
Інтерв’ю депутата Житомирської районної ради Анатолія Кіндратовича Гречка
– Анатолію Кіндратовичу, яку характеристику можете дати нинішньому складу районної ради?
– Нинішня районна рада оформилася політично, адже вибори відбувалися за партійними списками, тепер кожна фракція є окремою організаційною структурою і всі рішення, які приймаються районною радою, безумовно, залежать від позиції однієї чи двох фракцій. Адже для того, щоб була більшість, потрібна підтримка депутатів, тому у деяких питаннях необхідно шукати компроміс. Так, у кожної політичної групи є певні інтереси, які випливають з інтересів партії, яка завжди думає про наступні вибори і думає, як залучити на свою сторону прихильників. Як депутат, котрий обраний в районну раду вдруге, переконаний, що виборці все одно голосують за конкретну людину, вони цю людину знають і сподіваються, що вона для них щось зробить. Пріоритетом своєї депутатської діяльності я бачу не політику, а роботу на користь виборців. Я не заангажовний на політичних питаннях.
– Які, на вашу думку, найбільші проблеми супроводжують сьогодні простих українців? Від кого і від чого залежать зміни на краще?
– Для цього потрібно проводити реформи: економічні, адміністративну. Реформа децентралізації, яка розпочалася і в нашому районі – це одна із складових багатьох реформ, які необхідно робити. Усі розуміють, що створення об’єднаних громад дає можливість сконцентрувати у своїх руках податки, державні субвенції і змінити життя на краще на окремих територіях та загалом в державі.
У стратегічному плані – треба нарощувати вітчизняне виробництво, підтримувати малий та середній бізнес. Вважаю, що в Житомирському районі така підтримка є на рівні керівництва району, депутатів.
Як представник Аграрної партії країни, уважно стежу за тими змінами, які проходять в Україні. Днями з ініціативи нашої партії у Києві була проведена акція щодо зміни режиму ПДВ для сільгоспвиробників, ми також виступили за продовження мораторію на продаж землі.
– Що вже вдалося зробити для своїх виборців і громади загалом?
– Коли був депутатом райради в першій каденції, займався проблемами сільської медицини. Сприяв в ремонті ФАПів, ремонті доріг у Буках, звідки був обраний депутатом. Нині в межах мого округу, де створена Тетерівська ОТГ, проводиться реконструкція медичних закладів, ремонтуються дороги. Намагаюся впливати на ці процеси.
– Ви очолюєте районну організацію Аграрної партії України. Давайте поговоримо про українське село. Чи є перспектива зробити його заможним?
– Сьогодні ми розуміємо, що в Україні сільськогосподарське виробництво є одним з найуспішніших секторів економіки. Ми бачимо, що там, де договори оренди землі укладаються з мешканцями села представниками серйозного бізнесу, там є врожай, платять орендну плату. Добрим прикладом успішного господарювання є сільськогосподарські підприємства депутатів районної ради Віктора Дєньги з Глибочка та Олександра Баранюка з Кодні. Вони не лише рентабельно працюють, а й допомагають своїм селам.
Якби в Україні був створений земельний банк, людина, котра має землю, могла б узяти кредит під мінімальний відсоток і обробляти свою землю з вигодою для себе та своєї родини.
– Депутата районноїї ради громада завше щось просить, про щось запитує, щось вимагає. А у якій справі ви хотіли би звернутися до своїх виборців?
– Мені важко сказати щось з цього приводу. Сьогодні люди думають, як пережити наступну зиму. Як депутат допомагаю інвалідам завезти дрова чи вугілля, консультую, як оформити субсидію.
– Куди використали кошти, виділені на забезпечення депутатської діяльності?
– Аграрна партія, яку я представляю, підтримує розвиток спорту в районі, а тому десять тисяч гривень я спрямував на розвиток футбольної команди села Левків.
– Що для вас в житті головне?
– У моєму віці всі життєві пріоритети вже «залізні», випробувані життям. Важливим є те, щоб людина була здоровою, порядною, чесною.
Інтерв’ю провів
Олексій ПРОЦЕНКО