Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Валентина ТОМІЛКІНА: «ГОЛОВНЕ, ЩОБ БУВ ДІАЛОГ З ЛЮДЬМИ»

 Інтерв’ю депутата Житомирської районної ради Валентини Петрівни ТОМІЛКІНОЇ

– Валентино Петрівно, чи виправдалися ваші сподівання щодо депутатської роботи?

– Хотілося, зрозуміло, більшого, значно  дієвих рішень, але затримка не в мені, не в депутатському корпусі, а у тій процедурі проходження певних рішень. Так, про ремонт доріг ми говорили ще на початку року, а роботи розпочалися лише тепер. Мені здавалося, коли я стану депутатом, ці питання будуть вирішуватися оперативніше. Бачу, що з боку депутатів є прагнення щось змінити, але процедури в багатьох питаннях затягуються.

– Як розпорядилися коштами,  які були виділені на виконання депутатських повноважень?

 – До  мене  як до депутата звернулися за  матеріальною  допомогою двоє хворих та  батьки хворої на лейкемію дитину, відмовити  у таких випадках не мала морального права. Частина коштів була надана Озерненській гімназії на встановлення вікон.

– Що є головним для ваших виборців?

– Уже декілька років піднімається питання передачі житлового фонду Озерного від Міноборони в комунальну власність Новогуйвинської селищної ради, чому це не вирішується, я не розумію.  Відповідно до закону про особливості права власності в багатоквартирному будинку, неодноразово брала участь  у зібраннях  в Озерному  по створенню ОСББ. Збиралися мешканці будинків та вирішували, хто має  керувати їхнім житлом. Взагалі  у мене до цього власна думка. Якби це були новобудови, тоді безперечно, я –  за ОСББ. Однак  у  нас будинки  50-60 років забудови, тут не проводилися капітальні ремонти. Це, мені здається, непосильний тягар для мешканців будинків – власним коштом проводити капітальні ремонти. Я вважаю, що треба житловий фонд передати в комунальну власність  територіальної громади і  управління  цим житлом  здійснювати через комунальне підприємство. Відомо, що Верховна Рада фактично відклала на рік ліквідацію ЖЕКів, ухваливши зміни до згаданого закону.
Проблемою є перевезення пільгових категорій. У державному бюджеті на це коштів немає. Районна рада прийняла програму фінансування  видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Житомирському районі на 2016 рік. У Новогуйвинській селищній раді більше 800 пільговиків. Якщо усім видати талони, чи знайдуться такі кошти у місцевому бюджеті? Треба вирішувати, кому надати перевагу, а це може призвести до конфліктів між людьми. Тому при ухваленні будь-яких рішень головне, щоб був діалог з людьми.

– Де ви бачите Новогуйвинську селищну раду в  процесі децентралізації?
–  Моє бачення – це створення окремої територіальної громади, оскільки Новогуйвинська селищна рада  спроможна себе забезпечити і бути успішною.

 

Олексій ПРОЦЕНКО

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.