Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ГОТОВНІСТЬ ДО ЗИМИ ТА ВІДШКОДУВАННЯ ЗА РОЗВИТОК ТВАРИННИЦТВА ОБГОВОРИЛИ НА КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Колегія райдержадміністрації, яка відбулася 5 жовтня, розглянула та прийняла рішення з 4-х питань: про організацію відпочинку та оздоровлення дітей у районі, про підготовку господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2016-17 року, про хід проведення осіннього комплексу сільськогосподарських робіт в районі, про внесення змін до існуючого Порядку використання коштів районного бюджету у 2016 році.

Засідання провели голова райдержадміністрації С. М. Микитюк та голова районної ради С. Г. Крутій.

З першого питання заслухали інформацію начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА І. К. Лимар, яка повідомила, що нинішнього року на проведення оздоровчої кампанії було виділено з районного бюджету 472 тис. грн., і з бюджетів 12 місцевих рад – 246,7 тис. грн. Закуплено 101 путівку для дітей пільгових категорій. В цілому відпочинок і оздоровлення дітей були організовані добре, слід відзначити допомогу відділу освіти РДА та сільських голів.

Як підготувався господарський комплекс до осені та зими, доповіла начальник відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення РДА Є. Є. Гуленко. Котельне господарство технічно готове на 100 відсотків, керівники комунальних господарств доповіли, що господарський комплекс готовий до початку опалювального сезону. Новогуйвинське ВЖРЕКП – єдине, яке на сьогодні не має заборгованості за енергоносії. Є проблеми, які поступово вирішуються. Зокрема проведення розрахунків населенням за надані комунальні послуги, у зв’язку з чим започатковується практика приведення в порядок житлового фонду за рахунок мешканців для покриття боргу.

У ході обговорення виникли питання про вчасну розчистку доріг від снігу майбутньої зими, говорили про те, що покладати надії на районне дорожнє управління не варто, оскільки до нього не доходять виділені на область кошти для цих цілей. Постає  питання про передачу доріг загального значення у компетенцію органів місцевого самоврядування.

Як зауважили голова райдержадміністрації та голова районної ради, згідно з районною програмою ремонту доріг виділятимуться кошти на пальне для снігоочисної техніки, в тому числі питання про надання додаткових коштів  буде виноситися на сесію районної ради.

Сільські голови та керівники бюджетних установ підняли питання і про вимоги ВАТ «Житомиргаз», пов’язані з розподілом і транспортуванням газу, які вони не в змозі виконати в установлені цією організацією терміни. Колегією вирішено спільно з райдержадміністрацією звернутися до постачальника газу в області з цього питання.

Як зазначив  начальник управління агропромислового розвитку РДА В. М. Оржехівський, аграрна діяльність має особливості природного характеру. Тому існує загроза значних втрат, через нестачу необхідної кількості вологи, посівів озимого ріпаку. Під урожай 2017 року планується посів  озимих культур на площі 9,9 тис. га, з якого 6,9 тис. га  – це обсяг посівів юридичних суб’єктів АПК.  Завершується збирання пізніх і технічних культур.

Осінньо-польові роботи повністю забезпечені технікою, насінням, міндобривами, пальним.

Минулий період у тваринницькій галузі відзначений позитивною тенденцією до збільшення поголів’я ВРХ.  Придбано цього року 221 голову ВРХ, завдяки прийнятій районній програмі стабілізації і розвитку АПК. Але, в існуючому Порядку використання коштів районного бюджету з надання фінансової підтримки для часткового відшкодування вартості придбаного поголів’я не передбачені випадки, коли таке придбання здійснюється фізичною особою, якою в подальшому створюється і реєструється фермерське господарство, а ця фізична особа стає керівником даного господарства. В. М. Оржехівський привернув увагу до цього, запропонувавши членам колегії внести зміни до існуючого Порядку використання коштів. Колегія вирішила запропоновані зміни схвалити та подати на розгляд чергової сесії районної ради.

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.