
Інтерв’ю депутата Житомирської районної ради Валентини Петрівни ТОМІЛКІНОЇ
– Валентино Петрівно, чи виправдалися ваші сподівання щодо депутатської роботи?
– Хотілося, зрозуміло, більшого, значно дієвих рішень, але затримка не в мені, не в депутатському корпусі, а у тій процедурі проходження певних рішень. Так, про ремонт доріг ми говорили ще на початку року, а роботи розпочалися лише тепер. Мені здавалося, коли я стану депутатом, ці питання будуть вирішуватися оперативніше. Бачу, що з боку депутатів є прагнення щось змінити, але процедури в багатьох питаннях затягуються.
– Як розпорядилися коштами, які були виділені на виконання депутатських повноважень?
– До мене як до депутата звернулися за матеріальною допомогою двоє хворих та батьки хворої на лейкемію дитину, відмовити у таких випадках не мала морального права. Частина коштів була надана Озерненській гімназії на встановлення вікон.
– Що є головним для ваших виборців?
– Уже декілька років піднімається питання передачі житлового фонду Озерного від Міноборони в комунальну власність Новогуйвинської селищної ради, чому це не вирішується, я не розумію. Відповідно до закону про особливості права власності в багатоквартирному будинку, неодноразово брала участь у зібраннях в Озерному по створенню ОСББ. Збиралися мешканці будинків та вирішували, хто має керувати їхнім житлом. Взагалі у мене до цього власна думка. Якби це були новобудови, тоді безперечно, я – за ОСББ. Однак у нас будинки 50-60 років забудови, тут не проводилися капітальні ремонти. Це, мені здається, непосильний тягар для мешканців будинків – власним коштом проводити капітальні ремонти. Я вважаю, що треба житловий фонд передати в комунальну власність територіальної громади і управління цим житлом здійснювати через комунальне підприємство. Відомо, що Верховна Рада фактично відклала на рік ліквідацію ЖЕКів, ухваливши зміни до згаданого закону.
Проблемою є перевезення пільгових категорій. У державному бюджеті на це коштів немає. Районна рада прийняла програму фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Житомирському районі на 2016 рік. У Новогуйвинській селищній раді більше 800 пільговиків. Якщо усім видати талони, чи знайдуться такі кошти у місцевому бюджеті? Треба вирішувати, кому надати перевагу, а це може призвести до конфліктів між людьми. Тому при ухваленні будь-яких рішень головне, щоб був діалог з людьми.
– Де ви бачите Новогуйвинську селищну раду в процесі децентралізації?
– Моє бачення – це створення окремої територіальної громади, оскільки Новогуйвинська селищна рада спроможна себе забезпечити і бути успішною.
Олексій ПРОЦЕНКО