що спорту у селі немає.

А тому буду допомагати у розбудові футбольної інфрастуктури в Житомирському районі  через обласну федерацію, залучати дітей до гри у футбол.

На Покрову Вереси святкують день села. З цієї нагоди бажаю усім, щоб ми об’єдналися заради спільної мети  – розбудови  села. Усім – здоров’я, миру, добра.

 

Інтерв’ю провів

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.