Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

РЕЦЕПТ УСПІХУ ВІД ОЛІЇВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Оліївська – одна з приміських сільських рад на території Житомирського району –  має неабиякий досвід у розвитку місцевого самоврядування.  До сільського голови Михайла Скока, який очолює громаду  вже четверте скликання, перше запитання було про те, що обумовлює успішний розвиток сільської громади.

  • Михайле Іллічу, як розвивалася ваша сільська рада протягом останніх років?
  • Нині до Оліївської сільської ради входять села Оліївка, Піщанка та Світин, а це 538 дворів. Ще 7-8 років тому населення складало 1300 чоловік, тепер у наших населених пунктах проживає 1760 чоловік тільки зареєстрованих у сільській раді, а насправді проживає значно більше за рахунок будівництва індивідуального житла, яке ведеться на території сільської ради.

Значно активізувалася наша співпраця з керівниками тих виробничих структур, установ і організацій, що функціонують на території ради і є платниками податків до бюджету.

  • Якщо докладніше, за рахунок чого формується бюджет сільської ради, яка не є дотаційною і утримує себе сама?
  • Оліївка має вигідне географічне становище, оскільки на землях сільради, які межують з Житомиром, здійснюють виробництво представники крупного й середнього бізнесу.

Основні зусилля сільської ради, її виконавчого комітету спрямовані на створення умов для розвитку виробництва, малого і середнього бізнесу. Хоча частина підприємств користується інфраструктурою обласного центру, але податки сплачує в сільську раду. Збільшити надходження до бюджету дозволило узаконення надання земельних ділянок для підприємницьких структур, стали оживати підприємства, які колись занепадали –  за рахунок перепрофілювання, зміни виробництва, ведення будівництва об’єктами торгівлі та малого бізнесу.

Співпраця з підприємцями дає можливість виконувати план доходної частини сільського бюджету, який формується ще й з врахуванням надходження коштів за користування землею та орендної плати.

На території сільської ради розташовано 5 автозаправних станцій, працюють два сільськогосподарські підприємства – ПАТ «Українська генетична компанія» та ВСК «Світоч», об’єкти торгівлі, підприємства з видобутку граніту. Нещодавно в Оліївці розпочало роботу ще одне  велике підприємство – ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна». Це підприємство з  іноземними інвестиціями з виготовлення електричних бортових кабельних систем для автомобілів, 60 % прибуткового податку від діяльності якого йде у районний бюджет, 15 % – у обласний, 25% – у Державний бюджет. Робота підприємства сприяє і збільшенню зайнятості населення – близько двох десятків чоловік з нашої сільської ради працюють на ньому.

 

  • Що можна сказати про виконання бюджету сільської ради за перше півріччя 2016 року?
  • Бюджет ми виконали з показником 164,9 % до уточненого плану. Проти такого ж періоду минулого року майже вдвічі більше надійшло податків і зборів. Зокрема збільшилися надходження від акцизного податку, від реалізації підакцизних товарів, податку на майно, відмінне від земельної ділянки. Єдиний податок також збільшився майже у 2,5 раза. У зв’язку з внесенням змін до податкового законодавства стали надходити такі види податків, як акциз від продажу пально-мастильних матеріалів та алкогольних напоїв. За сім місяців поточного року на рахунок сільської ради надійшло більш як три мільйони гривень акцизних зборів.

Як планується використати кошти з бюджету розвитку?

– До кінця року плануємо провести поточні, капітальні ремонти та реконструкцію доріг у Піщанці, Світині, зараз ведуться роботи на вулиці Шевченка у Піщанці, вулицях Лісова та Шелушкова у Світині. Маємо провести вуличне освітлення на вулиці Лісовій у Світині, зробити поточні ремонти приміщень сільської ради та бібліотеки у Піщанці. Сільська рада надала субвенцію в сумі 300 тисяч гривень Оліївській ЗОШ І-ІІ ступенів для заміни твердопаливного котла у котельні школи.

Приблизно рік тому на зборах громадян села Піщанка було розглянуте питання про порядок використання дамби на водному об’єкті в цьому селі, яка перебуває на балансі ВСК «Світоч». Чи переданий водний об’єкт у користування громади?

–  ВСК «Світоч» не вбачає за необхідне передавати цей об’єкт нерухомого майна на баланс сільської ради. Відповіді на наш лист до керівництва кооперативу з проханням розглянути передачу не надійшло. На сьогоднішній день жителі села проводять догляд за прибережною смугою, підприємство водоймою не користується.

Михайле Іллічу, не можна обійти увагою питання про децентралізацію шляхом об’єднання громад сільських рад у одну територіально-адміністративну одиницю. Що відбувалося після зібрання сільських голів на початку року в Іванівці з ініціативою об’єднання?

– Тоді сільські голови Кам’янки, Іванівки, Березівки, Садок, Василівки, Заможного та Оліївки звернулися до Житомирської райдержадміністрації з пропозицією про внесення змін до Перспективного плану, щоб включити до нього створення Іванівської об’єднаної територіальної громади. РДА відреагувала, поставивши питання про необхідність ініціювання Іванівською сільською радою рішення про утворення ОТГ. Наразі питання, щоб надійшла пропозиція від громади, яка хоче об’єднати навколо себе інші названі вище сільські ради – залишається відкритим.

Ваша особиста думка: Оліївській сільській раді краще увійти до об’єднаної громади з іншими сільськими радами чи з містом Житомиром?

– Судіть самі: якщо врахувати, що відсотки  податків у сільській місцевості нижчі, чим у місті, – то краще бути у складі сільської ОТГ. З іншого боку, враховуючи послуги, які надає місто у медичному, освітньому обслуговуванні населення приміських сіл (адже багато людей  працюють у місті, діти відвідують міські школи та дитячі садочки) – територіально ми ніби вже є міською територією. Але, навіть коли сільська рада залишиться після об’єднання з містом у формі старостату, це може негативно відобразитися на соціально-економічному розвиткові наших населених пунктів. Не факт, що з міського бюджету будуть у достатній кількості виділятися кошти на розвиток інфраструктури сіл. Але, яким би імовірним результатом  не закінчився процес децентралізації для Оліївської та інших сільських рад, рішення про об’єднання будь з ким прийматимемо після обговорення у кожній громаді.

– Наша розмова відбувається напередодні великого державного свята – Дня Незалежності України. Що б ви хотіли побажати своїм односельцям з нагоди свята?

– Так, цей день, що є результатом тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою державу, відзначається як найголовніше свято нашої  країни.
Від імені колективу сільської ради  і від себе особисто щиро вітаю всіх жителів Оліївської громади! Святкуючи разом з вами, від душі бажаю міцного здоров’я, гарного настрою, радості, щастя, віри у щасливе майбутнє України!

 

Ольга ПРИЛУЦЬКА  

 

 

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.