Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

ІГОР БЛАЖИЄВСЬКИЙ: «УСІ МАЮТЬ БУТИ У ВИГРАШІ: СОЦІУМ, ЗАМОВНИК, ІНВЕСТОР, ЗАБУДОВНИК»

Про те,  як забезпечується  реалізація державної політики у сфері містобудування та архітектури на території Житомирського району, про генеральний план населених пунктів, їх забудову, дотримання законодавства і правил забудови, – розмовляємо з начальником відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Житомирського району Ігорем Йосиповичем Блажиєвським.

 

– Перше запитання до Вас, Ігоре Йосиповичу – загальне: розкажіть, будь ласка, коротко про те, які основні функції виконують спеціалісти з  архітектури у районі?

– Наш відділ є структурним підрозділом районної державної адміністрації. Виходячи з основних засад нашої діяльності, ми виконуємо функції управління і контролю у сфері містобудування, в першу чергу контроль повинен здійснюватися за виконанням рішень містобудівної документації безпосередньо на місцевості через такі інструменти, як будівельний паспорт, у якому зафіксовані містобудівні умови та обмеження у забудові тих чи інших земельних ділянок.  Тим самим такі підрозділи, які існують у кожному районі, всіляко сприяють  органам місцевого самоврядування у вирішенні питань регіонального розвитку.

До повноважень нашого відділу відносяться питання щодо відведення земельних ділянок, на яких ведеться забудова, у приватну власність, погодження проектів землеустрою, коли необхідно оформити те, що збудовано на цих ділянках – садові, дачні, індивідуальні житлові будинки.

– Якщо говорити мовою цифр – скільки надано громадських послуг вашим відділом за останні півроку?

– За перше півріччя поточного року відділом видано 219 будівельних паспортів; містобудівних умов та обмежень на забудову земельної ділянки – 37, наданий  801 висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, висновків про наявні обмеження на використання земельної ділянки – 74, а також видано 10 паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

– Щодо забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції – чи багато бажаючих отриамати ділянки?

За останні два роки нашим відділом погоджено дуже багато проектів відведення земельних ділянок учасникам АТО: переважно у Левківській сільській раді, на території Тетерівської ОТГ – у Буках, Корчаку, у Тарасівці Ліщинської сільської ради, у Вересах. Тут є одна складність – земля виділяється, але містобудівна документація не робиться, хоча спочатку потрібна була б розробка генерального плану забудови цих територій сертифікованими спеціалістами, архітекторами, щоб там були створені комфортні умови, з під’їздами до будинків, площею під дитячі майданчики, рекреаційні зони та інше. А так – землі виділяються без містобудівної документації, вони використовуються для садово-городніх ділянок, без дотримання стандартів у відстані, ширині вулиць, провулків, а територія не може забудовуватися хаотично. Проблема ускладнюється й тим, що земля для учасників АТО виділяється тільки за межами населених пунктів. Зважаючи на процеси децентралізації в країні, є очікування і надія, що право розпоряджатися цими територіями буде передане від обласних управлінь  Держземгеокадастру органам місцевого самоврядування.

– З яких питань найчастіше звертаються громадяни до вашого відділу?

– Переважно – це ті, хто самовільно побудувався на території своїх садово-городніх ділянок, і тепер їм потрібно узаконити житлові будинки та прибудинкові споруди.

– Яку участь бере відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури у розробці проектів програм соціально-економічного розвитку району?

– У частині інвестиційної діяльності є внесок нашого відділу у залучення забудовників та орендодавців. Наприклад, зараз проектується масив житлової забудови «Таун-хауз» на території Зарічанської сільської ради. До нас зверталися для видачі містобудівних обмежень для проектування кварталів, які будуть налічувати до 1000 квартир. У районі збільшуються житлові площі, що позитивно впливає на загальні рейтингові показники у масштабах області. З часом на землях району, які межують з містом, поблизу території  міськмолокозаводу, має будуватися комплекс багатоповерхових забудов інвестором з Хмельницької області.

Цього року з Державного фонду регіонального розвитку фінансуються капітальний ремонт Тетерівської ЗОШ І-ІІІ ст. – це утеплення фасадів, заміна вікон та покрівлі, будівництво сучасних спортивних майданчиків біля школи; будівництво дороги Дениші-Михайлівка та Денишівського навчально-виховного комплексу, реконструкція дитячого садочка у Садках.  Спільні зусилля всіх дотичних до цього структур направлені на те, щоб усі були у виграші: соціум, замовник, інвестор і забудовник.

– Ігоре Йосиповичу, як часто звертаються до вашого відділу власники дачних будинків, які хочуть оформити їх як житло, з адресою реєстрації?

– Протягом останніх п’яти років таких звернень побільшало. Звертаються власники садових будинків у садово-городніх кооперативах з метою прописатися в цих будинках, і потім оформити субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Держава свого часу попіклувалася про це, прийнявши нормативні акти, які дозволяють перевести садовий будинок у статус житлового, але за умови, що будівля відповідає нормам житлового будинку – це мінімальна висота стелі, протипожежні та санітарні норми, товщина стін, наявність інженерних комунікацій.  Коли тепер садово-городні  кооперативи не вводяться у межі сіл, процедура оформлення дачних будинків у житлові дещо ускладнилася: потрібно звернутися до сертифікованого інженера за виготовленням звіту про технічне обстеження садової будівлі на предмет відповідності її житловим нормам, потім затвердити цей звіт у виконкомі сільської ради. Далі – звернення до БТІ та державного реєстратора. Наш відділ із всіх структурних підрозділів райдержадміністрації причетний до цього процесу найбільше.

– Чи відслідковуєте ви випадки самовільної забудови?

– Це здебільшого відноситься до повноважень екологічної інспекції, нашим відділом може здійснюватися інспектування контролю за використанням прибережно-захисної смуги, тому що самочинні забудови, як правило, бувають на берегах водойм. Якщо з наданої документації видно, що забудовник клопочеться про відведення землі у санітарно-захисній, рекреаційній  зоні – звичайно ж, дозволу на забудову не видаємо.

– Який Генеральний план діє зараз на території району?

– Не тільки у нас в районі, а на більшості сільських територій діють Генеральні плани, прийняті ще у радянські часи. Вони застарілі, потребують оновлення, періодично, у межах містобудівного законодавства, в них вносяться зміни, коли розробляються детальні плани територій в межах населених пунктів, для зручного розташування вуличних і транспортних мереж.

 

Еліна СЕНЬ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.