Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

ЩО ЗНАЧИТЬ БУТИ ПАТРІОТОМ УКРАЇНИ?

Поштовхом для підготовки Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Житомирському районі  стало розуміння того, що для формування духовності, національної свідомості та патріотизму молоді необхідна співпраця органів виконавчої влади, культурно-освітніх установ, молодіжних громадських організацій та церкви.

 

Керуючись стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженою Указом Президента України №580/2015 від 13. 10. 2015 року, 29 липня на 6-ій  сесії 7-го скликання Житомирської районної ради було затверджено Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Житомирському районі  на 2016-2020 роки.

Основні завдання програми – формування у молоді етнічної свідомості, почуття національної гідності, відродження історичної пам’яті; формування культури соціальних і політичних стосунків, пошани до національно-культурних цінностей інших народів; залучення молоді до активної участі у національно-культурному відродженні українського народу; військово-патріотичне виховання молоді; дослідження історії України, історії національно-визвольного руху.

Актуальність національно-патріотичного виховання особистості в умовах

глобалізації значною мірою зумовлюється вимогами сучасних державотворчих

процесів на засадах гуманізму, демократії, соціальної справедливості, що

мають  забезпечити усім громадянам рівні стартові можливості для

розвитку та застосування їхніх потенційних здібностей. Проблема патріотичного виховання, як і в попередні роки, залишається значущою і важливою, особливо після військової агресії Росії на Сході України.

Програмою передбачені заходи щодо залучення молоді до участі у збереженні і підтримці єдності українського суспільства, у громадському русі задля громадянського миру і злагоди, сприяння розвитку цілісного світогляду у молоді на засадах української національної солідарності й соціальної справедливості, запобігання моральній, ціннісній, світоглядній та фізичній деградації молоді, створення умов для популяризації кращих здобутків національної культурної і духовної спадщини, героїчного минулого і сучасного українського народу, збереження національної пам’яті українців.

Програма, зокрема, передбачає проведення в усіх навчальних та інших комунальних закладах району заходів на тему національно-патріотичного виховання; вивчення питання щодо впровадження єдиної комплексної системи ігрових форм військово-патріотичного спрямування на основі Всеукраїнського дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») шляхом інтегрування існуючих ігор «Котигорошко», «Козацький гарт», «Сокіл», «Заграва»;  проведення для молоді спільно з учасниками АТО навчальних та навчально-вишкільних зборів з елементами військової підготовки. До цієї програми будуть залучені лідери молодіжних і дитячих громадських організацій, молоді депутати місцевих рад, зокрема, шляхом діяльності дорадчих органів при органах влади, для вирішення проблемних питань, що стосуються дітей і молоді.

Адже саме діти та молодь є базовим фундаментом для побудови стабільного суспільства та міцної держави у майбутньому.

 

Світлана САДОВСЬКА,

головний спеціаліст

з питань юридичного забезпечення

Житомирської районної ради

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.