Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

КОРИСЛИВІ ПОСЯГАННЯ ПРОТИ ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ Є «ВІЧНИМИ» ЗЛОЧИНАМИ…

 Житомирською місцевою прокуратурою протягом першого півріччя 2016 року вжито певних заходів, спрямованих на зміцнення законності на території Житомирського району, належне виконання покладених Конституцією та Законом України «Про прокуратуру» завдань і функцій.

Зокрема, вдалося зменшити на 16,7% кількість вчинених тяжких тілесних ушкоджень (з 6 до 5), в тому числі, що спричинили смерть потерпілого (з 3 до 2), на 25% менше вчинено пограбувань (6 проти 8), на 15,6% – шахрайств  (з 32 до 27), на 33,3% – злочинів проти громадської безпеки (з 9 до 6), на 55,6% – злочинів проти громадського порядку та моральності (з 9 до 4), на 10% – злочинів проти авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об’єднань громадян (з 20 до 18).

Завдяки спільним зусиллям вдалось зменшити на 23,5% кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини (з 34 до 26).

Порівняно з минулим роком до Житомирського районного відділення поліції  надійшло на 15% (з 4026 до 4775) більше заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. З них 875 зареєстровано з ознаками кримінального правопорушення та прийнято рішення про внесення відомостей до ЄРДР, по інших прийнято рішення, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та КУпАП. Всього обліковано 641 кримінальне правопорушення, що на 59,5% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року (402), з яких у 174 встановлено осіб, що скоїли злочини, або 26,2%. Протягом поточного року неповнолітніми вчинено 12 злочинів, в той час як за аналогічний період минулого року таких злочинів не зареєстровано.

Половину від зареєстрованих кримінальних проваджень становлять тяжкі та особливо тяжкі злочини. На 89,7% більше вчинено злочинів проти життя та здоров’я особи (74 проти 39), з яких 5 умисних вбивств та замахів на них (в минулому році – 4), на 90,9% зросла кількість порушень правил безпеки дорожнього руху (з 22 до 42), а також на 77,8% незаконних заволодінь транспортними засобами (з 9 до 16).

Відбулось суттєве зростання крадіжок – на 131,4% (з 159 в 2015 році до 368 в 2016 році).

Наразі зростання крадіжок зумовлено такими факторами, як неналежна поведінка потерпілих, відсутність належних засобів охорони, камер відеоспостереження, залишення приміщень без нагляду на тривалий час тощо.

Найбільше вчинено правопорушень у селищах: Новогуйвинському, Озерному, селах: Березівка, Вереси, Глибочиця, Іванівка, Оліївка, Зарічани, Станишівка, Тетерівка, Кам’янка.

Прокурорами місцевої прокуратури забезпечено процесуальне керівництво у 1639 кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких проводиться Житомирським райвідділом поліції.

Протягом першого півріччя 2016 року завершено досудове розслідування у 375 або 23% кримінальних проваджень. Направлено до суду 106 кримінальних проваджень з обвинувальним актом, з них 18 з угодою про примирення та 2 з угодою про визнання винуватості (складає 19%).

Прийнято рішення про закриття 268 кримінальних проваджень. Не допущено випадків порушення конституційних прав громадян при провадженні досудового слідства у кримінальних провадженнях, які перебували у провадженні слідчих Житомирського райвідділу поліції.

Упродовж першого півріччя 2016 року до Житомирського районного суду направлено 13 кримінальних проваджень, у яких злочини вчинено неповнолітніми особами або за їх участі (проти одного за аналогічний період 2015 року). Найпоширенішими серед дитячої злочинності залишаються злочини проти власності, які складають 92%.

Переважна більшість неповнолітніх, що вчинили злочини, є учнями шкіл та професійно-технічних навчальних закладів, та, як свідчить практика, характеризуються навчальними закладами із негативної сторони та внесені до внутрішнього обліку правопорушників. Крім того, неповнолітні особи, що притягуються до кримінальної відповідальності, раніше вчиняли адміністративні правопорушення, а саме: дрібне хуліганство, дрібну крадіжку тощо.

Місцевою прокуратурою вживаються заходи представницького характеру, протягом поточного року пред’явлено позовів на загальну суму 17,7 млн. грн.

На даний час, судами розглянуто та задоволено 27 позовів на суму 1,6 млн. грн., забезпечено реальне виконання судових рішень на суму майже 200 тис. грн., на виконанні в органах ДВС за позовами прокурора перебувають виконавчі документи на загальну суму  8,2 млн. грн.

З метою вжиття заходів до відшкодування шкоди, заподіяної державним інтересах кримінальними правопорушеннями, місцевою прокуратурою заявлено позовів на загальну суму 121 тис. грн., розглянуто та задоволено 17 позовів на загальну суму  119 тис. грн.

З метою вирішення питання щодо наявності підстав для представництва інтересів держави вивчаються рішення органів державної влади та місцевого самоврядування в сфері земельних відносин. Так, господарським судом Житомирської області 28. 03. 2016 року  відкрито провадження у справі за позовом Житомирської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Житомирської ОДА до Житомирської РДА та одного з суб’єктів підприємницької діяльності в області про визнання недійсним та скасування розпорядження голови Житомирської РДА №324 від 14. 08. 2014 року про передачу в оренду земельної ділянки водного фонду площею 19,9000 га, нормативно грошова оцінка якої становить 14,4 млн. грн., визнання недійсним договору оренди вказаної земельної ділянки та повернення земельної ділянки. Оцінка законності рішення органу державної влади буде надана судом.

Крім того, за вказаний період місцевою прокуратурою забезпечено участь прокурора майже у 100 справах при розгляді Житомирським районним судом питань щодо можливості застосування амністії, умовно-дострокового звільнення, застосування примусових заходів медичного характеру та інших питань, пов’язаних з виконанням вироків. На незаконні судові рішення внесено дві апеляційні скарги, одна з яких задоволена, інша перебуває на розгляді.

Завдяки вжитим заходам вдалося уникнути вчинення повторних злочинів засудженими особами в період іспитового строку, незаконного затримання осіб органами поліції, поміщення у психіатричні заклади тощо.

Разом з тим, невирішеним є питання функціонування кімнати для затриманих і доставлених чергової частини Житомирського районного відділення поліції, діяльність якої на виконання вказівки прокурора зупинена ще в січні 2016 року. Причиною закриття кімнати для затриманих і доставлених (КЗД) чергової частини Житомирського районного відділення поліції є відсутність належних умов для утримання осіб, що зумовлене відсутністю належного фінансування.

Особливу увагу також зосереджено на боротьбі із корупційними правопорушеннями. Упродовж поточного року прокуратурою на адресу органів місцевого самоврядування району внесено 5 подань про усунення причин і умов, що сприяють корупційним проявам в порядку статті 65 Закону України «Про запобігання корупції», кожне з яких, за результатами їх розгляду, задоволено.

 

Андрій ГРАБОВИЧ,

керівник  Житомирської місцевої прокуратури  

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.