Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЗІБРАЛИСЯ, ВИРІШИЛИ – І ЗРОБИЛИ!

У Вересівській громаді настав час для створення органу самоорганізації населення

Все частіше в Україні спостерігається тенденція до самоорганізації населення, об’єднання заради вирішення проблем, які є спільними для села, вулиці, будинку. Приклад самоорганізації жителів Вересівської сільської ради доводить, що такі кроки з боку громади мають очевидні позитивні результати.

На вулиці Росяній села Вереси, яка межує з околицею міста Житомира, багато років після дощу та таяння снігів стояла суцільна багнюка, така, що жителі прилеглих будинків, добираючись до зупинки міжміського транспорту, змушені були вдягати на своє взуття целофанові пакети. Як розповідають молоді мами, неможливо було проїхати по вулиці і з дитячою коляскою. Такий стан речей і спонукав ініціативних жителів села та міста розпочати впорядкування дорожнього покриття на вулиці.

Одним з головних ініціаторів ремонту вулиці власними силами стала депутат Вересівської сільської ради Тетяна Тесленко. На загальних зборах громадян було підняте питання про необхідність самостійного облаштування прибудинкової території на спільній вулиці.

– Ініціативна група звернулася з закликом зібрати кошти та самотужки відремонтувати дорожнє покриття, – розповідає житель Вересів Володимир Колесник, який бере найактивнішу участь у організації та здійсненні ремонту. – Стан вулиць, прибудинкових територій – це обличчя села, і тому займатися їх благоустроєм повинні всі жителі. Коли ми почали ремонт, жителі Вересів, Смоківки, та навіть ті, хто часто проїжджає або проходить цією вулицею, відгукнулися та зробили внески: хто скільки міг – 10 гривень, 20, тисячу, дві, вносили і до 10 тисяч. Коли зробили перші 100 метрів, підключилися ще бажаючі зробити свій внесок – до 40 чоловік взяли посильну участь у зборі коштів.

Міська рада надала допомогу у забезпеченні будматеріалами, але у більшій частині були задіяні власні кошти.

P8161028

Володимир Колесник:

– Ми оплатили доставку грунтосуміші, найняли каток, а роботи виконуємо власними силами – організували такий локальний місячник благоустрою, акцію, присвячену Дню Незалежності України. Найактивнішу участь у ремонті дороги беруть В’ячеслав Заруцький, Василь Дитинченко, Валентина Петрухіна. Всього буде прокладено нового покриття близько 500 метрів.

P8161035

P8161040

Наша ідея показує, що населення, для здійснення задумів на благо громади, має проявляти більше ініціативи, самостійності, об’єднуватися для спільних дій. Вже зараз у Вересівській громаді кажуть, що настав час для створення органу самоорганізації населення – ОСН, для реєстрації якого ще нещодавно не вистачало голосів.

 

«ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.