Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ОЛЕГ ВИННИК: «ЯКБИ В УКРАЇНІ НАЛЕЖНО СТАВИЛИСЯ ДО КУЛЬТУРИ, ВІЙНИ Б НЕ БУЛО»

Українському вокальному самородку Олегу Виннику, котрий володіє потужним феноменальним голосом, по-справжньому розкрити свій талант вдалося за межами рідної Батьківщини. У Європі він виконував головні ролі  в мюзиклах, партії в операх, виступав на столичних сценах найбільших міст. Через п’ятнадцять років творчої еміграції, де не тільки не забув, а й вдосконалював володіння українською мовою, через тугу до своєї країни та народу, артист повернувся на Батьківщину.

Цьогоріч на запрошення народного депутата Віктора Развадовського з концертною програмою він відвідав Романів, Любар. Поява бажаного та улюбленого артиста дозволила цим містечкам встановити рекорди кількості учасників у масових заходах: на концерти Олега Винника у Романові прийшли близько 15 тисяч людей та 10 тисяч у Любарі. На найближчу суботу заплановано його виступ на 600-річчі Чуднова.

3 вересня, перебуваючи на щедрій житомирській землі, Олег Винник люб’язно погодився на інтерв’ю для місцевих засобів інформації. Розмова виявилася щирою та відвертою, чим засвідчила і такі його переваги, як людяність і патріотизм.

 

У школі найулюбленішим предметом була історія.

Олег Винник не цурається села. І не тільки тому, що родом із сільської місцевості. Він глибоко переконаний у тому, що саме українське село – той фундамент, на якому вистояла та відновилася Незалежна Українська Держава.

Найулюбленішим предметом для школяра Олега була історія. Великою мірою внаслідок особи вчителя.

– Для мене важливе значення має комунікація між людьми: спроможність слухати і чути, розмовляти фахово та аргументовано, бути толерантними, з повагою ставитися один до одного. Саме це і визначало моє відношення до того чи іншого предмету під час шкільного навчання. Я любив ті предмети, на уроках з яких відчував щирість, любов, взаєморозуміння. Так склалося, що таким предметом для мене була історія, –зізнався артист.

Уже в шкільні роки Олег Винник носив сережку, вирізнявся із середовища однолітків зачіскою в стилі «рок-н-рол», за що не раз отримував стусани від директора, та не терпів «совдепію». Попри це, свята першого та останнього дзвоника для нього завжди були шанованими і хвилюючими, а «Пісня про вчительку» назавжди підкорила його серце.

 

Українські пісні настільки душевні, що з цим не може порівнятися жодна інша країна.

У роки Другої світової війни на пропозицію палати лордів Великобританії відмовитися від видатків на культуру, Вінстон Черчилль відреагував запитанням: а для чого ми тоді воюємо? Коментуючи це історичне висловлювання прем’єр-міністра Великобританії, Олег Винник зауважив, що якби в Україні держава належним чином опікувалися культурою, нам би вдалося уникнути теперішньої війни на Донбасі.

– Якби в нашій країні на належному рівні було ставлення до культури – війни б не було. Якщо хтось стверджуватиме, що у будь-якій іншій країні більше розвинений фольклор, ніж у нас, я буду однозначно заперечувати. На мою думку, український фольклор, українські пісні настільки душевні, що з цим не може порівнятися жодна інша країна, це неможливо передати словами. Повірте мені як людині, яка багато років прожила за кордоном, – сказав Олег Винник.

 

Кожен концерт, як останній.

Відрадно, що на відміну від низки співаків, Олег Винник не тільки не користується фонограмою, а й кожного разу викладається на всі сто. Переконалися у цьому на його концертах і мешканці та гості Житомирської області.

– Яким би маленьким за кількістю жителів не був населений пункт, кожен виступ для мене – велика сцена. У Любарі мешкає приблизно три тисячі, а на концерт, думаю, прийшло десь близько десяти тисяч людей. Вони витрачають свій час, кошти, орендують автівки та автобуси. Для мене це справжнє свято. Будьмо відверті: якщо у таке невеличке селище, у якому, повторюся, мешкає три тисячі жителів, приїжджає із сіл району, області десять тисяч глядачів, це значна подія, – розповів Олег Винник. – Зрештою, для мене не існує таких понять, як «велика сцена», «маленька сцена», «багато глядачів» чи «мало глядачів». Для мене кожен концерт, як останній. Я насолоджуюся таким спілкуванням зі своїми прихильниками. А сьогодні, за світлої пори доби, що трапляється дуже рідко, коли артист має змогу бачити тисячі своїх шанувальників у піднесеному настрої, їхні осяяні обличчя, щирі погляди та красиві посмішки на вустах, я відчував неймовірну радість.

4-1

7

За попередні п’ять-шість років, за наполяганням продюсера, він тільки раз був у відпустці. І та тривала всього-на-всього вісім днів, адже уже через три доби почав нудьгувати за професійною діяльністю.

 

Першу пісню довелося чекати 29 років.

Олег Винник не лише зворушує струни людських сердець виконанням пісень, а пише для них змістовні тексти та прекрасну музику. І завдячує у цьому Богу та своїм батькам. Щоправда, як сказав артист, першу власну пісню «Аромат моєї мрії» він створив, коли йому було майже тридцять.

– Мабуть, мої слова вам видадуться банальними… Гадаю, що Господь Бог через мого батька, мою матір дав мені такі можливості. Однак, для того, щоб написати свою першу пісню, мені довелося прожити двадцять дев’ять років, – зізнався співак. – Та я знаю людей, які почали писати картини-шедеври у шістдесятирічному віці.

При цьому він зауважив, що успіх від таланту залежить десь на два відсотки, а від кропіткої праці – на інші дев’яносто вісім. Звичайно, якщо на те є добра воля Всевишнього.

 

Слава Богу, що у нашій країні є такі люди, які гідно роблять свою справу.

Ініціатива про концертні виступи на Житомирщині Олега Винника виходила від пересічних жителів нашої області. Допоміг її реалізувати Віктор Развадовський –людина, яка в одному і тому ж окрузі чотири рази обиралася народним депутатом України. До того ж, впродовж 2012-2016 років Віктор Йосипович Развадовський не пропустив жодного пленарного засідання Верховної Ради. Усе це, на переконання Олега Винника, може свідчити тільки про одне – він добросовісно виконує взяті на себе депутатські обов’язки.

6

10

– Дуже добре, що ваш народний депутат цікавиться точкою зору своїх виборців, їхніми вподобаннями, переймається тим, що відбувається в країні, а не просто намагається закрити свою проблему чимось чи кимось. Слава Богу, що у нашій країні є такі люди, які гідно роблять свою справу, – сказав Олег Винник, подякувавши Віктору Развадовському за організацію своїх концертів на Житомирщині.

Надія СЕРДЕНЬКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.