Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ В ПОЛЬЩІ: «ЄВРОПА ПЕРЕД ЛИЦЕМ ВИКЛИКІВ – ОБ’ЄДНАНІ ЧИ ПОДІЛЕНІ?»

У гірському польському містечку Криниця-Здруй 4-7 вересня пройшов XXVI Економічний Форум. Провідною темою цього року була  – «Європа перед лицем викликів – об’єднані чи поділені?»

Житомирський регіон у складі української делегації представляла депутат Житомирської районної ради Тетяна Парфентієва. Участь у форумі стала можливою завдяки Інституту Східноєвропейських досліджень в партнерстві з Фондом «Оpen Ukraine».

14264081_1127690170650055_4179774459350146865_n

 

Чи може центральна Європа говорити одним голосом? Україна – міст чи бар’єр між Сходом та Заходом? Україна та Польща. Дискусії на ці та інші теми відбувалися в рамках форуму. Також обговорювалися питання культури як чинника економічного зростання та залучення інвестицій, питання безпеки та збереження екології, нових тенденцій у технологіях, політичної ситуації, новітніх методів управління, економічного зростання всередині країни, співпраці органів місцевого самоврядування на міжнародному рівні, підтримка Європейської інтеграції України тощо.

12

– Загалом на участь у форумі було зареєстровано більше 2,5 тисяч учасників із 60 країн світу. Анкету я заповнила онлайн ще взимку, з більш ніж 2000 бажаючих обрали делегацію з  26 осіб з різних регіонів України. Паралельно в рамках форуму відбувалось 18 різних подій. Скрізь побувати було неможливо фізично, це був нелегкий вибір, але я сконцентрувала свою увагу на питаннях децентралізації та місцевого розвитку, –  поділилася враженнями від форуму Тетяна Парфентієва.

У рамках поїздки були організовані зустрічі для знайомства української делегації з специфікою роботи органів місцевого самоврядування Польщі – міських рад, повітів, воєводств. Представники української делегації також побували в опорній школі, де навчаються в тому числі й українські діти, відвідали  сучасний науково-технологічний парк площею 166 га з повною інженерною структурою і 4000 робочих місць з галузевими напрямками АТ-технологій, хімії, електромашинобудування, переробки пластмас, авіабудування.

14291858_1056957594418012_1490620298340554918_n

Учасники форуму побували в Конгрес-Центрі, котрий готувався до змагання марсоходів,  та у Музеї Холокосту в Марковій.

– Польські друзі готові й надалі ділитись своїм досвідом побудови сучасної конкурентоспроможної  європейської держави, домашнє завдання для нас – це децентралізація і підготовка кадрів, які б могли забезпечити Україні розвиток. У нас все вийде, я в цьому не сумніваюся, – сказала Тетяна Парфентієва.

Польський прем’єр Беата Шидло на форумі зазначила, що безпечна Європа неможлива без демократичної і суверенної України, яку ЄС має всіляко підтримувати. «Європа повинна зрозуміти, що безпечний Євросоюз – це безпечна, суверенна і демократична Україна в європейській сфері впливу. І це в національних інтересах Польщі», – заявила Шидло.

Вона підкреслила, що Брюсель повинен надати Україні безвізовий режим, здійснювати спільні інвестиції, реалізовувати з Києвом спільні проекти. Польський прем’єр підкреслила, що Варшава «була, є і буде адвокатом України на міжнародній арені».

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.