Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

75 РОКІВ ТОМУ РОЗПОЧАВСЯ РУХ ОПОРУ ОКУПАЦІЇ УКРАЇНИ НАЦИСТСЬКОЮ НІМЕЧЧИНОЮ

22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави, і нинішній рік ознаменований 75-ю річницею початку партизанського руху. З перших днів Великої Вітчизняної війни на Житомирщині почали організовуватися підпільні групи та партизанські загони.

Перший внесок у цю справу зробили 9 партизанських загонів, сформованих у Житомирському, Коростишівському і на той час Троянівському районах під керівництвом першого секретаря підпільного обкому партії Григорія Шелушкова. Партизани являли собою другий фронт активної боротьби із ворогом в глибокому тилу. З червня 1941 по грудень 1943 року приблизно 46 тис. жителів із майже півторамільйонного на початок війни населення краю взяли участь у партизанському русі.

Один з багатьох українських меморіалів на честь боротьби з окупантами знаходиться поблизу села Довжик,  де в 1941-1943 роках німецько-фашистські окупанти розстрілювали комуністів, підпільників, партизанів. У братській могилі покояться 9623 патріоти, закатовані фашистами.  Кожного року 22 вересня представники влади та громадськості Житомирського району покладанням квітів до меморіалу вшановують пам’ять про  безсмертний подвиг наших земляків.

p9221761

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.