Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ВІЗЬМІТЬ ДИТИНУ У РОДИНУ!

 Тому, хто виріс у рідній сім’ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки та любові, вона, як пересаджений паросток на палючому сонці, – наодинці із складними життєвими проблемами. Роль сім’ї для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, мають юридичні повноваження, у тому числі, на право прийняття важливих рішень від імені своїх дітей. Батьки допомагають відчути взаємне тепло і любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності та духовність, виховують зразки для наслідування, поступово прищеплюють соціальні та побутові навички необхідні у самостійному житті. Усі ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку вона не була.


Діти повинні зростати у сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині повинна слугувати інша сім’я.
В Україні цілеспрямовано проводиться значна робота зі створення такої форми державної опіки як прийомна сім’я. Це надає можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, рости та виховуватися в сім’ї.
Відповідно до законодавства України, прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку. Одному із прийомних батьків виплачується грошове забезпечення на утримання прийомних дітей у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, а також грошова винагорода для батьків у розмірі 35% відрахувань від загальної суми виплат на дітей.

Прийомна сім’я має дати дитині захист у важкий для неї період. Прийомні батьки покликані допомогти дітям у вирішенні їх насущних проблем.

Нині на території Житомирського району функціонує 7 прийомних сімей та п’ять дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 47 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Якщо ви не байдужі до долі дітей, якщо ви бажаєте зробити щасливою дитину, позбавлену батьківської любові – ми вам допоможемо.

За детальнішою інформацією звертайтесь у Житомирський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт. Новогуйвинське, вулиця Дружби народів, 5, телефон: 48-59-17.

 

О. САВЕЛЬЄВА,

начальник відділу соціальної роботи

Житомирського районного центру

 соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.