Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ДЕНЬ СЕЛА СВЯТКУВАЛА КОДНЯ

У день Різдва Пресвятої Богородиці 715-у річницю першої літописної згадки відзначила Кодня.

Жителів цього мальовничого села, добре відомого не лише на Житомирщині, а й далеко за межами України як місця жахливих та масових страт учасників Коліївщини – селянсько-козацького повстання проти соціально-економічного, релігійного та національного гноблення, –  прибули привітати багато шанованих гостей. Серед них і народний депутат України Віктор Развадовський зі своїми бойовим побратимами, учасниками бойових дій в Афганістані – легендарним гуртом військово-патріотичної пісні «Контингент».

Відкриваючи урочисту частину святкування Дня села, Коднянський сільський голова Наталія Бовсунівська з глибоким сумом констатувала факт жорстокої страти тисяч гайдамаків у їхньому населеному пункті.

Разом з тим, місцеві жителі вважають за велику честь доглядати могилу вільних та незламних синів українського народу, вклонитися яким у 1846 році до Кодні приїжджав поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч Тарас Шевченко.

Подякувавши за запрошення на День села, за збереження історичної пам’яті, вклонившись учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учасникам бойових дій, захисникам територіальної цілісності та незалежності України в зоні АТО та побажавши жителям і гостям Кодні мирного неба, здоров’я, достатку, процвітання та невичерпного натхнення творити добро, Віктор Развадовський, зокрема, сказав: «Якщо не буде відповідальності й порозуміння у парламенті – важко буде відновити мир в Україні. Верховна Рада – не місце для рукоприкладства. У законодавчому органі країни треба працювати над розробкою та ухваленням законів, які допоможуть нашій країні гарантувати свою національну безпеку, працездатним людям – робочі місця та гідну зарплату, іншим нашим співвітчизникам – достатній рівень соціального захисту».

%d0%ba%d0%be%d0%b4%d0%bd%d1%8f

Після цього народний обранець подарував Народному музею села Кодня ікону Покрови Пресвятої Богородиці, сільській раді ноутбук, місцевому дитячому садочку “Сонечко” багатофункціональний пристрій “Canon”, соціальному працівникові Ларисі Андрієць з нагоди 55-річчя розкішний букет квітів та Семистрільну ікону, а усім присутнім на заході –незабутній та зворушливий виступ гурту «Контингент».

%d0%ba%d0%be%d0%b4%d0%bd%d1%8f-1

Привітав іменинників зі святом та вручив місцевій футбольній команді набір футбольних м’ячів депутат Житомирської обласної ради Руслан Павлюк, зізнавшись при цьому, що йому виступ після легендарного земляка Віктора Развадовського дається важко.

Багато гарних та вдячних слів на адресу народного депутата України за добрі вчинки прозвучало і з вуст інших виступаючих на святі.

18

24

Не лише задушевним виконанням музичних композицій «Отаман», «Козакуйте, козаки», «Чайки», «Козацька доля», «Чорнобривці», «Українське військо», а й знанням історії Коліївщини приємно здивував лідер українського колективу патріотичної та солдатської пісні, керівник ВІА «Контингент» з Полтавщини, полковник, кавалер Ордена Червоної Зірки та медалі «За відвагу» Костянтин Авсеєвич. Він зауважив про те, що поразку народного повстання під проводом Максима Залізняка та Івана Гонти у 1768 році найперше зумовила підступна зрада гайдамаків росіянами.

28

21

Висловивши слова щирої вдячності місцевим жителям та Віктору Развадовському за запрошення і подаровану можливість побувати у Кодні, музиканти поклали квіти до кургану-могили страчених учасників Коліївщини.

Зорян СВІТОГЛЯД

25

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.